Drzewa i krzewy - dyskusje z Mikoasasin

Drzewa ozdobne
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewa i krzewy - dyskusje z Mikoasasin

Post »

Nie słyszałem aby jakaś Metasekwoja w Polsce osiągnęła te 20m. A poza tym ludzie nakręcają się czytając o maksymalnej wysokości danego gatunku drzewa. W większości przypadków to tylko pojedyncze egzemplarze rosną na kolosy i na dobrą sprawę potrzebują na to setek lat.
Mikoasasin
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 lis 2016, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wybrzeże Bałtyku USDA: 7b

Re: Drzewa i krzewy - dyskusje z Mikoasasin

Post »

Nie chcę zapeszać pisząc ten post ale z moich obserwacji wynika, że szykuje nam się bardzo łagodna zima. Prawie brak minusowych temperatur w ciągu dnia w grudniu musi coś znaczyć. Także pogoda długo terminowa na styczeń dla polski zapowiada się bardzo pozytywnie, temperatura ma oscylować w granicach 3 do 0 stopni. Co dla naszych roślin jest zbawieniem. Nie da się ukryć że w naszej części świata klimat się zmienia. Dla porównania dzisiaj termometry w new yorku wskazały -11 stopni a w Montrealu aż -23 co jest zaskakujące biorąc pod uwagę że są to tereny wpływu klimatu morskiego. Na razie w USA panuje fala mrozów a nasza pogoda zbliżona jest do tej panującej na dalekim południu np. w Atlancie. Korzystając z dobrej aury wziąłem się do roboty. Agawę amerykańską zakopałem przykryłem trawą gałęziami i następnie doniczką. Podobnie postąpiłem z platanami i eukaliptusem które są przecież niewielkimi siewkami. Eukaliptusowi dużych szans nie daję ale i tak warto spróbować. Platany są z nasion z Anglii więc wolałem je zabezpieczyć na wszelki wypadek. Jeśli czas pozwoli to jeszcze jutro przykryję mini torfowisko. Stratyfikacja wielu nasion dobiega końca. Podczas wczorajszej kontroli zdziwiłem się sporymi kiełkami laurowiśni. Już leży wysiana w skrzynce na parapecie. Martwię się tylko czy nie będzie miała za mało świata. Na cóż te dwa miesiące musi sobie jeszcze jakoś poradzić. Najwyżej będę je doświetlał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”