Trawa na boisko

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joankaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 maja 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawa na boisko

Post »

Witajcie, to moje początki na tym forum więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Otóż chcemy zrobić w naszej miejscowości nieduże boisko, żeby dzieciaki miały co robić po lekcjach. Zastanawiamy się jaką trawę posiać a może lepiej kupić gotową żeby dłużej przetrwała. Podejrzewam, że boisko będzie mocno eksploatowane, także jest to dość istoty temat
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawa na boisko

Post »

Kupić gotową mieszankę.
Pytanie o posiadane fundusze na ten cel.
Zdecydowanie polecam Barenbruga.
Awatar użytkownika
kobyl
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 31 lip 2013, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa na boisko

Post »

Po pierwsze: super że dbacie o dzieci i inwestujecie w takie rzeczy. Przynajmniej będzie powód żeby dzieci ruszyły się sprzed komputera. Trochę w temacie jestem obeznany, bo w naszej wiosce robiliśmy boisko i plac zabaw w zeszłym roku, więc była potrzeba zapoznania się z rodzajami traw. Szczerze Ci radzę, zainwestujcie w jakąś murawę z rolki. U nas wójt dał nam kasę na tzw ExtraGrass to takie połączenie naturalnej trawy ze sztuczną, dzięki czemu jest gęsta i o wiele bardziej wytrzymała. TRAWNIK Producent który nam to robił przy okazji dał rady jak o murawę dbać, żeby na długo starczyła. Dzieciaki miały radochę jak nie wiem, do domów nie można ich było zagonić, bo całe dnie tyko na boisku by grały :D
Awatar użytkownika
joankaa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 maja 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa na boisko

Post »

Dzięki wielgachne, nom masz racje, trzeba dzieci jakos ruszyć sprzed telewizorów i komputerów, bo nam pokolenie takie rośnie, że niedługo w ogóle nie będą się ruszać. No nic, przejrzę ofertę tego Trawnik Producenta, co mi podałeś i zorientuję się ile u nas kosztowałoby zrobienie boiska.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Trawa na boisko

Post »

Masz jeszcze polskie: Globalgrass, Graminex, Hortnas (chyba tak to się pisze).
Global najtańszy z tej listy tak 1,5-2x taniej, a ta sama jakość co w graminexie.

Hortnas nie znam cen ale mają fajne składy.

Norma to ok. 40m z 1kg wysiejesz ale lepiej dać 30-35m kw z 1kg.
Cenowo to różnie ale od 15-16 do 25zł/1kg

1000m kw to potrzeba ok.30kg trawy więc cena 450-750zł.

Zależy wszystko jak duże boisko.
Od razu mówię by patrzeć na datę pakowania jeśli jej nie ma to na numer partii.
Cebule
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 kwie 2013, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trawa na boisko

Post »

Globalgrass najtańsza ale i dobra wiec mogę polecić,sialiśmy na naszym boisku i teraz przy odpowiedniej pielęgnacji to bardzo dobrze się prezentuje,a do tego niska cena więc to podwójny plus.
regulamin forum
Koxu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 3 cze 2012, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Budowa boiska piłkarskiego - jaka trawa ?

Post »

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem w trakcie budowy boiska do piłki nożnej i mam dylemat jaką trawę zasiać. Przygotowaliśmy już podłoże w 90 % . jest odchwaszczone , bez kamieni bez starej darni , gleba w tym momencie rozluźniona bronami i kultywatorem , wypoziomowane . Warstwy podłoża wyglądają tak:

wierzch gleba urodzajna II/III klasy ok 10 cm
warstwa główna to gleba IV/V klasy piaski bardzo przepuszczalne

Boisko nie ma cienia , jest w pełnym słońcu. Będzie nawadnianie za pomocą 2 armatek wodnych .
Wymiar boiska 102x64 m2. Boisko dla dzieci i młodzieży a także drużyny A klasy i klasy okręgowej .

Myślałem o mieszance trawy sportowej Barenburg + domieszka odmiany Barenburg Sahara w proporcji Sport 70% + sahara 30% . Koszt spory bo ok 7000 zł za trawę . Pytanie czy sprawdzi się w naszym klimacie , czy może zainwestować w nasz rodzimy produkt firma Kalnas lub Trawy z Iławy? Koszt będzie o połowę mniejszy.
herbii
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 cze 2021, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa na boisko

Post »

Jeżeli chodzi o boisko to warto rozważyć jakąś sztuczną nawierzchnie (np. sztuczną trawę lub płytki epdm) - w przeciwnym razie przy dużej eksploatacji od razu będzie rozbiegane klepisko...
Ja aktualnie rozważam inwestycje na takie małe boisko w ogrodzie - skłaniam się do paru opcji ale zainteresowała mnie m.in. sztuczna trawa - wydaje się być ok - zobaczymy jak będzie z instalacją i potem z użytkowaniem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”