Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Wiedzma
50p
50p
Posty: 64
Od: 5 maja 2018, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Jak podlewam inne to i tą podleję może coś wyrośnie a jak nie to na jesieni pójdzie gdzieś do ziemi w dziczy :)
A ja kupię coś w sierpniu. I tak dopóty dopóki mi nie zakwitnie na balkonie.
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

mamiroma4 pisze:A moja piwonia znowu w liściach i nie ma ani jednego pąka :roll:
Romku kłącze piwonii należy przede wszystkim posadzić bardzo płytko pod ziemią , myślę ,że nie głębiej niż 5 cm. Trzeba też czasami kilka lat poczekać aż się zadomowi i "zechce" obdarzyć nas swoimi kwiatami. Innych powodów braku kwitnięcia piwonii nie znam.
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Piwonię wykopywałem 4 lata temu z gruntu gdzie kwitła wcześniej ,ale to był miesiąc wrzesień i z całą bryłą ziemi.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

W zeszłym roku , w sierpniu, wykopałam /dostałam pozwolenie/ piwonię, dużą , natychmiast wysadziłam ją u siebie. Sądziłam że będzie pauzować, ale ma dużo pąków. Chyba nie zauważyła, że ją przesadziłam.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Kin14 niestety nie zawsze pąki oznaczają kwiaty. Dwa lata temu miałam taki przypadek, że młoda piwonia pokazała pąki ale one potem odpadły i nie kwitła. Do tej pory nie wiem czemu tak się stało. Dodam, że uschnięcie pąków było w ich wczesnej fazie . Teraz mam nauczkę i nie cieszę się z minimalnych pączków tylko z takich dużych :lol: .
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

anastazja B pisze:(...) Trzeba też czasami kilka lat poczekać aż się zadomowi i "zechce" obdarzyć nas swoimi kwiatami.
Ano bywa... Moje piwonie sadzone z kłącz potrzebowały bodaj ze trzech lat, by zacząć raczyć mnie kwiatami...
anastazja B pisze:Innych powodów braku kwitnięcia piwonii nie znam.
A ja znam. Miejsce w cieniu. Nie, to nie moja pomyłka (choć sam w początkowej fazie ogrodnictwa zaliczyłem podobne wtopy), to poprzednia właścicielka domu (i ogrodu) tak sobie piwonię po mistrzowsku posadziła... Ogrodnik, którego wezwałem, by wykarczował chwastowisko (bo ogród składał się głównie z dwumetrowych chwastów w momencie jego nabycia) odkrył ją podczas roboty... Stwierdziłem, że niech zostawi, bo akurat mi w tym miejscu gdzie jest nie przeszkadza w kompozycji mojego ogrodu... No i od 2012. roku (kiedy to stała się moją własnością) co roku puszcza bujne listowie, ale kwitnąć nie zamierza.
ewelkacha88 pisze:Kin14 niestety nie zawsze pąki oznaczają kwiaty. Dwa lata temu miałam taki przypadek, że młoda piwonia pokazała pąki ale one potem odpadły i nie kwitła. Do tej pory nie wiem czemu tak się stało. Dodam, że uschnięcie pąków było w ich wczesnej fazie . Teraz mam nauczkę i nie cieszę się z minimalnych pączków tylko z takich dużych :lol: .
U mnie co roku tak jest z jedną z dwóch piwonii drzewiastych... Zawiązuje pąk, który potem jest uszkadzany przez wiosenne przymrozki, usycha i odpada...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Na zimną Zośkę załóż jej szalik. ;:224 :;230
Też mam jednego uparciucha, ale ma odwrotnie tzn. kwitła raz po posadzeniu i od 5 lat nie ma kwitła.
W tym roku zawiązała jeden pak, ale na razie jest tak mały, że nie wiem czy dotrwa do finału.
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 116
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Listki takie jakieś, ale pąków wysypało jej jak nigdy

Obrazek

Kilkanaście lat stoi w jednym miejscu. Chciałbym w tym roku ją podzielić i przenieść.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Od dziś moje peonie będą miały więcej słońca, wycięłam cieniujące je gałęzie dwóch drzew.
Liczę na spektakularne efekty ;)
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Ciągle obserwuję ...cisza.
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Zazdroszczę i mam pytanie, jak bym teraz kupił to kiedy spodziewać się kwiatów?
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

Jeśli kupisz kwitnące - to od razu będziesz mieć kwiaty. ( i oczywiście w latach kolejnych, o ile nie posadzisz za głęboko).
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Piwonia (peonia) wymagania, uprawa cz.3

Post »

mamiroma4 Dzięki :) Jeśli kupisz kłącze takie w woreczku, to przy dobrych wiatrach kwiaty mogą pojawić się nawet w roku sadzenia, ale to zależy od wielkości sadzonki. Za rok lub dwa kwiaty powinny już się pojawić, oczywiście najpierw małe i pojedyncze, ale będą. W zeszłym roku jesienią zdobyłem zaniedbaną i wychudzoną kępę piwonii i posadziłem tak 'na szybko', by się ukorzeniła przed zimą, ale tej wiosny jeszcze ją podzieliłem na kilka kawałków i jedna sadzonka ma pączek, ale myślę, że go zasuszy, gdyż nie chce rosnąć :) Więc trzeba poczekać i być cierpliwym ;:131
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”