Hydro i siew trawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

Ja też mam kawałek nowego terenu gotowego do siewu trawy, ale poczekam z tym do końca sierpnia/początku września. U mnie co jakiś czas chwasty się jeszcze pojawiają i co najważniejsze są jeszcze pojedyncze sztuki perzu, którego się próbuję pozbyć przed posianiem trawy.

Jeśli rzeczywiście nie widzisz już wschodzącego perzu to spokojnie można siać, ale pamiętaj, że trzeba będzie codziennie zraszać (najlepiej rano i wieczorem) przy tak wysokich temperaturach.
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

Dzięki, wydaje mi się, że skoro po tych deszczach nie ma chwastów, to sieję...
Tak, mam nawadnianie, na razie prowizoryczne, ale rozwojowe :) Pozdrawiam
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

leszeg -będziemy wreszcie siać trawę. Z chwastów gdzieniegdzie pojawia się jeszcze skrzyp polny -wiem, że jest trudny do zwalczenia, ale postanowiliśmy, że siejemy. I tu pytanie - sąsiad poleca na posiane ziarna trawy wysypać z ręki i przyprószyć ziemią do trawników 1-2 worki/1ar, a potem przywalcować. Co Ty na to? Ew. jaką ziemię z marketów proponujesz?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

Skrzyp nie ma właściwie szans w trawniku. Albo koszenie albo oprysk (np. starane, fernando) go wykończy, więc nie przejmuj się tym.
Jeśli chodzi o siew to można siać z ręki na krzyż, siewnikiem rotacyjnym (również na krzyż), albo użyć profesjonalnego siewnika do trawy (to najlepsza i najdroższa opcja). Potem leciutko przejechać grabkami cały teren, wysypać na to cienką warstwę jakiekolwiek ziemi, kompost lub piasek a na końcu przejechać walcem. Potem to już tylko podlewanie rano i wieczorem aż do pierwszego koszenia.
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik

Post »

Witam, no i zasiana Diana a po 10 dniach wygląda to niepokojąco :(
Dałem nawet 30% więcej nasion niż norma 1kg/40m2 (2.5kg/1ar), u nas wyszło 3.3kg/ar. Było równomiernie zasiane krzyżowo przez fachowca, popruszone ziemią trawnikową, zawleczone grabkami i przywalcowane. Instalacja zroszeniowa i efekt po 10 dniach niepokojący - placki!
Na foto widać, że miejscami ma ok. 6cm, a miejscami leżą widoczne nasiona i nic -placki!
Ten typ tak ma? Kiepsko zmieszana? Wiele gatunków różnie wschodzi? Czy dosiać, ew. popruszyć ziemią te placki, ew. co robić Na oko widać, że te placki to ok. 50% powierzchni trawy.
https://zapodaj.net/54862bb637cfd.jpg.html
https://zapodaj.net/d099e0f2b2270.jpg.html
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Hydro i siew trawy

Post »

Nie ma tragedii. Pamiętaj, że mieszanka Diana to przede wszystkim kostrzewy, które jeszcze nie zaczęły nawet kiełkować. Daj im 2 lub 3 tygodnie i będzie dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”