Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3
Autor Wiadomość
lubie kwiaty
 Tytuł: Pomocy co się dzieje z moim cyprysem
PostNapisane: 21 mar 2011, o 12:54 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam wszystkich,
niedawno kupiliśmy do biura cyprysa, niestety nie wiem jaka to odmiana. Jest nieduży ma ok 80 cm wzrostu, byl troche przesuszony na dole, wiec zaczelam go intensywnie podlewac, ale on dalej usycha, choc ziemie ma wciaz wilgotna, nie przesadzalam go, moze powinnam, bo wydaje mi sie ze moglam przesadzic z podlewaniem i troche cuchnie ta jego ziemia. Jestem totalna amatorka i prosze o pomoc, bo chce go uratowac. Jest jasno zielony, i od tej głownej brazowej galezi, inne galazki zaczynaja brazowiec, wiec jednoczesnie brazowieje i usycha. Co mam zrobic???? dzis wieczorem moge zamiescic zdjecia

Zobacz profil Wyślij e-mail      

karpek
 Tytuł: Re: Pomocy co się dzieje z moim cyprysem
PostNapisane: 21 mar 2011, o 19:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Niestety, prawdopodobnie nie do uratowania. Jak rozumieć zdanie: "trochę cuchnie ta jego ziemia". Albo cuchnie albo nie. Sądzę, że był (przed kupnem) już zasuszony. Potem po podlaniu, z koleji stał we wodzie i zrobiła się "masakra".
Te cyprysiki (bo to cyprysik nie cyprys) są raczej delikatne. Zimowanie w ogrzewanych pokojach też im nie służy.
Należałoby wyciągnąć go z donicy i sprawdzić jak wyglądają korzenie. Jeżeli ziemia rzeczywiście cuchnie należy ją wymienić. Może być ziemia dla kaktusów (lub sukulentów) albo zwykła uniwersalna ale koniecznie trzeba dodać piasku. Najlepiej wstaw zdjęcia całego drzewka i ewentualnie korzeni.

lubie kwiaty
PostNapisane: 22 mar 2011, o 14:36 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dziękuję za radę, może jutro umieszcze zdjęcia, bo stoi w pracy i jest to nieco utrudnione, jutro też go będę przesadzać. A co do piasku to jaki piasek taki zwykły z piaskownicy może być? Czy zawsze się to robi? (bo mam jeszcze drugiego cyprysa, który rośnie w porządku, ale też go będę przesadzać i nie wiem czy dosypać piasku i ile?)

karpek
PostNapisane: 22 mar 2011, o 16:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Piasek zwiększa przesiąkliwość ziemi i nie powoduje zastoin wodnych. Może być piasek z piaskownicy byle czysty - nieobsikany przez psy i koty. Tak nie przymierzając: cztery garście ziemi, garść piasku.

sari1
 Tytuł: Re: Warunki dla cyprysika, kto zna?
PostNapisane: 23 paź 2011, o 00:34 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Ten gatunek cyprysa uprawia się w domu, można formować go na bonsai. Posiadam ten piękny cyprys już drugi rok i prowadzę go w formie kulistej. Latem stoi w ogrodzie a zimą zabieram go do domu. Stoi na parapecie w pokoju, podlewam go gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie, natomiast często zraszam. Ciekawostka: ten cyprys po potarciu gałązek pięknie pachnie cytryną :)

sylvia_sirena
 Tytuł: Re: Warunki dla cyprysika, kto zna?
PostNapisane: 20 wrz 2012, o 11:59 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
sari1 a znasz nazwe tego cyprysa , bo ja też go mam a chciałabym wiedzieć coś więcej. Ja jedynie znalazłam go pod nazwą Cyprys wielkoszyszkowy 'Aurea' ale nie wiem czy to na pewno on.

