Żywopłot z jałowca

Drzewa ozdobne
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Jarko serdecznie Ci dziękuję , jak coś mi nie będzie pasowało to "zadzwonię" :wink: bo jeszcze nie przeanalizowałam na spokojnie tych założeń ( a na pamięć nie znam wszystkich tych roślin) Ale najważniejsze dla mnie pytanie czy sosny jak będą starsze nie pójdą przypadkiem w pień ? - co mogłoby spowodować że jednak tam nie będzie cienia,? tam jest patelniania.
duduś
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Jarko--- cały czas myślę o tych nasadzeniach , napisz mi czy ten Juniperus Communis (jałowiec pospolity) "Corielagen nie za wolno rośnie , ta górka trochę powierzchni ma i nie wskazane by było żeby za długo była pusta , może jest coś b. niskiego - zielonego co szybciej zarośnie?
duduś
Awatar użytkownika
jarko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 685
Od: 1 cze 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Cierpliwość to jedna z podstawowych cech ogrodnika. Im dłużej w ogrodzie praktykujemy, tym bardziej to rozumiemy. Co do jałowca Corielagen, wystarczy gęściej posadzić i temat masz załatwiony. Inne oczywiście są, ale moim zdaniem gorsze, te 2 co podałem na pewno spełnią swoją rolę, choć prawdą jest, że musi ich być więcej. Tak jak w życiu, to co naprawdę ładne to zwykle droższe, a cała masówka jest oczywiście tańsza, a tandetą świat jest zalany. Wybór należy do każdego z nas.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Może wiesz gdzie wysyłkowo można zakupić ten jałowiec?
duduś
Awatar użytkownika
jarko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 685
Od: 1 cze 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Ja kupowałem od P. Zymona, ale chyba nie prowadzi on sprzedaży wysyłkowej. Nie powinno być problemów z namierzeniem tej odmiany.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

a co myślicie o obsadzeniu tego mojego pagórka ( na oczyszczalni) czymś takim
"Clematis Grupa Tangutica 'Lambton Park', botaniczny " w szkólce clematis
duduś
anna63
100p
100p
Posty: 193
Od: 23 sty 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk górny

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Powojniki pięknie wyglądają również płożąc się więc pięknie to wyglądać będzie zwłaszcza przy płożących jałowcach .Przy twojej powierzchni możesz posadzić 2-3 odmiany clematisa ,wyglądać pięknie będzie zwłaszcza jak się kolory czy kształty kwiatków wymieszają.W obsłudze (chudzi mi o przycięcie clematisa na wiosnę )też problemu nie będziesz miał
pozdrawiam Anna

Po prostu mój ogród
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Jarko - a proszę pomyśl jeszcze ze mną czy na tej górce z tyłu mógłby być jał. horstman i jał. chiński blaaun ( po 2 sztuki ) , na środku jał. pfitzeriana Aurea ( 2 x) , po lewej całkiem wzdłuż pięciorniki żółte całe lato a resztę całości obsadzić macierzanką lub ( z ) bodziszkiem , czy lepiej jednak jałowce płożące ??
duduś
Awatar użytkownika
jarko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 685
Od: 1 cze 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Ja już się wypowiedziałem, reszta to Twoja decyzja i kwestia gustu. Jedno jest pewne, pogoda sprzyjająca, czas na realizację pomysłów. Powodzenia
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poszukuję inspiracji - Duduś

Post »

Duduś znowu siejesz zamęt ;), ale pomogę.

Potwierdzam - dużo czytałam o iglakach i pytałam fachowców. Spartan najlepszy. Podobny jest Stricta, ale Stricta ma swoją jakąś specyficzną chorobę. Reszta ogołaca się od dołu, wywraca na wietrze, źle wygląda.

Do Wiltonii (czy tego, który promuje Jarko i do którego też mnie przekonał - Corielagen) dodałabym tuję - tuja Aurea Nana. Jest piękna - żółta i kompaktowa, ma ładny pokrój (ale podlać co jakiś czas trzeba). Jeśli nie chcesz podlewać to sosna wydmowa "Frisian Gold" (żółta, prawdziwa spartanka. Czy się zmieści u Ciebie, to nie wiem, bo nie wczytywałam się w rozmowę. Ta kwestia - ocena - należy do Ciebie).
O clematisach jest osobny duży wątek (wystarczy skorzystać z wyszukiwarki): "clematis - wybór odmiany"

Poza tym znajdź odrobinę czasu i przeszukaj Internet (ja żeby znaleźć kilka drzewek do kompozycji przeszukiwałam Internet przez rok - czytałam, czytałam, czytałam...).
smerf222
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 29 sie 2012, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jałowiec 'Blue Arrow' = żywopłot

Post »

Witam
Pozdrawiam bo jestem nowa na forum . Mam swój ogródek w stylu bałaganiarskim :) trochę czyli wszystkiego po trochę :)
Mam jednak pytanie odnośnie tego jałowca.
Czy może ktoś wie czy on rósłby w Szkocji na glebie wilgotnej, gliniastej w klimacie jak to w Szkocji mokrym, mało słońca ale za to łagodniejszy klimat .
Szukam z jakiego iglaka zrobić żywopłot żeby zajmował jak najmniej miejsca bo ogródek mały ale żeby żywopłot był zwarty, gęsty i nie bardzo wysoki tak max do 3 m.
Ten jałowiec mi się podoba bo właśnie spełnia te wymogi.
Jakbym posadziła go co 40 - 50 cm to myślę że byłoby OK.
Sama miałam kiedyś podobny ale u mnie w Polsce coś się z jałowcem stało , wydaje mi się że mrozy dały mu rade bo wszystkie drzewka mi obeschły i w efekcie musiałam je usunąć całkowicie.
Dalej jednak mi się jałowce podobają, bardziej od tuj, których mam w ogrodzie parę ale są niezbyt okazałe :(

Bardzo więc proszę o radę obeznanych w temacie :)
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jałowiec 'Blue Arrow' = żywopłot

Post »

Nie polecam go do klimatu Szkocji gdzie w tamtejszym bardzo wilgotnym i pochmurnym klimacie będzie
bardzo podatny na różne choroby grzybowe.Klimat Szkocji jest bardzo sprzyjający dla cisów wśród
których jest wiele bardzo ładnych wąsko kolumnowych odmian jak np - fastigiata robusta.

http://www.google.pl/search?hl=en&q=tax ... 4gTk9IHgDw
smerf222
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 29 sie 2012, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jałowiec 'Blue Arrow' = żywopłot

Post »

To mnie zmartwiłeś. :(
Z tego co widzę to na cisy bym zbankrutowała :( bo są drogie a ja trochę tego ogrodzenia mam do zagospodarowania. Poza tym cisy chyba wolno rosną.
Owszem są ładne i zielone bo mam 2 ale widzę po nich że moje też wolniutko rosną. Na szczęście stoją pojedynczo to mi nie zależy ma ich wzroście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”