Hortensja (Hydrangea) - przesadzanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Natka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 3 lis 2006, o 20:08
Lokalizacja: Poznań

Hortensja (Hydrangea) - przesadzanie

Post »

Witam
w zeszłym roku posadziłam za blisko siebie 3 hortensje teraz są juz spore i duszą sie. Czy moge je teraz przesadzić czy musze czekac do jesieni? Teraz obficie kwitną. Prosze o radę
Pozdrawiam Natalia
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Większość roślin w czasie kwitnienia źle znosi przesadzanie. Na Twoim miejscu poczekałbym aż przekwitną.
Grzegorz B

Post »

Ja w zeszłym roku, dostałem ogromny krzak hortensji ogrodowej od sąsiadki. Oblepiona była całą masą kwiatów. Posadziłem, podlewałem przez jakiś czas, rano i wieczorem po wiadrze wody i ku mojemu zdziwieniu roślina nawet nie odczuła przesadzania. Jednak wykopałem ją ze sporą bryłą ziemi. A jak sobie przypominam było to w okresie letnim. Więc, albo miałem szczęście, albo tak dobrze się przyjmują w nowym miejscu. A posadziłem ją w pełnym słońcu.

Jednak radził bym jesienią, ja bym nie ryzykował. Zbyt piękna roślina, aby ryzykować.
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja podobnie jak Grzegorz wielokrotnie przesadzałam hortensje w czasie kwitnienia i nic im się nie stało. Wybeirałam raczej chłodniejsze dni, najlepiej deszczowe do przesadzania i intensywnie podlewałam.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Grzesiu, Twoje powodzenie wynika zapewne stąd, ze wykopałeś ją z dużą bryłą ziemi, no i nie żałowałeś wody :D I pewnie hortensja Cie polubiła ;) Ale masz rację, w czasie kwitnienia przesadzanie jest zawsze ryzykowne, dlatego jeśli to nie jest konieczne, lepiej odłożyc tę czynność do jesieni.
Natka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 3 lis 2006, o 20:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Zatem powstrzymam sie do jesieni
Dziekuje
Pozdrawiam Natalia
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Hortensja

Post »

Witam
Mam w ogrodzie hortensję - jak na fotce - bo oczywiście nazwy odmiany nie znam - i jestem zmuszona ją przesadzić.
Czy ktoś może wie, kiedy byłoby to dla niej najpesze?
Jest taka duża i ładna, że trudno byloby pogodzić się z jej stratą.


Obrazek
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

podaj proszę jak duża jest roślina (wysokość/ szerokość) na jakim rośnie stanowisku i na jakie chcesz przesadzić :)
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

dianek - ojj duża ta hortensja. Będzie mieć wysokoci ponad 70 cm a zajmuje sobą koło o średnicy conajmniej 90 - 100 cm. No naprawdę spora.
Rośnie obecnie w półcieniu i naprawdę jej tam służy.
Przesadzanie jest faktycznie wymuszone, gdyż będzie przerabiany wjazd na działkę. Dlatego nie mam wyboru - jedynie oby trafić w odpowiedni termin.
To znaczy czy teraz lepiej jesienią - aby jeszcze zdążyła ukorzenić się przed zimą, czy lepiej zostawić ją w spokoju do wiosny i wtedy to zrobić.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Reniu, ja swoje hortensje przesadzałam i wczesną wiosną i jesienią. Jedne i drugie przyjęły się dobrze. Jesień była jednak bardzo długa i zima ciepła. W tym roku wiosną przesadzałam bardzo dorosłe hortensje i przyjęły się znakomicie, pięknie też kwitły.

Obrazek

To zdjęcie przesadzonej wiosną hortensji. POszła bardziej w kwiaty niż liście, ale to chyba dobrze :)
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ewuś ja jednak chyba też zaryzykuję, przecież to dopiero wrzesień. Myślę, że się uda, a czas dość mnie ponagla.
A u ciebie to przesadzenie faktycznie wyszło jej na korzyść. Tyle kwiatów - super.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
janina1949
50p
50p
Posty: 82
Od: 30 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: Jarocin

Post »

Witaj Reniu.Kupiłam właśnie sobie taką hortensję w nazwie było,żejest to hortensja koronkowa.Chciałabym sie dowiedzieć na jakich pędach ona kwitnie i czy jest trudna w iprawie.Pozdrawiam Janina
Witam wszystkich miłośników działek i ogrodów
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Bez żadnych oporów możesz przesadzić swoją hortensję jesienią, nic jej się nie stanie a ukorzeni się i tak dopiero wiosną. Ewentualnie poczekaj jak możesz aż zrzuci liście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”