Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Wiadomość
IIIapcIII
 Tytuł: Re: Żywopłot z grabu
PostNapisane: 20 lut 2020, o 17:38 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dzięki za podpowiedz ewelkacha88 :)
Zastanawiałem się mirass nad Bukiem ale ostatecznie bardziej odpowiada mi Grab :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

merle
PostNapisane: 21 lut 2020, o 17:47 
200p
200p

0 szt.
IIIapcIII,
Pisałem na ten temat na 29 stronie wątku. Z własnego doświadczenia polecam sadzenie w jednym rzędzie z odstępem 40 cm między sadzonkami.

IIIapcIII
PostNapisane: 21 lut 2020, o 18:18 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Cześć marle, tak, czytałem to co zamiesiłeś, w ogóle super, że zrobiłeś i pokazałeś zdjęcia o różnych porach roku.
Prawdę mówiąc dalej się waham, na pewno nie będzie to co 25 cm, ale może jednak warto poczekać kilka lat więcej na uzyskane ściany i rozstawić sadzonki jeszcze szerzej własnie o 70 cm. Ważniejsza dla mnie jest gwarancja 3m wysokości niż super nieprzezorność czy zaplątanie gałązek. Chyba też wolę, żeby sadzonki nie uległy stłumieniu przez sąsiednie rośliny.
Wydaje mi się , że sadzą co 70 cm i tak uzyskam połączenie się drzewek tylko zajmie to z 5 lat więcej.

A ile wysokości ma Twój żywopłot, ten który jest na zdjęciach, rozumiem że sadzony co 30 cm...?

merle
PostNapisane: 22 lut 2020, o 20:17 
200p
200p

0 szt.
Odpowiadając, mój żywopłot ma ponad 3m wysokości. Gęste sadzenie ma przyspieszyć uzyskanie efektu szczelnej zielonej ściany, ale jeśli jesteś cierpliwy, to możesz posadzić w większej rozstawie. Poczekasz dłużej, ale cięte graby na pewno stworzą szczelną zasłonę.

91Kylo
PostNapisane: 25 lut 2020, o 15:21 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
W jaki sposób można rozpoznać czy sadzonka grabu jest jednoroczna lub dwuletnia? Z tego co się dowiedziałem to podobno jednoroczne nie nadają się do przesadzania ze szkółki.

merle
PostNapisane: 2 mar 2020, o 11:33 
200p
200p

0 szt.
91Kylo,
Jednoroczne ze szkółki leśnej to najczęściej pojedyncza gałązka 20-40 cm, nierozgałęziona (widziałem takie zagony w których w dużym zagęszczeniu rosło dziesiątki tysięcy przyszłych sadzonek do zalesień). Dwuletnia będzie wyższa, z bocznymi pędami oraz z bardziej rozbudowanym systemem korzeniowym.

91Kylo
PostNapisane: 15 mar 2020, o 20:04 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Zastanawiam się czy teraz jest odpowiedni moment na sadzenie grabu ? temperatury w przyszłym tygodniu mogą spać w nocy poniżej -3 do -4*C. Boję się że sadzonki mi przemarzną.

IIIapcIII
PostNapisane: 18 mar 2020, o 18:25 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
..ja właśnie posadziłem..mam nadziej , że da rade :)
Zastanawiam się czy przyciąć od razu np za tydzień lub dwa, czy poczekać do czerwca, niech się trochę zaaklimatyzuje? Jak myślicie?

ewelkacha88
PostNapisane: 21 mar 2020, o 07:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witajcie :wit . Wczoraj sadziłam swoje graby. Niestety sadzonki kupiłam przez internet i nie jestem do końca zadowolona z ich jakości . Teraz żałuję , że nie kupiłam innych no ale trudno. W każdym razie po posadzeniu przycięłam je na wysokość 20 cm. Teraz trzeba pilnować wilgotności i modlić się by moje psice nie zniszczyły ich. Pozdrawiam :wit.

IIIapcIII
PostNapisane: 21 mar 2020, o 09:52 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
...ja jeszcze nie przyciąłem. Właściwe silne zagęszczenie, szczególnie od spodu nie jest dla mnie priorytetem. Wolałbym , żeby miał charakter ażurowy. Bardziej mi zależy, żeby się przyjął w ogóle, właściwe nigdy nic nie sadziłem. Nie wiem też jakie znaczenie mają nadchodzące przymrozki. Trochę go podlałem, teraz będzie padać więc raczej nie będę tego robić. A potem to pewnie raz, dwa razy w tygodniu. Sadzonki mam 30-60 cm

91Kylo
PostNapisane: 26 mar 2020, o 17:23 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
Grab posadzony co 40cm, 50cm od płotu porobiłem kopczyki z ziemi oraz kory aby drzewka nie przemarzły, całość podlałem.
Kilka sadzonek co zostały wsadziłem do doniczek, w razie jak by któraś padła przy płocie to można podmienić.
Zauważyłem że nie które z drzewek nie mają prostego przewodnika, starałem się sadzić jak najbardziej prosto ale widać że nie które są pod niewielkim kątem,
i tu mam pytanie czy konieczne będzie wbicie tyczek prowadzących czy za bardzo się tym nie przejmować?

Akhia
PostNapisane: 27 mar 2020, o 11:53 
50p
50p

1 szt.
Nie przejmuj się, że nie wszystkie są proste. Jak żywopłot się zagęści to w ogóle nie będzie to widoczne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 446 ]  Idź do strony nr...        1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: agatka25, Dorja i 83 gości