Lilak Krasawica Moskwy

Drzewa ozdobne
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Lilak Krasawica Moskwy

Post »

Ten lilak raczej na pewno jest z in vitro, te popularne odmiany ładnie kwitnące to już mało kto szczepi tradycyjnie. Odrostów więc nie odcinaj, sama informacja żeby nie ciąć nie ma związku z tym czy jest to in vitro czy nie.
Bartekb89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 6 maja 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jawor [Wrocław]

Re: Lilak Krasawica Moskwy

Post »

Dziękuję za odpowiedzi. Ogladnolem go dokładnie i na pewno nie są szczepione, ale zdecydowałem że i tak będę je prowadził w formie drzewka ja dole 10 cm pienka a później rozgalezienia, widziałem parę razy takie formy i podobały mi sie bo wtedy są bardziej "cywilizowane", a nie dzikie szuwary ;)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Lilak Krasawica Moskwy

Post »

W zeszłym roku posadziłam tą odmianę ,przyjęła się .Czy w tym roku mogę liczyć na pierwsze kwiaty?Jak myślicie?
Krasny
500p
500p
Posty: 521
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Ratowanie przemarzniętego lilaka- szczepienie mostowe

Post »

Wymarzł mi lilak Krasawica Moskwy. Kora całkowicie odeszła od drewna na wysokości, od około 15cm nad gruntem, aż do poziomu korony. Na szczęście został jeden silny wilk wychodzący spod ziemi i mam czym zaszczepić mostowo. Moje pytanie jest takie, czy mogę już to zrobić. Czy poczekać, aż roślina bardziej ruszy? Może forumowi eksperci doradzą. Niżej wklejam linki do zdjęć lilaka z dzisiaj. Sorki za jakość, ale stan rozwoju widać.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/3ca6f4f28ac06a8b
https://www.fotosik.pl/zdjecie/14b9b6bf57ee46ab
Krzew został przenawożony i prawdopodobnie nie zdrewniał odpowiednio przed zimą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”