Hydro i siew trawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

Dzięki, wydaje mi się, że skoro po tych deszczach nie ma chwastów, to sieję...
Tak, mam nawadnianie, na razie prowizoryczne, ale rozwojowe :) Pozdrawiam
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

leszeg -będziemy wreszcie siać trawę. Z chwastów gdzieniegdzie pojawia się jeszcze skrzyp polny -wiem, że jest trudny do zwalczenia, ale postanowiliśmy, że siejemy. I tu pytanie - sąsiad poleca na posiane ziarna trawy wysypać z ręki i przyprószyć ziemią do trawników 1-2 worki/1ar, a potem przywalcować. Co Ty na to? Ew. jaką ziemię z marketów proponujesz?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

Skrzyp nie ma właściwie szans w trawniku. Albo koszenie albo oprysk (np. starane, fernando) go wykończy, więc nie przejmuj się tym.
Jeśli chodzi o siew to można siać z ręki na krzyż, siewnikiem rotacyjnym (również na krzyż), albo użyć profesjonalnego siewnika do trawy (to najlepsza i najdroższa opcja). Potem leciutko przejechać grabkami cały teren, wysypać na to cienką warstwę jakiekolwiek ziemi, kompost lub piasek a na końcu przejechać walcem. Potem to już tylko podlewanie rano i wieczorem aż do pierwszego koszenia.
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

Witam, no i zasiana Diana a po 10 dniach wygląda to niepokojąco :(
Dałem nawet 30% więcej nasion niż norma 1kg/40m2 (2.5kg/1ar), u nas wyszło 3.3kg/ar. Było równomiernie zasiane krzyżowo przez fachowca, popruszone ziemią trawnikową, zawleczone grabkami i przywalcowane. Instalacja zroszeniowa i efekt po 10 dniach niepokojący - placki!
Na foto widać, że miejscami ma ok. 6cm, a miejscami leżą widoczne nasiona i nic -placki!
Ten typ tak ma? Kiepsko zmieszana? Wiele gatunków różnie wschodzi? Czy dosiać, ew. popruszyć ziemią te placki, ew. co robić Na oko widać, że te placki to ok. 50% powierzchni trawy.
https://zapodaj.net/54862bb637cfd.jpg.html
https://zapodaj.net/d099e0f2b2270.jpg.html
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Hydro i siew trawy

Post »

Nie ma tragedii. Pamiętaj, że mieszanka Diana to przede wszystkim kostrzewy, które jeszcze nie zaczęły nawet kiełkować. Daj im 2 lub 3 tygodnie i będzie dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”