Krzew - jaki posadzić?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Krzew - jaki posadzić?

Post »

Posadź 4 różne klony palmowe (4 kolory). Zawsze można sekatorem formować. Podobno łatwiej przycinać niż czekać.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
sienka_sienka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 wrz 2018, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co zamiast żywopłotu? Krzak ozdobny?

Post »

Witam serdecznie,

Piszę z prośba o poradę. Od ponad 30lat miałem żywopłot, który w porze wiosennej oraz letniej kosztuje dużo pracy związanej z pielęgnacja oraz strzyżeniem. Był zdecydowanie wysoki i ciężki w tym cięciu. Co roku obcinalem go o 20cm aby było łatwiej go pielęgnować. Stan aktualny na zdjęciach. Zacząłem się jednak zastanawiać nad jakimiś krzakami ozdobnymi (ryjami?) ale średnie mam z tym doświadczeni. Prośba do Was drodzy forumowicze o poradę co posadzić zamiast tego żywopłotu? Myślałem aby zostawić żywopłot przez kilka lat ale posiedzieć już te krzaki oś wewnętrznej strony ogrodzenia i poczekać z wyścigom zywolpoltu do czasu aż te ozdobne krzaki urosną. Chciałbym ang te krzaki nie urosły więcej ni 2-2,5 metra. Aby były jak to się mówi bezobsługowe. Pytanie teraz - jakie wybrać? Jak sadzić?(odległości) oraz w jakiej ziemi misza być? Wielka prośba o poradę. Dziękuje z góry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Agnieszka777
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 paź 2018, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co zasadzić przed oknami pd-zach

Post »

Witam, jestem tu po raz pierwszy i proszę o poradę. W domu (parterowym) okna sypialni i pokoi dziecięcych będą od strony południowo-zachodniej. Czy jest jakieś drzewko lub wysoki, niezbyt gęsty krzak, który mogę zasadzić aby osłonić trochę przed letnimi upałami? Musi to być niewymagająca roślina ponieważ jestem kompletnie zielona w kwestii ogrodnictwa (pod każdym względem). Drzewo liściaste rosnące do 6m było by niezłe ale musi mieć wąski korzeń aby nie zniszczyć fundamentów. Może jaśminiowiec albo wiśnia piłkowana?
Forsycja odpada, bo mi się nie podoba.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzew - jaki posadzić?

Post »

Glediczja, robinia - obydwa korzenią się bardziej głęboko niż szeroko, liście dają półcień czyli w pokoju nie będzie bardzo ciemno.
Minus to dość kruche gałęzie i ogromne ilości liści i strąków :)
No i jak kwitną to pszczoły buczą jak odrzutowiec :lol:
Nalmeena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 paź 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

searching solution

Post »

Cześć
Mam trudne zagadnienie , szukam roślin(małych rozłożystych krzewów).
-iglaki(najlepiej)
-całoroczne
-zimnolubne
-rozłożyste szerokie gałęźie
-dobrze znoszą zacienione miejsca
muszę wymienić stare bo już słabo wyglądają a byly tam chyba jakieś jałowce(nie znam się)małe, niskie ,rozłożyste.
Nie było dżungli chodziło o przykrycie uszkodzonego chodnika pod nimi ( przy ścianiew rogu akurat rośliny się wpasowały)

Mam jedenaście doniczek 100l,a teren tak na oko15m2.
może ktoś pomoże
dzięki
pzdr
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: searching solution

Post »

Cisy. Dobrze się czują w cieniu, a jak będziesz je przycinać, to pozostaną niewielkie i rozłożyste :)
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Drizka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 kwie 2019, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzew - jaki posadzić?

Post »

Moi drodzy, poradzcie bo jestem zielona w temacie:) chce posadzić coś w dwóch miejscach, oba od strony zachodniej..przy zoltym domu obecnie rosna berberysy w lawendzie ;) no i zwolnilo mi się miejsce pod tujami, co tam można posadzić z nie wymagających roślin?


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na tym forum obowiązuje poprawna i staranna pisownia. Moderator
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Krzew - jaki posadzić?

Post »

Do berberysów pasowałby zimozielony ostrokrzew, może laurowiśnia, jeśli to miejsce osłonięte.Pod żywotnikami jest z reguły bardzo sucho, cień i przerośnięte korzeniami, ewentualnie mało wymagająca niska trzmielina może dałaby radę, ale trzeba by podlewać.
konar88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 maja 2021, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zagospodarowanie kawałka działki

Post »

Cześć, zwracam się z uprzejmą prośbą do wizjonerek/ów ogrodnictwa o pomysł, radę odnośnie zagospodarowania kawałka działki przedstawionego na zdjęciu. Chcę żeby powstało tu coś ładnego nie wymagającego nadmiernego nakładu pracy. Debiutuję w roli ogrodnika stąd też moje zapytanie jak to widzicie i co polecacie zrobić?
Obrazek
Pozdrawiam :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Zagospodarowanie kawałka działki

Post »

Ja bym tu widziała stephanandrę, czyli tawulec pogięty, albo róże okrywowe plus miskant gracillimus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”