Kłopoty z trawnikiem

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: jak uratować trawę po wapnie azotowym

Post »

mam 5 stopni koszenia
w zeszłym roku kosiłem nisko 2 od dołu
w tym kosze 3 od dołu
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Paulinn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 cze 2017, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc z trawa

Post »

Witajcie,
Wprowadziłam się do nowego domu i zastałam taka trawę. Jestem totalnym laikiem, proszę o pomoc jak ja odrdratowac :)

Obrazek

https://images81.fotosik.pl/656/ac5f20d20dbee887m.jpg
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Moim zdaniem odratować się nie da.Trzeba sprawdzić podłoże, jakie jest.Mógł to być trawnik z rolki, który się nie ukorzenił z jakiegoś powodu.
Bronx21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lip 2017, o 06:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z trawnikiem

Post »

Witam mój problem z trawnikiem polega na tym że jest czerwony i trawa wygląda jak by była posiana już z 5 lat ponieważ wg mnie jest dziwna ponieważ nie ma za bardzo źdźbła tylko od razu rośnie czerwona łodyga.
Jest ktoś w stanie mi pomoc? Nasiona kupiłem z allegro trawę uniwersalną na trawniki i sialem ja na początku maja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bronx21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lip 2017, o 06:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Naprawdę nikt nie zna rozwiązania na to jak poprawić mój trawnik?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Z tych zdjęć niewiele można wywnioskować. Zaopatrz się w szkło powiększające i obejrzyj zmiany na źdźbłach. Poszukaj w sieci chorób grzybowych dających taki efekt. Jest ich kilka. Taki kolor może być wynikiem utrudnionego pobierania fosforu z powodu wysokiego poziomu wapnia w glebie.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Myślę,że to czerwona nitkowatość traw.
Powinieneś zmienić/poprawić warunki uprawy trawnika.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zuzanna09012012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 lip 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawnik wielka prosba o pomoc

Post »

Witam,trawnik założony w maju,po ręcznym oczyszczaniu gleby,więc dosyć zachwaszczony. Zasiana została trawa Barenbrug Elite. Obecnie trawnik rośnie nierówno. Na części jest bardzo ładny,ale placami trawa nie rośnie i żółknie.
Bardzo bardzo proszę o pomoc.
Obrazek

Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Problem z trawnikiem

Post »

Bronx21 pisze:Jest ktoś w stanie mi pomoc? Nasiona kupiłem z allegrooo trawę uniwersalną na trawniki i sialem ja na początku maja.
Masz dokładny skład tej uniwersalnej trawy z allegro?
Bronx21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 lip 2017, o 06:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Oto skład mojej trawy

Skład mieszanki:
Życica trwała (Lolium perenne): 50%
Życica wielokwiatowa (Lolium multiflorum): 25%
Kostrzewa czerwona (Festuca rubra): 25%
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Trawnik wielka prosba o pomoc

Post »

Zuzanna09012012 pisze:Witam,trawnik założony w maju,po ręcznym oczyszczaniu gleby,więc dosyć zachwaszczony. Zasiana została trawa Barenbrug Elite. Obecnie trawnik rośnie nierówno. Na części jest bardzo ładny,ale placami trawa nie rośnie i żółknie.
Bardzo bardzo proszę o pomoc.
Obrazek

Obrazek
Nie jestem specem od trawników, ale tak na logikę, to podłoże na takim trawniku często jest niejednorodne, w jednym miejscu żyźniejsze, w innym słabsze i na tym słabszym roślina szybciej wyczerpie składniki pokarmowe, albo są gorsze warunki wodno powietrzne i zaczyna szczególnie w czasie letniego, słabszego okresu wegetacji gorzej wyglądać.Nawóz to może wyrównać, ale to efekt krótkotrwały.Trawnik to twór sztuczny, niekoniecznie rodzaj podłoża odpowiada niektórym składnikom mieszanki, część jej z czasem wyginie, a zostanie to co będzie chciało rosnąć :wink: Roślina to taka 'bestia', że będzie dobrze rosła tylko w sprzyjających dla siebie warunkach.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Cześć Kochani, mam do Was pytanie. Mój brat odziedziczył ogródek działkowych, wcześniej urzędowania tam starsi ludzi, a że nie mieli siły Plewic i nie wiem co im tam w głowie jeszcze siedziało, spora część jest niestety spryskana rundupem... Powiedzcie proszę czy ta trawa posiana po przekonaniu, zryciu ziemi ma wogole jakieś prawo bytu, odrosniecia? Ktoś mi pow, że jeśli ziemia jest mocno spalona tym roztworem to nic z niej przez kilka lat nie wyrośnie...? ;:174 ;:145 i czy jakiś wątek odnośnie siania trawy, kiedy, jaką gdzieś znajdę tu?
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

O Roundupie jest również osobny temat, można tam sobie wiele ciekawego poczytać. A tak na Twoje pytanie. Jak kupiłam działkę, poprzedni właściciel pryskał Roundupem pas naokoło na 2-3 m, żeby nic nie rosło, do gołej ziemi. Ostatni taki zabieg powtórzył tuż przed zakupem przeze mnie działki. Odczekałam 3 tygodnie i jak zobaczyłam, ze na tym pustkowiu zaczynają się zielenić chwasty od razu zasiałam trawę. Wyrosła normalnie i nic się złego z nią nie działo.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”