Iglak nie przyjął się?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
tomekidec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 9 paź 2007, o 21:23
Lokalizacja: Olsztyn

Iglak nie przyjął się?

Post »

Witam serdecznie.
We wtorek preniosłem iglaczka z balkonu już na działkę. Wkopałem i porządnie podlałem.
Dzisiaj zauważyłem na nim dziwne przebarwienia w miejscach rozwidleń gałązek. Czy to jest normalne, czy po prostu się nie przyjął? :( Na balkonie stał od nowego roku.
Obrazek Obrazek Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A jaki miał system korzeniowy? Czy nie został naruszony w czasie przesadzania? Co do przyjęcia to musisz poczekać około 2-3 miesiące.
Ja nie widzę objawów chorobowych.
Pozdrawiam Andrzej.
tomekidec
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 9 paź 2007, o 21:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Drzewko było kupione przed świętami w doniczce. Sprzedawca mówił że są ze szkólki i rosły w doniczkach ale.... wiadomo jak to jest ze sprzedajacymi. Jak je przesadzałem (z całą bryłą ziemi) to nie zauważyłem żeby korzenie były pocięte. Czyli grzecznie poczekać te 2-3 miesiące i dopiero wtedo będzie widać co z niego urośnie? :)
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

poczekaj chlopie spokojnie, 6 dni to zdecydowanie za krótko...

ja na wiosne rok temu posadziłem 4 koreanki (duze, ok. 1,6 m, jak nie wiesz to te jodły b. zle znosza przesadzanie, też były rzekomo z donic, ale do konca w to nie wierze, podobnie jak czesc forumowiczow), do tej pory stracily troche igiel i czesciowo pożółkły, gdznieniegdzie igly zbrazowialy... szczerze mowiac spisalem juz je na straty i zastanawialem sie co posadzić w ich miejsce... a dzisiaj zauwazylem, ze powoli tak jakby nabieraly ponownie zielonego koloru, jeszcze slabo, ale, nie chcac krakac, moze mi sie przyjma... prawie po roku trzymania na działce...
Tomek
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Ku pokrzepieniu,
świerk "używany", czyli ze śmietnika plantacji, przed wkopaniem w grunt wiosną
Obrazek

i jesienią tego samego roku. Obrazek
Używki, które dostał to - woda, woda, woda + +kompost+potas + czas na reanimację :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”