Tuja żywotnik - sadzenie, przesadzanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Tuje

Post »

dawid214 pisze:Zobaczcie co to za nawóz dopiero mówcie!
"jesienny nawóz agrecol". Wyraźnie napisał że chce przesadzić a nie sadzić.
Nie istnieje taki nawóz.To że go w sklepie sprzedają to inna bajka.Mg można podawać przez cały sezon,nie trzeba czekać specjalnie na jesień.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje

Post »

Czyli nie ma różnicy między przesadzaniem a sadzeniem.Bo Ty kopiesz na działce a szkółkarz w szkółce czyli ktoś zawsze kopie i ktoś zawsze sadzi :lol: ja tam nie widzę różnicy.
A te jesienne nawozy to można między bajki włożyć.Magnezem,fosforem i innymi można nawozić cały czas wegetacyjny.Wyzysk pieniędzy tylko.A gra jest warta świeczki ,bo popyt na te ,,cuda '' spadł :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje

Post »

Jesteś pewien, że nie ma takiego nawozu?
http://www.google.pl/imgres?q=JESIENNY+ ... 5,s:0,i:85
Cezaryyy
100p
100p
Posty: 152
Od: 16 sie 2012, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Garwolin

Re: Tuje

Post »

Jeszcze troche i powstały by nawozy na każdy miesiąc, pewnie nawet na grudzień odgarnąć śnieg i sypać. Przeraża mnie ta mnogość nawozów pod każdy gatunek do trawy do borówek a zaraz będzie do tuji jasno zielonych do tuji ciemnozielonych do tuji średniozielonych do tuji w lipcu do tuji w październiku i ekstra super nawóz plus do tuji w lutym. Z ludzi się debili robi po prostu nie obrażając nikogo :D
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje

Post »

Jestem pewien jednego pieniądze w błoto. :lol: więcej nic nie powiem,może sam dojdziesz. :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje

Post »

Być może. Każdy ma swoje zdanie. :wink:
Cezaryyy
100p
100p
Posty: 152
Od: 16 sie 2012, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Garwolin

Re: Tuje

Post »

No właśnie nie każdy ma swoje zdanie bo amatorzy nie wiedzący nic o ogrodzie po prsotu kupią to co im się powie i sprzeda :wink:
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje

Post »

Dawidzie jak tak wszystko wiesz to po co się pytasz ? :wink: :lol: Cezary odpuszczamy on wszystko wie
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Tuje

Post »

Panowie spokojnie! Bez bitki :wink:

Nawozy "do hortensji", "do róż" czy "nawozy jesienne" zostały stworzone dla osób, które nie znają się na ogrodnictwie i chcą kupić gotowca. Mogą? Mogą! Krzywdy roślinie wielkiej nie zrobią czy sypną nawóz "specjalistyczny" czy uniwersalny ( oczywiście w rozsądnych ilościach :roll: ), a czy ich trzepnie po kieszeni to inna polka...... Gorzej jeśli następuje przedawkowanie jakiegoś składnika np: azotu podanego jesienią, Ca podanego roślinie kwaśnolubnej itp....
Najwięcej szkody jednak wyrządza nazwa "nawóz przeciw brązowieniu igieł" ;:14 Mało kto wie, że jest to po prostu nawóz zawierający zwiększoną dawkę Mg i jego zadaniem jest wysycenie barwy iglaka. Nigdy, ale to nigdy nie zadziała jeśli gałęzie nam zbrązowiały, zrobił się susz w iglaku i iglak marnieje. Podsypywanie iglaka w takim stanie nawozami tylko może przyczynić się do jego uśmiercenia!
Właśnie o tej porze roku, gdy w każdym niemal ogrodzie obserwujemy obsypywanie się igieł, ludzie masowo podsypują nawozem "przeciw brązowieniu" :? Jeśli to jest sam tylko siarczan magnezu to nie problem ,ale czasami są to nawozy wieloskładnikowe....

