Rdest Auberta ( Fallopia )

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
atka1966
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 17 mar 2009, o 18:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Rdest auberta

Post »

Olu ! mój rośnie około 10 m rocznie :heja gdybym nie pilnowała, np. wtedy jak byłam na wczasach - wspiął się na dwa metry i opuścił ponownie na ziemię tworząc girlanę, a nawet po ziemi się rozpanoszył okręcając dookoła kwiatów :cry: musiałam go radykalnie poprzycinać... a im więcej go przycinam czy nawet najzwyklej w świecie urywam gdzie się da, tym więcej się mnoży, puszcza odnóżki ;:108
... nie miała baba kłopotu - kupiła sobie działkę :)
ale podobno "co mnie nie zabije, to wzmocni" (mam nadzieję...)
Awatar użytkownika
teli
200p
200p
Posty: 284
Od: 17 paź 2008, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze.6b Płock między torami

Re: Rdest auberta

Post »

I prawda jest , że najlepiej rośnie na słońcu , w zaciszu :D :D :D
Carpe Diem...
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rdest auberta

Post »

Też muszę go ciąć,zwłaszcza, że upodobał sobie kruszynę w formie drzewka, którą ciągle owija . Myślę, że sadzenie co metr zupełnie wystarczy, chyba, że efekt ma być w tym samym roku.
piter969
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lut 2010, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rdest auberta

Post »

Witam.

Jako że wiosna już tuż, tuż. A co za tym idzie, coraz bliżej do pory letniej:), chciałbym pochwalić się zeszłorocznym wyglądem mojej rdestówki. Od tak aby poczuć magię lata w zimie. No i po raz wtóry zaprezentować możliwości tego pnącza.

Obrazek

A tu w towarzystwie winobluszczu

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Rdest auberta

Post »

Piter- a od ilu sezonów go już masz jeśli można zapytać ;:180
Amatorka ogrodu
Patrycja__K
50p
50p
Posty: 55
Od: 15 cze 2009, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

rdest

Post »

kupiłam w zeszłym roku,bodajże w maju,dwie sadzonki rdestu i nie urosły prawie nic.Na zimę przesadziłam je do skrzynki,ale jakoś tak cienko wyglądają,chyba po prostu słabe sadzonki kupiłam...ale na szczęście mam już zaklepane rdesty od tutejszych forumowiczów,jakby co to jeszcze chętnie kupię,potrzebuję około 15 sadzonek
posiadacz opryskiwaczy marolex
piter969
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lut 2010, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rdest auberta

Post »

Wiesz co magirl, już nie pamiętam dokładnie ile to już lat ma ta roślina. Może z 5 lat, więcej raczej nie ma. Wcześniej też miałem rdestówkę, ale z jakichś powodów obumarła. Ta jak na razie trzyma się zdrowo, niczym jej nie nawożę, rośnie w bliskim sąsiedztwie studni, więc na brak wody nie narzeka.
Przy przycinaniu nie mam litości, tnę nie patrząc czy równo puchnie. Kwitnie już w kwietniu, ale dopiero jak ją drugi raz przytnę, to rozkwita. Niczym eksplozja białych kwiatów.
Awatar użytkownika
jolka009
50p
50p
Posty: 56
Od: 5 maja 2008, o 10:15

Re: Rdest auberta

Post »

a ja posadziłam wiosną zeszłego roku 6 sztuk sadzonek na ok 20 m długości płotu. Jesienią płot był już zarośnięty.
Rośnie to cholerstwo bardzo intensywnie, aż się boję co będzie dalej :shock:
także sadzonki co pół metra to na pewno za gęsto - można sobie potem nie dać z tym rady...
Awatar użytkownika
kalinqa
100p
100p
Posty: 105
Od: 31 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

rdest auberta

Post »

Czy ktoś ma, zna, wie "z czym to się je" żart. Pytam o to czy ma ktoś u siebie to pnącze?
jakieś doświadczenia? porady ?
Planuje posadzić go przy siatce, ma być odgrodzeniem od sąsiadów żeby zachować troche intymności dla mieszkańców.
Adrian84
50p
50p
Posty: 53
Od: 2 wrz 2009, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: rdest auberta

Post »

Mój dziadek miał i z tego co kojarzę to w ogóle o to nie dbał:) rosło to w ogromnym tempie, po wymianie płotu chyba padło.
Adrian
Awatar użytkownika
kalinqa
100p
100p
Posty: 105
Od: 31 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: rdest auberta

Post »

hehe czyli jest to chyba to czego szukam :) bo zajmuję się ogrodem dla moich znajomych, a oni chcieliby żeby wszystko było na "już" czyli wysokie żywopłoty, piękna trawa i tak żeby mieć trochę intymności przed światem. Więc byłaby to dla nich idealna roślinka.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: rdest auberta

Post »

Bardzo silnie rosnące pnącze.Wymaga solidnych podpór.W piątym roku od posadzenia pod ciężarem pędów(po deszczu) oderwała się siatka od słupków.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
canaveral-staff
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 20 lip 2010, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rdest auberta

Post »

posadziłam 8 sadzonek rdestu w zeszłym roku pieknie wyrósł i pieknie kwitł ,po bardzo mroźnej zimie 3 krzaczki mi zmarzły :( 2 są słabe a 3 bardzo obficie przybierają ale niestety w tym roku nie kwitną :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”