Kłopoty z trawnikiem

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
paulina1992
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 lip 2016, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

No z tym wypaleniem przesada, po skoszeniu trawnik wygląda nawet nawet. Tylko te przebarwienia trochę szpecą. Wiec prosił bym o jakieś konkretne razy co zrobić i co stosować żeby i mój pies mógł " koc rozłożyć " ?
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Moja recepta
1) koszenie 2 razy w tygodniu
2) nawożenie raz w tygodniu
3) podlewanie codziennie w nocy min 15 minut
4) na wiosnę regeneracja poprzez aerację i wertykulację
5) po tym zabiegu dosianie trawy - kupuję w ..... w google wpisz "gazon nasiona traw"
6) nawozy w formie płynnej x 1 tydzień

Fajnie i na marginesie trawnik to najbardziej dający w kość kawałek ogrodu - też kiedyś wydawało mi się że jest to element łatwy i piękny. Zmieniłem zdanie i gdzie mogę to go zamieniam na coś innego. Jeżeli jednak chcesz iść drogą przez mękę (a jak mówi moja koleżanka trawnik jest dla pracoholików) to spróbuj podobnie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Nie ma co szat rozdzierać, trawa o tej porze roku z natury swojej słabiej rośnie, u mnie tylko wiosną trawnik w miarę jednolicie wygląda, teraz ma placki jaśniejsze i ciemniejsze, suche, zależy od podłoża, które, szczególnie na większej powierzchnie nie jest jednolite.Popędzanie nawozami i podlewaniem często źle się kończy, chorobami.O tej porze roku dbam tylko o to by zbytnio nie przesechł, godząc się na gorszy jego wygląd.
slawek1979
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 lip 2016, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Witam, czy można pomylić Chwastox z Roundupem ? Można. Nieważne kto, ważne że się stało. Nie mam dostępu na chwilę obecną do zdjęć, jaki był piękny trawnik przed incydentem ;:145 . Pomyłka wykryta po około pięciu godzinach od oprysku. Potem próba ratowania przez obfite zlanie wodą, jako że Roundup nie działa przez korzenie. Być może część została wypalona przez słońce, które ok. 17.00 świeciło dosyć mocno. Macie jakieś pomysły, jak doprowadzić do do stanu poprzedniego, jak najprostszym sposobem? Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Wydaję mi się, że cześci trawnika już nie uratujesz, bo glifosat doszedł już do korzeni, więc pozostało ci albo zakładanie trawnika na nowo lub dosiewka za jakieś 2-3 tygodnie gdy już będzie wiadomo dokładnie gdzie trawa wypadła.
slawek1979
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 lip 2016, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

To zdjęcie jest już stanem po około miesiącu.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Czyli jak rozumiem ten oprysk roundup'em był punktowy tam gdzie chwasty występowały? Jeśli tak to by tłumaczyło dlaczego w niektórych miejscach wciąż widać pozostałości trawnika.
slawek1979
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 lip 2016, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Tak, jeżeli wierzyć w zeznania osoby przesłuchiwanej :D
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Tak czy inaczej będzie to kosztować sporo pracy żeby przywrócić ten trawnik do poprzedniego stanu. Ja osobiście bym zakładał go od nowa, ale dopiero na jesień gdy będzie bardziej sprzyjać pogoda.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Nieraz przerabiam coś w ogrodzie no i trawnik dostaje w kość - nie czekam na jakieś terminy, nie kieruję się opowieściami z internetu tylko od razu dosiewam a następnie pokrywam to 1 cm ziemi. Dbam aby było mokro i po 3 tygodniach jest zielono - najpóźniej robiłem tak w połowie października i też się udało.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Pewnie, że można siać trawę w lato, ale wymaga to częstszego podlewania i nie każdy ma na to czas lub ochotę.
Awatar użytkownika
acer
50p
50p
Posty: 79
Od: 14 maja 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kłopoty z trawnikiem!

Post »

Dosiewając trawę przysypuję nasiona cienką warstwą piasku, jest łatwiejszy w dozowaniu niż ziemia. Piasku używam też do wypełniania drobnych nierówności na trawniku. Polecam, doskonale się sprawdza.
MATEUSZ_SZ
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 lip 2016, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Mój Błąd

Post »

Mam duży problem ponieważ opryskałem roundapem trawnik, który był trochę brzydki tzn. pomyliłem się i wziąłem inny środek i tak się stało. Proporcje rozmieszałem nie całe dwie setki środka roundap i około 9 litrów wody. Po tygodniu zastałem żółty ogród i dopiero wtedy się z orientowałem, że to był roundap. Proszę o pomoc jak odzyskać lub kiedy mogę coś robić teraz ponieważ nie wiem czy muszę od nowa przygotować ziemię lub może mogę coś zrobić na tej starej uschniętej trawie. ;:223
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”