Forsycja (Forsythia)- cięcie

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

A może by coś takiego zrobić z krzaczorkiem? Oczywiście każdy lubi to co chce. Pozdrawiam. Obrazek
_fox_

Re: Forsycja - cięcie

Post »

Ładna ta kulka ale mi ten mój dziwoląg nie przeszkadza ;:108 rośnie w takim miejscu że nie wchodzimy sobie w drogę, denerwuje mnie tylko że nagminnie puszcza odrosty korzeniowe i tym samym próbuje wędrować ;:222 ale tak to jest jak się naruszy system korzeniowy. Ale z drugiej strony to już kilka sadzonek z niego zrobiłem za friko oczywiście ;)
Awatar użytkownika
marlenka
500p
500p
Posty: 782
Od: 26 lut 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto (parapet zimą, balkon latem)

Re: Forsycja - cięcie

Post »

Wzięłam dziś do domu pędy forsycji z myślą o ukorzenieniu w wazonie. Potem chcę do doniczki nim wyląduje w ogrodzie. Czy mój plan ma sens? Czy może posiedzieć z rok w donicy, w jakiej ziemi?
Moje roślinki - wątek
Change blows through this house like the jasmine wind, F..head.
Awatar użytkownika
aggie
50p
50p
Posty: 69
Od: 28 lis 2010, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Preston UK

Re: Forsycja - cięcie

Post »

Witajcie :wit
Chcialabym zagescic moja forsycje i w przyszlosci otrzymac kulista forme, mozecie mi podpowiedziec jak powinnam przeprowadzic pierwsze ciecie? Dodam, ze krzaczek zostal zakupiony przed wiosna i wlasnie konczy kwitnienie.
Z gory Dzięki za podpowiedz! Obrazek
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

Tnij teraz po kwitnieniu na 1/3 wysokości w celu zagęszczania. Najpierw zagęszczanie, później formowanie Na zdjęciu forma po 4 latach zagęszczania. Pozdrawiam Obrazek
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

witam mam bardzo stara forsycje która nigdy -(chyba) nie była przycinana kwitnie tylko na młodych przyrostach co jest oczywiste zwykle kwitną końcówki 10-15 cm odcinki ale pod ciężarem kwiatów wszystko zwisa i widać tylko gałęzie bo kwiaty niziutko i tu jest moje pytanie czy moge ja przyciac ok 0.5m nad ziemia ze z ziemi beda wystawać tylko 2 kijhe o srednicy 10-15cm czy muszą tez być jakieś inne chudsze gałązki by się zakrzewiła ? proszę o wypowiedzenie sie jakiegoś speca.
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

Możesz ciąć 0,5m nad ziemią. O co chodzi z tymi kijami o średnicy 10-15 cm (to chyba jakieś drzewo)?
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

kefas g pisze:Możesz ciąć 0,5m nad ziemią. O co chodzi z tymi kijami o średnicy 10-15 cm (to chyba jakieś drzewo)?
Chodzi o to ze ta forsycja ma 2 łodygi o srednicy 10-15 cm i pozniej dopiero na wysokosci 80-100cm robi sie rozgałezienie ale np jeśli ja obetnę na 50 cm to z ziemi zadnych małych gałazek nie bedzie tylko te 2 kije i wałsnie sie pytam czy te kije wypuszcza paczki na nowa koronę?
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

Mam wątpliwości czy to jest forsycja, ponieważ dziwi mnie że u Ciebie tak wiekowy krzew ma tylko dwie łodygi. Forsycja z czasem wypuszcza od korzeni dużo odrostów. Patrz zdjęcie powyżej, krzaczek miał 4pędy. Może jakieś foto?
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

tak jest to na 100% forsycja przyciąłem ja tydzień temu ale na razie nic nie wypuszcza - zadnych odrostów ani lisci
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

Cierpliwości, ciepła aura i wilgoć zrobi swoje, ale trzeba czasu.
Awatar użytkownika
pliszek
100p
100p
Posty: 141
Od: 28 maja 2012, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Forsycja - cięcie

Post »

witam po 2 miesiącach moja forsycja pięknie się zazieleniła i puściła mnóstwo długich pędów i kolejne moje pytanie czy można te pędy teraz przycac i o połowę by się bardziej zagęściła czy już za późno bo widziałem ze na działce ktoś przyciął teraz ma formę jaja?
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Forsycja - cięcie

Post »

Ten kto przycinał ma formę jaja??? 0_o


Można jeszcze przyciąć, byle już za długo nie zwlekać.
Zielonym do góry!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”