sylvia123
 Tytuł: Pomoc dla Cyprysik Goldcrest Wilma
PostNapisane: 7 cze 2015, o 21:45 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam
Proszę o poradę w sprawie mojego cyprysika.
Wyjechałam na kilka dni na urlop i zapomniałam schować dopiero co kupionego cyprisika z balkonu do domu:/
Upał,brak deszczu i nasłonecznione miejsce - po powrocie cyprysik w opłakanym stanie, listki choć zielone to suche ,część pożółkła bądz krusząca. Wstawiłam go do domu porządnie podlałam i codziennie zraszam spryskiwaczem-wujek google niestety nic konkretnego mi nie podpowiedział. Znacie jakieś sprawdzone metody jak podratować zmaltretowaną roślinkę?

pozdrawiam
Sylwia

robertP2
 Tytuł: Re: Pomoc dla Cyprysik Goldcrest Wilma
PostNapisane: 7 cze 2015, o 21:50 
1000p
1000p

0 szt.
Woda i czas innego sposobu nie ma.

GrzesYou
 Tytuł: Cis ozdobny - kiedy podcinać, formować?
PostNapisane: 7 cze 2018, o 19:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam wszystkich forumowiczów!
Od jakiegoś czasu mam na swoim balkonie taki cis jak na załączonym zdjęciu. W związku z powyższym mam pytanie do bardziej doświadczonych „ogrodników” pytanie: kiedy można to drzewko podcinać, formować do kształtu kuli?
Z góry dziękuje za cenne wskazówki :)

Obrazek

Stendhal
 Tytuł: Re: Cis ozdobny - kiedy podcinać, formować?
PostNapisane: 8 cze 2018, o 12:23 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
To nie jest cis

selli7
 Tytuł: Re: Cis ozdobny - kiedy podcinać, formować?
PostNapisane: 8 cze 2018, o 18:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
To cyprys wielkoszyszkowy (Cupresus macrocarpa), nie zimuje, znosi temp. do ok-5.Zimować w jasnym chłodnym, nie przelewać zimą, a lekko przycinać wiosną.Można traktować jak roślinę sezonową.

Buliks
 Tytuł: Usychanie drzewka iglastego w doniczce
PostNapisane: 13 sty 2021, o 11:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam,
z racji, że nie za bardzo znam się na roślinach postanowiłem zwrócić się z prośbą o pomoc do was.
Mianowicie od paru miesięcy posiadam drzewko iglaste w doniczce (Obrazek z tego co sprawdziłem jest to cyprus domowy). Przez dłuższy czas było z nim wszystko w porządku. Był podlewany systematycznie, stał w jednym miejscu. Sytuacja jednak zmieniła się z jakieś pół miesiąca temu. Nagle zaczął usychać. Drzewko posiada non stop wode w podstawce więc dostęp do niej ma cały czas, stoi na szafce w sypialni. Nie mam pojęcia jaki może być powód nagłego usychania.
Czy wie ktoś jak można uratować drzewko i co mogło się stać, że nagle zaczęło być z nim gorzej?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

selli7
 Tytuł: Re: Usychanie drzewka iglastego w doniczce
PostNapisane: 13 sty 2021, o 19:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Usycha od nadmiaru wody.Zimą powinien mieć dość sucho (wodę z podstawki trzeba wylewać) w miarę jasno i chłodno, pomieszczenie nieogrzewane, typu widna klatka schodowa, jasny przedsionek itp.

Buliks
PostNapisane: 13 sty 2021, o 19:39 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Kroki co do wylania wody i sprawdzenia czy nie ma za mokro już zostały zrobione. Jednak niestety przesadziłem z wodą i w korzeniach piasek był bardzo mokry.
Wcześniej drzewko stało na szafce przy ścianie przeciwległej do okna i grzejnika. Czy jest opcja żeby takie drzewko wytrzymało na parapecie który jest nad grzejnikiem w sypialni? Pokój w miare mozliwosci czesto wietrzony

selli7
PostNapisane: 14 sty 2021, o 00:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
W niezbyt mocno ogrzewanym pokoju na parapecie nad grzejnikiem powinien przeżyć.Tu są wszelkie informacje https://dziendobry.tvn.pl/a/cyprysik-w- ... gdy-usycha

Buliks
PostNapisane: 14 sty 2021, o 10:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dziękuje bardzo. Tak jak mówie, pokój jest w miarę czesto wietrzony wiec tez jakos bardzo cieplo w nim nie jest przez cała dobe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 50 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości