Żywopłot - problem z tartakiem sąsiada

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Żywopłot - problem z tartakiem sąsiada

Post »

sev pisze:W takim razie możesz zrobic kilkuwarstwowy pas z mieszanych roślin - im bliżej płotu tym wyższe. Jako najwyższe pietro dobrze sie sprawdzą: świerk serbski, grab 'Fastigiata', dąb 'Fastigiata', cis pospolity (strasznie ciężko dostać) i w odmianie 'Fastigiata', topola włoska, buk 'Fastigiata' i 'Dawyck', żywotnik olbrzymi itp. W miejscach z najbardziej szpetnym widokiem lepiej się sprawdzą igleste bo spełniają swą rolę także zimą.
Bardzo ciekawe odmiany drzew o wąskim pokroju ;:180 . Zainteresował mnie zwłaszcza dąb 'Fastigiata' znoszący okresowe zalanie.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Żywopłot - problem z tartakiem sąsiada

Post »

Jeżeli liściaste, szybko rosnące w tych warunkach to ja bym stawiał na jaśminowce, lilaki, czarny bez, kalinę koralową, derenie, czeremchę, dziką różę, a nawet można zrobić fajny wierzbowy żywopłot. Jeśli iglaste to stawiam na pospolitego świerka, rośnie u mnie gdzie mokro, gdzie sucho (tu zauważalnie wolniej i młode wymagają okresowego podlewania), w słońcu i cieniu, gęsty, sadzony co 90cm-120cm. Uważam, że przy docelowej wysokości 4-5m lepiej go sadzić co 1,2, nawet 1,5m, trochę wolniej robi się gęsto, za to zdrowiej rośnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”