Brzoza brodawkowata 'Youngii'

Drzewa ozdobne
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Brzoza 'Youngii'

Post »

Czy od posadzenia szybko rusza?czy potrzebuje dużo czasu na aklimatyzację?Czy w pierwszym roku uprawy widać znacząco wzrost brzozy?
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Brzoza brodawkowata 'Youngii'

Post »

Każda brzoza najsilniej rośnie wiosną i wczesnym latem, więc jeśli kupisz teraz to jakiegoś spektakularnego przyrostu nie będzie widać. Ale w przyszłym sezonie na pewno zauważysz silny przyrost na szerokość (bo na wysokość z racji odmiany nie, chyba, że wyprowadzisz którąś gałązkę na przewodnika).
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Brzoza brodawkowata 'Youngii'

Post »

Brzozy często mają mocno przerośnięte bryły korzeniowe w donicach, u mnie chyba z tego powodu trwało 2 sezony zanim ruszyła, wcześniej raczej wegetowała, ukorzeniała się.Na początku też podwiązywałam do palika przewodnik wyżej, potem dopiero poszła na boki.
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Brzoza brodawkowata 'Youngii'

Post »

Witajcie! Rok temu posadziłam brzozę Youngli, chciałabym ją uformować na parasol który za kilka lat będzie dawał nam cień :) czy wystarczy że na wiosnę podwiążę gałązki drucikiem żeby formować je na boki? Nie uszkodzę w ten sposób drzewka?
Milena
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Brzoza brodawkowata 'Youngii'

Post »

Niepotrzebnie.Ona sama rośnie na boki i robi się parasol, a gałązki bliżej pnia obumierają i opadają.Jednak nie licz na ten efekt zbyt szybko.Moja ma 25 lat i teraz mogę dopiero powiedzieć, że stworzyła parasol.Utrapieniem są mszyce i co roku sypiące się już od lipca liście, więc nic bym tam nie panowała.
U mnie rosną funkie, których świeże liście szpecą czarne zacieki od wydzieliny mszyc, a także rozsiewające się i niewymagające fiołki motylkowe, których gęste liście skrywają te opadłe liście.Trawa tam rosnąc nie chciała.
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Brzoza brodawkowata 'Youngii'

Post »

Rozumiem, dziękuję za informację :) w takim razie pozostawię ją samą sobie, w ubiegłym roku też walczyłam już z mszycami
Milena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”