Kłopoty z trawnikiem

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Właśnie to raczej Wiechlina roczna. Tylko jak się jej pozbyć, walczyć z nią :?: ;:oj
Pozdrawiam Janek
tinek71
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 maja 2017, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Umierający trawnik ! Pomocy!

Post »

Witam wszystkich, bardzo proszę o pomoc, co roku na wiosnę mam problem z częściowym obumieraniem trawnika. Wiem na pewno, że nie jest to pleśń, ani nicienie trawnik jest nawożony i wertykulowany, dodam również, że przed zimą jest grabiony. Wiosną pojawia się rdzawa plama ( widoczna na zdjęciach) w wyniku czego trawa w danym miejscu usycha i zostaje pusty plac. W następnym roku przechodzi dalej w głąb trawnika. W poście dołączyłem zdjęcia, żeby zobrazować mój problem, a raczej problem z moim trawnikiem, chciałbym was prosić o pomoc, może ktoś z was miał podobną sytuację, bo szczerze mówiąc już ręce opadają i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Obrazek

Obrazek
michal_ch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 lip 2016, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawa po nawożeniu

Post »

Witam ,
ponieważ jestem laikiem w tym temacie pozwoliłem sobie podzielić się wiedzą z fachowcami. Mianowicie moja trawa ma juz dokładnie rok czasu w związku z tym w tym roku postanowiłem ją nawieźć azotem (wybór padł na florovit do trawy szybki wzrost). Pierwszego nawożenia dokonałem na początku kwietnia, zaś drugiego teraz na początku maja. Nawóz rozsiewany był recznie. Wszystko było by fajnie lecz trawa miejscami jest jasno zielona a miejscami ciemno zielona (pozwoliłem sobie umieścić zdjęcia) i nie wiem co jest tego wynikiem czy nierównomierne rozrzucenie nawozu choć starałem sie naprawdę bardzo dokładnie czy wypalenie. Przestrzegałem dawkowania i obficie podlałem po nawożeniu, Co zrobić, proszę o radę fachowców? Czy ponownie posypać nawoź, możne kupić siewnik. Czy odczekać jakiś czas może się wyrówna?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Moim zdaniem to przez nierówno rozrzucony nawóz. Polecam kupić sobie siewnik rotacyjny i nawozić wzdłuż a później wszerz trawnika (tak jak przy siewie trawy).
Obrazek

Koś normalnie przez następny miesiąc lub dwa i kolor się sam wyrówna.
pozdrawiam
Ykcul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 maja 2017, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc dla nowicjusza

Post »

Dzień dobry, od razu zaznaczam że jestem zupełnie świeży i na forum i w temacie ogrodnictwa. Mam problem z tyłu mojego podwórka. Otóż zawszę tam rosła piękna trawa a po tegorocznej zimie wyszło coś takiego.
Obrazek
Co takiego się stało, co jest tego powodem i przede wszystkim jak temu zaradzić. Proszę o wyrozumiałość, przepraszam z góry za braki w wiedzy
pawciak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 maja 2017, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Witam,

Mam pytanie dotyczące trawników. Otóż, mój mimo iż został założony ponad miesiąc temu, wygląda dosyć biednie. W porównaniu do sąsiadów, którzy siali trawę dużo późnej - tym bardziej (ale rozumiem, my zasialiśmy jak było zimno w miarę i bez opadów). Największe problemy to:
- trawa rosnąca w kępkach
- łyse miejsca
- ziarna trawy na łysych miejscach która pomimo ugniecenia z ziemią + podlania dalej jest jaka jest..

Zastanawia mnie co zrobić:
1. Nawieźć na nowo całą ziemię, podsypać cały trawnik, uwałować i zasiać trawę na nowo?
2. Podsypać ziemią i trawą w miejscach łysych?
3. Zawezwać firmę która zajmuje się regeneracją trawników?

Trzecia opcja mimo że najbardziej skuteczna to wolałbym jej uniknąć, bo chciałbym wszystko sam ogarnąć Nie mam jednak ani wertykulatora ani aeratora.. Przy zakładaniu trawnika starałem się zrobić wszystko dokładnie, czyli przekopałem całą ziemią (choć niestety jest gliniasta; dodałem trochę piasku), nawiozłem podłoża do trawników, uwałowałem zasiałem trawę i obficie podlewałem..Wczoraj na całym trawniku użyłem nawozu biopan do trawników ale myślę, że większych efektów nie będzie..
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

jak uratować trawę po wapnie azotowym

Post »

Na 2000m2 mam trawnik i troszkę był z mchem. Nawoziłem wapnem azotowym miesiąc temu i trawa zgęstniała, była zielona i rosła jak szalona. Okazało się że azotu zostało w glebie i teraz trawa brązowieje. Czy da się uratować dosypując pozostałych pierwiastków? Jaki nawóz zastosować? Gleba jest marna :(
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: jak uratować trawę po wapnie azotowym

Post »

Nie nadmiar azotu tylko wapnia i brak wody. A co to jest to "wapno azotowe" bo pierwszy raz się z nim spotykam.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: jak uratować trawę po wapnie azotowym

Post »

Mi przyszło na myśl, że to saletra wapniowa.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: jak uratować trawę po wapnie azotowym

Post »

Może i tak , ale wiadomo co Rafałowi sprzedali?. Chodziło pewnie o mech w trawie, to doradzili zwapnować. Niech się wypowie zainteresowany.
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: jak uratować trawę po wapnie azotowym

Post »

azotan wapnia to był
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: jak uratować trawę po wapnie azotowym

Post »

Ile dałeś na te 2000 m2 . Jeżeli było mało podlewane to przy większej ilości nawozu w glebie nastąpiło tzw. zasolenie gleby i niemożność pobrania wody przez korzenie.
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: jak uratować trawę po wapnie azotowym

Post »

3 worki 25kg
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”