I jeszcze jedno -podczas przesadzania ( nasadzania) iglaków nie dajemy nawozów tylko duuużo wody :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tuje

Post »

robertP2 pisze: Czyli nie ma różnicy między przesadzaniem a sadzeniem.Bo Ty kopiesz na działce a szkółkarz w szkółce czyli ktoś zawsze kopie i ktoś zawsze sadzi :lol: ja tam nie widzę różnicy.
Ja widzę różnicę.Wykopujesz i od razu sadzisz w nowym miejscu w czasie najbardziej optymalnym.W sprzedaży takie wykopane drzewko czeka jakiś czas, w niekorzystnych często warunkach, czasem zbyt długo.
Szkółkarze i handlowcy wolą późną jesień, bo wtedy jest chłodniej, więcej wilgoci w powietrzu i gałązki długo wyglądają żywo.Problem będzie jednak po zimie, potem masa postów na tym forum, że brązowe, bo zbyt późno sadzone i nie ukorzeniły się dostatecznie.Ale to już będzie problem klienta :roll:
olekoleo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 kwie 2013, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuja Brabant i Cyprysik ...pomocy foto

Post »

Witam .Zakupilem tuje i cyprysiki połakomilem sie na nie w tesco ze wzgledu na cene i wygladaja dosyc okazale sa bodajze z holandii znajomy pare lat temu wsadzil je i rosna szykownie nie wiem czy będę zalowac ale mniejsza z tym mianowicie ...tuje/cyprysy obecnie trzymam na balkonie zrobilem mini szklarnie tak zeby nie lal po nich mrozny deszcz lub snieg sabryla kozeniowa jest mocno zbita zawinieta w siatke i foliowe worki dalem to do pudelek po 2 sztuki wygladaja na zdrowe lecz niektore maja bardziej mokra ta bryle niektore sprawiaja wrazenie suchej bryly NIEZNAM SIE NA TYM NIESTETY TAK DOBRZE JAK PANSTWO ZAPEWNE :) wsadze je do ziemi dopiero za jakies tydzien poltorej ja przyjda tem powyzej 10c z tego co mi wiadomo juz mozna bedzie pytanie do was drodzy forumowicze

Czy mam je podlewac bryle kozeniowa ? jak czesto jak to stwierdzic i jak obficie ?...
Ile max moga przebywac w tych workach ?

Z szacuneczkiem podziekuje za kazde informacje to dla mnie wazne bo szkoda zmarnowac takie okazale rosliny a moze sie uda laikowi zeby sie przyjelo takze prosze o pomoc i dziekuje jeszcze raz :)


foto moich roslin
http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 20yqc.jpg/
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Tuja Brabant i Cyprysik ...pomocy foto

Post »

W workach nie mogą przebywać...w ogóle! Zaparzysz rośliny, nie mają dostępu powietrza i mają za ciepło!
Powinny być wsadzone tymczasowo do doniczki z ziemią i podlewane tak, aby ziemia była wilgotna. Nie wolno je wystawiać na słońce i wiatry ale powinny być na powietrzu. Mrozów wielkich już nie ma ( przynajmniej u mnie), wiec okres powolnego hartowania nie jest konieczny, zresztą i tak trzymasz je na balkonie. Chociaż....jeśli stworzyłeś im takie szklarniane warunki, a do tego stały w markecie to nie wiem czy one w tym roku powietrze widziały ... :roll:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
olekoleo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 5 kwie 2013, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja Brabant i Cyprysik ...pomocy foto

Post »

Tuje i cyprysy mam nie owiniete w zadna folie worek ... czy chodzi ci o bryle korzeniowa ? owinieta jest taka siatka i deikatna folia ...tak je kupilem w markecie byly tak fabryczne zawiniete ....niemam jak mozliwosci wsadzic roslin do doniczek to moze delikatnie sciagne ta folie zostawie ta siatke bryla wyglada na zbita masywna podleje kiedy wkladam palec od gory pnia susza susza zaczynam zalowac taniej oferty marketowej :/ ps sa w pudelkach kartonowych tak zeby nie marzly od plytek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”