Hortensja( Hydrangea )- rozmnażanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Wczoraj trafiłam na ten wątek, poczytałąm i zaraz po powrocie do domku pognałam do ogródka ciąć moją hortensję. Patyczki Phantom już stoją w wodzie. Wyszło 11 patyczków. Jak wszystkie się ukorzenią to co ja z tym zrobię? ALe pewnie nie wszystkie, żeby chociaż jedna dla satysfakcji sadzonka urosła. Uda się?
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Powinno się udać - jak masz węgiel drzewny to dodaj aby zapobiec gniciu - Phantom się ładnie ukorzenia w ten sposób ;:172
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

A już miałem się pytać ,czy stosowałaś Ewo węgiel,ale po detektywistycznych badaniach i przybliżeniu oczu do monitora stwierdziłem,że to czarne to jak nic węgiel :D
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Sosenko kochana,trochę to niezbyt dobry czas na cięcie patyczków,ale jak Ci coś z tego wyjdzie to będzie dla nas wszystkich nowe doświadczenie.
Halina
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Halinko
jak przyszły do mnie w kwietniu nowe odmiany to jedną z nich więcej podcięłam i wsadziłam do szklanki z wodą i zostawiłam na działce - też się ukorzeniła . W tym roku będę sadzonkować do ziemi ale bez zbędnych zabiegów . tylko :wink: w ukorzeniasz i obok matki
Pozdrawiam. Ewa
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Ojej, dlaczego nieodpowiedni czas? Na poprzednich stronach tak wyczytałam, że te listopadowe nie bardzo chciały puszczac korzonki, za to zdecydowanie lepiej te grudniowe i późniejsze.
No trudno, zobaczymy. Jak się nie uda, wielkiej straty nie będzie, bo na wiosnę i tak poszło by to do ścięcia, a na późniejsze sadzonki jeszcze jest dosyc patyczków.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Kojarzy mi się pobieranie zrazów z miesiącami przed zimowymi-początek grudnia najpóźniej i potem już wiosenne marcowo-kwietniowe.Teraz to raczej rośliny są w stanie uśpienia.Dlatego napisałam o doświadczalnym ukorzenianiu pobranych patyków teraz.Nic nie tracisz,jak pisze Ewa,a poza tym cały sezon przed Tobą,a hortensje naprawdę łatwo się ukorzeniają z sadzonek półzdrewniałych.
Halina
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - rozmnażanie

Post »

Tak pooglądałem trochę tych hortensji na fotografiach i chyba mam coś podobnego u siebie. No badylaste to, fakt ze kwitnie długo ale to u mnie to nic specjalnego. Zawsze chciałem wykarczować, ale jakoś stoi dalej.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

AstoneCzy masz zdjęcie swojej hortensji?
Sosna Powinny się ukorzenić w zeszłym roku autorka bloga ( Wiola) razem z Bożenką ( babopielką )rozmnażały hortensje w lutym - ( dopiero po tym jak dodałam całe sprawozdanie ) i się ukorzeniły :wink:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=140
Pozdrawiam. Ewa
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Ze zdjęciem, niestety poczekać muszę do wiosny. Ale umieszczę, na pewno. Może jakby ją podpicować co nie co? Ale na hortensjach nie znam sie w ogóle.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Aston może jest badylasta bo zaniedbana. Może przydałoby się jej porządne cięcie żeby pokrój wyrównać. No i nie wiadomo jaka odmiana ale większość i tak ma przecudne kwiaty
Paulina
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Tak czy siak, patyczki ucięte, węgiel dosypany. Jeszcze dałam im namiot z worka foliowego, co by zwiększyc wilgotnośc - słusznie czy nie? Bo przy patyczkach nikt tak nie pisał, tylko przy sadzonkach. To dobrze czy przedobrzę?
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja - rozmnażanie i barwienie

Post »

Czy one stoją w wodzie czy są w ziemi ? - jeżeli w wodzie to ja bym folię usunęła - ale celem eksperymentu możesz zostawić - zawsze to nowe doświadczenie
Pozdrawiam. Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”