Lawenda(2012-2014),ogólnie Cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Lawenda - Lavandula część 1 .

Post »

olga-s1 pisze:W kilku źródłach znalazłam informację, że lawendę przycina się wiosną i latem, a co po drugim kwitnieniu? Nic na ten temat nie znalazłam a moja dwuletnia lawenda jeszcze kwitnie (drugi raz) gałązki brzydko się rozkładają na boki.
:wit
Teraz nie ma sensu przycinanie, a lepiej zostawiać do zimy naturalnie przekwitłe i nie przycięte.Jeśli rozkłada się na boki, a tym samym deformuje krzak, to możesz kwiatostany wykorzystać, złapać je w pęczek nad każdym krzaczkiem i związać na zimę.Dół obłożyć igliwiem i na pewno krzak nie będzie się dalej deformował, tym bardziej pod śniegiem.
Pokrój krzaczków zależy nie tylko od przycinania, ale też odmiany i rodzaju gleby.Zauważyłam, że na suchych glebach i otwartych stanowiskach z reguły nie wykładają się i krzaczki mają ogólnie ładny pokrój i kolor.Natomiast gdy są nieco przyduszane, zacieniane przez wyższe rośliny, albo posadzone na cięższej glebie wykręcają i wykładają się.
JustynaL89
100p
100p
Posty: 107
Od: 31 lip 2014, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lawenda - Lavandula część 1 .

Post »

A ja mam pytanie czy jeślibym teraz zrobiła sadzonki z lawendy to mi sie przyjmia czy raczej nie kombinowac?
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Lawenda - Lavandula część 1 .

Post »

Sadzonki potrzebują długiego dnia by sie ukorzenić. Ale kombinować zawsze można. Pewniejsze jednak kupić nasiona posiac w doniczce i zadołować w ogrodzie.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Lawenda - Lavandula część 1 .

Post »

Chciałam zapytać czy należy przykrywać ?
duduś
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Lawenda - Lavandula część 1 .

Post »

Ja przykrywam gałęziami, delikatnie, alby nie uszkodzić.
Moje wątki
Festina Lente
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”