Zioła na działce cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Toż to dżungla ziołowa :D ;:138 A co to jest z tymi szablowatymi liścmi po lewj stronie na ostatnim zdjęciu?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Co ty masz tam barszcz parzący czy ja źle widzę? :shock:
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

A to nie arcydzięgiel?
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Igala pisze:Toż to dżungla ziołowa :D ;:138 A co to jest z tymi szablowatymi liścmi po lewj stronie na ostatnim zdjęciu?
Czy chodzi Ci o szczawik krwisty? Śliczna roślina :) Nawet podczas kwitnienia i wydawania nasion dość ładna :)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

wiridiana pisze:A to nie arcydzięgiel?
Yyy.. no rzeczywiście może tak być. Tak bardzo się wkręcilam w barszcz że zapomniałam że są też inne rośliny podobne.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Tak, drugie mylone z barszczem to kwitnący arcydzięgiel :) Przed kwitnieniem ma ładne liście podobne do jeżyn. Pytałam o nią ostatnio na forum, ale ostatecznie się z arcydzięglem spod płotu pożegnałam - za mały przedogródek, żeby takie cuda natury trzymać.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Sama się z siebie uśmiałam ;:306

A powiedzcie mi co robicie z amarantusem ?

Wiosną kupiłam roslinkę, zjadły ślimaki ale odbiła i ma już 'korale '. Co z tym teraz ? I czy da się jakoś rozmnożyć?
Obrazek
iwonaceae
200p
200p
Posty: 333
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Amarant bardzo łatwo rozmnaża się z nasion. U mnie na działce zasiewa się co roku (zimy mam łagodne). W zeszłym roku zostawiłam jedną roślinę, żeby się zasiała i teraz mam tego całą grządkę.
Obrazek
Jeśli chodzi o zastosowanie to liście można używać jak szpinak, zblanszować, dodać czosnku i dusić na masełku. Ja dzisiaj jadłam z jajecznicą. Można też zebrać nasiona i dodawać do różnych dań, ale tego jeszcze nie robiłam. Spróbuję w tym roku, bo zapowiada się spory zbiór.
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

W którym momencie zbierać nasiona żeby można było uznać je za dojrzałe?
iwonaceae
200p
200p
Posty: 333
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Jak potrząśniesz lekko kłosem i wypadają nasiona to są dojrzałe. Możesz podstawić miskę i strząsnąć nasiona do miski.
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Dzięki, czyli jeszcze nie są, bo nie wypadają ;)
amusen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2015, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Ja również posiadam zioła na parapecie w kuchni jak i w ogrodzie zimowym. Nadają pomieszczeniu bardzo ciepłego, trochę wiejskiego wyglądu. No i mają również dużą wartość użytkową Nic nie smakuje lepiej jak świeżo zerwana bazylia.
Moim zdaniem warto jest zamówić do nich ładne doniczki - ja ostatnim czasem kupowałam je w tym sklepie - mają tam obecnie sporo ciekawych promocji tak więc warto zrobić zakupy już teraz, przed miesiącami letnimi.
Te są na przykład świetne: Link usunięto. bab...
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zioła na działce cz. 2

Post »

Taaaa, są świetne ;:162 A już na pewno trzeba zmienić pracę na świetniejszą, żeby je kupić ;:108

A teraz do rzeczy, czyli pytanie o zioła w podłużnych donicach plastikowych i castrach budowlanych na tarasie ok. 2 metry nad ziemią. Czym osłaniacie takie donice z ziołami, żeby bez szwanku przezimowały? W ubiegłym roku zima była marna i pięknie odrósł mi i tymianek i majeranek i oregano. Krzak rozmarynu i cebula siedmiolatka od razu w marcu były do użytku, aż się sąsiad dziwił. W kwietniu już pobierałam czubki rozmarynu na rozsady - przyjęły się i teraz mam drugi cudny krzaczek. Ale boję się zimy z niespodziankami.

Jak myślicie - czy najlepiej te donice jakoś poowijać agro, jak w ciepłe spódnice? Sąsiadka przesadza bardzo późną jesienią zioła do gruntu, ale marnie jej się to potem ukorzenia i wiosną wyjmuje takie raczej zdechlaki. Sama nie wiem, czy ten sposób jest dobry. Pomożecie?
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”