Wierzba - ukorzenianie,szczepienie

Drzewa ozdobne
Sebaloz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 6 lut 2011, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: CZy ktoś ukorzenił Hakuro-Nishiki?

Post »

Odcięte części hakuro do wody, tydzień czasu i już się pojawiają korzonki. Za tydzień do gleby na miejsce docelowe.
Awatar użytkownika
pawelan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 lis 2011, o 02:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ukorzenianie wierzby Hakuro-Nishiki

Post »

W pierwszych ciepłych dniach marca pokusiło mnie aby przyciąć gałęzie mojej hakuro. Nie przypuszczałem, że będą jeszcze takie mrozy. Mam nadzieję, że jej nie zaszkodziły, właściwie nie widać żadnych niepokojących objawów. Pozostałe po ścięciu gałązki wsadziłem do wody, w dosyć chłodnym pomieszczeniu, no i ładnie zaczęły się ukorzeniać. I teraz pytania: jaką mniej więcej mają mieć długość korzenie aby bezpiecznie wsadzić je do ziemi? Do ziemi czy lepiej do jakiegoś gotowego podłoża? Ukorzenione gałązki mają długość 40-60 cm, wypuszczają listki, czy skrócić je trochę czy lepiej zostawić jakie są?
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Re: ukorzenianie wierzby Hakuro-Nishiki

Post »

Zazdroszczę...
mnie nigdy nie udało się nawet ukorzenić - wszystko szło dobrze, ale zaraz potem gniło.
Nie wiem, z jakiej części Polski jesteś, u nas na południu dopiero topnieje śnieg i ja bym osobiście jeszcze nic nie wsadzała do ziemi. Może do doniczek z mieszanką ziemi i piasku?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Maja80
50p
50p
Posty: 54
Od: 25 mar 2013, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie

Re: ukorzenianie wierzby Hakuro-Nishiki

Post »

Ja zawsze ukorzeniałam zarówno wierzbę hakuro, jak i mandżurską poprzez wsadzenie wiosną ściętych gałązek bezpośrednio do ziemi.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65196" onclick="window.open(this.href);return false;
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: ukorzenianie wierzby Hakuro-Nishiki

Post »

Parę dni temu,przystrzygłam moją (jeszcze młodziutką) hakuro,patyczki wsadziłam do wody i już widać małe korzonki :heja
Joanna
Awatar użytkownika
rupert
100p
100p
Posty: 160
Od: 28 mar 2013, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: B-stok

Re: ukorzenianie wierzby Hakuro-Nishiki

Post »

Ja po przycięciu wierzby połowe wsadziłem do wody , zaś reszte do ziemi . W wodzie wierzba szybciej puściła korzenie i listki , niż w ziemi .
Pozdrawiam
Pozdrawiam Patryk
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: ukorzenianie wierzby Hakuro-Nishiki

Post »

Ja mam zamiar moją trzymać w wodzie dość długo (aż będę miała dorodne korzonki) a potem hoopp do doniczki. Zobaczymy co z tego będzie ;:173
Joanna
wykid19
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 maja 2017, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Początkujący ogrodnik

Post »

Witam wszystkich.zaczynam swoją przygodę z ogrodnictwem i prosił bym o odpowiedzi na moje pytania.Ostatnio widziałem ciekawie wyglądającą kompozycje z gałęzi wierzby ale one były najpierw przekorzeniane a potem komponowane i tu pojawiają się moje pytania.
Czy jeśli teraz przytnę wierzbę tristis i wierzę hakuro nishiki to ukorzenia się?
Trzeba urzyć jakichś ukorzeniaczy?jeśli tak to jakich?
Z góry dziękuję za pomoc
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wierzba Hakuro-Nishiki ukorzenianie,szczepienie

Post »

Z mojego doświadczenia wierzba wsadzona w wilgotna glebę (i pilnowana żeby miała wilgoć) zawsze się ukorzenia.
Sadzonek Hakuro zrobiłem kilkanaście i nigdy nie stosowałem ukorzeniacza
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Wierzba Hakuro-Nishiki ukorzenianie,szczepienie

Post »

W tym roku spróbowałem szczepienia wierzby Hakuro :D . Mam nadzieję, że szczepienie się przyjmie ;:173
Obrazek
Lukas775
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 mar 2019, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przesadzenie wierzby (końcówka marca)

Post »

Witam, mam takie pytanie a raczej proszę o poradę, w jaki sposób przesadzić 4 letnią ozdobną wierzbę (hakuro-nishiki) w ogrodzie gdzie rośnie chciałbym zrobić altankę, zresztą i tak ma tam za mało słońca. Póki co wierzba nie została jeszcze obcięta po zimie i zaczyna wypuszczać młode listki. Czy jest jakiś sposób, aby ją bezpiecznie przesadzić? czy spisać ją na straty?

pozdrawiam serdecznie.
dkos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 19 mar 2018, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Szczepienie wierzby

Post »

Witam,
chciałbym spróbować zaszczepić wierzbę smoczą na wierzbie białej, czy ktoś z kolegów/koleżanek próbował takiego zestawienia? Jest zgodność genetyczna?

Pozdrawiam
Jarmall
50p
50p
Posty: 63
Od: 7 maja 2016, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szczepienie wierzby

Post »

Bez zakładania nowego tematu
Wierzba zaszczepiona jak na zdjęciu . Czy jest chora czy braki w nawożeniu. Obecnie jeszcze w butelce z wodą
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”