Brunnera - dyskusje

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brunnera - dyskusje

Post »

Brunnera Macrophylla - Brunera wielkolistna (sercolistna)


Zwana inaczej niezapominajką kaukaską
Roślina poszycia leśnego. Tworzy kępy dużych sercokształtnych liści. Najlepiej rośnie na miejscach ocienionych, w glebie żyznej, stale lekko wilgotnej, z dużą zawartością próchnicy.

Odmiany

__________________________________________________________________________________________

'Dawson White'


__________________________________________________________________________________________

'Hadspen Cream'

__________________________________________________________________________________________

'Jack's Frost'

__________________________________________________________________________________________

'King's Ransom'

__________________________________________________________________________________________

'Looking Glass'


__________________________________________________________________________________________

'Mr. Morse'

__________________________________________________________________________________________

'Silver Wings'

__________________________________________________________________________________________

'Spring Yellow'


__________________________________________________________________________________________

'Variegata'
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mam odmianę Jack Frost- roślina zupełnie bezproblemowa, rośnie w półcieniu, nawieziona dwukrotnie w sezonie bardzo szybko się rozrasta.
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A gdzie udało Ci się zdobyc " Looking Glass " ? , jest na mojej liście poszukiwanych :wink:
Ja posiadam następujące odmiany;
Brunnera macrophylla ,
Brunnera macrophylla 'Hadspen Cream',
Brunnera macrophylla 'Langtrees' ,
Brunnera macrophylla 'Jack Frost' ,
Brunnera macrophylla 'Variegata ,
ta ostatnia to najnowszy nabytek , pozyskana drogą wymiany :)
Jak dla mnie Brunnera to roślina bezproblemowa , szybko przyrasta , ładnie kwitnie , zdobi przez cały sezon .
Tylko czemu tak trudno ją dostac ? :(
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

"Looking Glass" to nabytek od szkółkarza, który sprowadził kilka egzemplarzy z Wielkiej Brytanii. Z tego co wiem to już ich raczej nie posiada. Jak u mnie się rozrośnie to chętnie wymienię na jakąś inną roślinę lub odmianę.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Też mam 'Jack Frost' od zeszłej wiosny i jestem nią zachwycona, choć ogólnie nie przepadam za ,pstrokatymi' odmianami niektórych bylin, wolę o zielonych liściach. Ładnie 'trzyma fason' przez cały sezon, choć myślałam, ze listki będą przysychać od brzegu.Szkoda tylko, że kupiłam jedną sadzonkę, ale i tak dobrze, bo kobieta nie chciała mi sprzedać nawet tej jednej, niby jeszcze nieukorzenione wystarczająco i nie do sprzedaży, a ja wyszperałam :roll: :)
Awatar użytkownika
Barcikowski
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 25 lis 2008, o 15:35
Lokalizacja: Pakość,Inowrocław
Kontakt:

Post »

Wiosną będę miał kilka odmian Brunnery w tym wymienione w postach - zapraszam, co prawda ilosci niewielkie ale kilkanaście osób może ozdobić swoje kolekcje tymi perełkami do cienia
Włodek
zapraszam do swojego ogrodu, chętnie dokonam wymiany spośród 1400 taksonów bylin
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Post »

Jak mówicie o brunnerze-to ja mam taką i jej jedyną fotkę.Jaka odmiana?Nie wiem.Jest podzielona,bo ja lubię mieć "duplikaty" roślin.Bardzo jestem z niej zadowolona.Rośnie w całkowitym cieniu pod drzewem w towarzystwie jasnej hosty,ładnie się prezentuje.O takich obrazkowych również myślałam ale jak dotąd nie spotkałam .
pozdrawiam.Maria. :D

Wklejam jej fotkę. Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Wystarczy wejść na stronkę (Barcikowski) i mamy dokładnie wyłożone:

Brunnera Macrophylla 600 C
Brunnera Macrophylla Hadspen Cream E
Brunnera Macrophylla Jack Frost E
Brunnera Macrophylla Langtrees R E
Brunnera Macrophylla Variegata E
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Chyba tak bo nie mam pojęcia jaka stronka..... Nie jestem w stanie przebrnąć przez opasłe zasoby tego forum, o ile to tutaj gdzieś jest :P
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 591
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Mam trochę odmian, przywożony między innymi z Anglii.
Looking Glass mam dwa sezony, szybko przyrasta, zdążyłam już sporo sadzonek rozdać.
Tak samo szybko rośnie Jack Frost (Looking Glass jest sportem od JF).
Niestety niektóre odmiany się rewersują.

O moich brunera można poczytac na mojej stronie

http://mmm.drl.pl/?p=107

Mam jeszcze odmianę o żółto nakrapianych liściach (Spring Yellow) i dwie o białych kwiatach.
Pozdrawiam, Marta
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Spring Yellow to moje absolutne marzenie, powiedz gdzie można ją dostać?! :)
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 591
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Ja kupiłam przy ogrodach Beth Chatto w Anglii, tam jest doskonale zaopatrzona szkółka.
Pozdrawiam, Marta
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3303
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hehe no to będę miał problem z nabyciem tej odmiany, no cóż może się niedługo pokaże i u nas :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”