Bez koralowy jak ciąć ?

Drzewa ozdobne
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Bez koralowy jak ciąć ?

Post »

Jak przyciąć bez koralowy aby się bardziej zagęścił?Kiedy wykonać takie cięcie i kiedy .?
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bez...

Post »

magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Bez...

Post »

to ten bez- Obrazek
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

Przymierzam się do bzu Sutherland Gold, boję się jednak, że pokrojem będzie przypominał raczej czarny bez, który jest dla mnie strasznym chwaściorem (nic nie ujmując plackom z kwiatów i sokom). Możecie pokazać swoje bzy koralowe? Albo opowiedzieć jak się sprawują :wit
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3742
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

Mam sporo tych bzów w swoim lasku. Bez żadnego cięcia, same się zagęszczają po kilku latach. W miejscu słonecznym krzewy są niższe i bardziej zagęszczone. W cieniu bardziej drapaki. Ozdobą są i tak owoce. Ten gatunek bzu nie toleruje wapnia w podłożu.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

Mam całkiem nieźle zakwaszoną glebę - działka po polu uprawnym uprawianym na modłę polską, więc procesy bielicowania zaawansowane ;:219
Chciałabym jednak posadzić tuż przy domu, gdzie jest praktycznie piach i gruz - da radę? Słoneczko mu zapewnię ;:3
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

Można najprościej ,traktorkiem podczas koszenia jak mój Synio. :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

;:3 Mam bez koralowy złocisty ,tylko nie wiem która to odmiana .Rósł na rabacie z żurawkami i małymi iglakami 3-4 metry od świerka w bardzo słonecznym miejscu .Został w listopadzie przesadzony ponieważ w drugiej połowie lata nie wygląda ładnie(rósł w bardzo widocznym miejscu ) ,liście ma chore ,może to rdza ,może nie służy mu słońce .Ale bzy czarne rosnące w lesie tak samo wtedy wyglądają , tak że na początku pażdziernika nie nie ma już liści .Na wiosnę skracałam mu gałęzie i wtedy ładnie się zagęszcza. W jego miejsce wsadziłam klon schirasawy aureum . Mam też bez czary black tower, który w tym okresie też nie jest efektowny . Zdjęcie mam tylko jednej gałązki wiec nie wstawiam .Nie polecam w wyekspowanym miejscu . :wit Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

;:3 Znalazłam zdjęcie ,może nie najlepsze ,zrobione 31 maja . Przy schodach do ogrodu po prawej stronie . Beata Obrazek
Awatar użytkownika
atka
100p
100p
Posty: 113
Od: 3 wrz 2008, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

Mam na działce stary, zastany tam bez koralowy, w dodatku wrośnięty w metalowe wiadro. Przeznaczony był do wycięcia. Zeszłej jesieni, stwierdziwszy, że i tak nic nie ryzykuję, pocięłam go bardzo mocno. W tym roku bez dał taki koncert, że teraz to na pewno się z nim nie rozstanę. Czerwone kiście korali, które trzymały się do późnej jesieni przez całe lato, na tle jasnej zieleni liści wyglądały super zjawiskowo. Mój bez rośnie w pełnym słońcu, na kwaśnej glebie, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu.
Ponieważ nigdy wcześniej nie był cięty, ma "gołe nogi", ale wystarczy go czymś podsadzić.
Joasia
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

Zdjęcia piękne,aż zazdrość bierze jeżeli ogląda się taki ogród:) Jestem zdania,że póki co nie musisz przycinać,znając bez koralowy nie będzie też problemu aby ewentualnie zrobić to potem,na razie zostawiłabym go tak jak jest.
regulamin forum
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Bez koralowy jak ciąć?

Post »

Beata, czy Ty mieszkasz w parku :wink: , masz piękne rośliny, pamiętam je z różnych wątków, okazy, że hej, tylko podziwiać , pozdrawiam sedecznie :wit
Pozdrawiam, Iwona.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Bez koralowy jak ciąć ?

Post »

Przesadzany jesienią , pokazuje piękne kolorki i będzie obficie kwitł.
:wit Beata

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”