Młody trawnik i chwasty

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
natalia755
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 10 cze 2015, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwast opanowuje świeżo założony trawnik

Post »

a oto świeżo posiany (dokładnie tydzień temu) trawnik, wyszło tylko zielsko....a ile ptaki zjadły, chyba przytyły odkąd sieje trawe ;:145 ;:145
Obrazek Obrazek

trawnik zakładam już 2 miesiące i coraz gorzej!! ;:223
megi02
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 cze 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaka to trawa?:)

Post »

ok ale środek na chwasty to chyba nie na świeżo posianą prawda? Poza tym to mi obrosło 90% ogrodu mimo że wcześniej był pryskany roundupem
Najwyraźniej ziemia (która była piękna czarna czysta) musiała być zachwaszczona...
Co mam teraz z tym zrobić? Czy jak trawa w końcu urośnie to jak zacznę kosić to będzie ok? bo ręcznie to chyba nie ma opcji bo jest tego mnóstwo

Tak to wygląda:

Obrazek
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: jaka to trawa?:)

Post »

Koś tak często ,żeby nie dopuścić do wysiania się nasion chwastów i będzie OK. To chwasty jednoroczne.
Pozdrawiam Lucyna
megi02
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 cze 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaka to trawa?:)

Post »

ok dziękuję bardzo. Jak już całość się zadarni i osiągnie wysokość 10cm to skoszę tak na 7 potem znów poczekam do 10 i będę kosiła nisko tylko często tzn jak? taz w tygodniu? częściej?
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chwast opanowuje świeżo założony trawnik

Post »

..... Mam jeszcze jedno pytanko, jak zagęścić czy samo koszenie wystarczy? jest sporo pustych placy, jak wspominałam wcześniej dosiewki już były, ale mam wrażenie, że nic nie wychodzi.....

Uwierz, że trawa jest bardzo ekspansywna i przy koszeniu raz na 7-10 dni , po miesiącu góra dwóch , wszystko się ładnie wypełni. Ja nigdy nie dosiewam tylko spokojnie czekam
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: jaka to trawa?:)

Post »

Mi to trochę wygląda na chwastnice, a tej tak łatwo koszeniem nie da się wytępić, bo się kładzie i kosiarka jej nie skosi. Poczekałbym jeszcze żeby się upewnić co to za gatunek trawy, ale jeśli to chwastnica to trzeba pilnować by się nie wysiała, bo za rok będzie jej więcej.

Tutaj zdjęcie chwastnicy jednostronnej:
Obrazek

Fotka ze strony: http://botanicavirtual.udl.es/fam/poaci ... ripcio.htm /AN
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Chwast opanowuje świeżo założony trawnik

Post »

W BR widziałam oprysk na chwasty na trawniku-czy teraz mozna go uzyć bo babka lancetowa szaleje na całego.
megi02
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 cze 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaka to trawa?:)

Post »

to na razie jest malutkie to jest świeżo posadzony trawnik 2 tygodnie temu a mam to prawie na całym ogrodzie i jest tego pełno!! jeśli trzeba to jak już się trawa ukorzeni to jestem w stanie te setki chwastów wyrwać ręcznie! tylko pytanie czy coś to da? co powinnam zrobić? i jak mam dopuścić do tego żeby się nie zasiało?
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: jaka to trawa?:)

Post »

Też tak miałam na świeżo posianym trawniku. Koś żeby się nie rozsiewało, a jak trawa się zagęści i dobrze ukorzeni to tym chwastom takie miejsce przestanie odpowiadać.
Pozdrawiam Lucyna
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: jaka to trawa?:)

Post »

To chyba jednoroczna, 'nieszkodliwa ' trawka, którą koszenie powinno zniszczyć.
Moi teściowie gdy zakładali we wrześniu trawnik posiali kiedyś( za czyjąś radą) celowo trawę z niewielką domieszką jakiegoś zboża. Wyglądało to podobnie.Zimą silniejsze, wykiełkowane zboże chroniło nieco słabszą trawę przed wymarznięciem, wiosną rosnąc zacieniało nieco w początkowej fazie i trawka między tym miała dobre warunki, a jednocześnie później często kosząc zboże szybko przestało rosnąc.Trawa zaś zmężniała i ładnie się rozkrzewiła dając latem trawnik 'gotowy do użytku'.
Awatar użytkownika
okavango
100p
100p
Posty: 160
Od: 17 wrz 2011, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: jaka to trawa?:)

Post »

Wydaje mi się że to chwastnica (świństwo nieziemskie), też z nią walczyłam i cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie, ale można z nią wygrać tylko trzeba uzbroić się w wytrwałość. W kategorii BYLINY, trawy, zioła mamy wątek jej poświęcony http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... chwastnica
Powodzenia.
Lilka
megi02
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 cze 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jaka to trawa?:)

Post »

Sluchajcie dziś to mi już ręce opadły. 1/3 trawnika piękna pojedyncze sztuki tego chwasciora a reszta - tego tam są setki!! Dosłownie jedna obok drugiej na ok 100 metrach:(( Chciałam wyrwać kilka ale niestety wychodzi z mlodziutkimi zdzblami trawy wiec nie ruszam. Rajgras juz powschodzil teraz kolej na kostrzewe dziś 13 dzień od wysiewu wiec mam nadzieje ze ruszy ale boję się że przez te chwasty będę miała dziury w trawniku bo tam przecież trawnik rośnie. A miał być wymarzony trawnik. Co na chwile obecna mogę zrobić żeby uratować trawnik? Bo wizja robienia id nowa mnie przeraza:(
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: jaka to trawa?:)

Post »

Cierpliwości, najgorzej to mieszać w czymś co jeszcze nie do końca powstało.Jak będziesz kosić trawnik to zniknie, nawet jak są spore ilości.Inna sprawa, że trawnik zakładany zbyt późno, teraz w czasie suszy i upałów trawka ma problemy ze wzrostem nawet podlewana.Najlepiej siać w połowie marca, jak pogoda pozwala, albo tydzień dwa później.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”