Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Ismena
500p
500p
Posty: 706
Od: 5 sty 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

tija pisze:Ismena :wit tak to z nasion od Ciebie . Mam nadzieję że przetrwają , rośliny pięknie się rozkrzewiły jakby rosły już kilka lat ;:oj trudno uwierzyć , że to z wiosennego siewu .
Witam!

Ważne żebyś już nie nawoziła, bo wtedy nie zakończą wegetacji i zmarzną . Moje jeżówki na mroznym i wietrznym polu wytrzymją zimy. Największym wrogiem są ślimaki i mrówki. Mrówki wczesną wiosną pod ziemią niszczą korzenie, nawet ich nie widać. Dopiero jak się palcem ruszyłam to stado rudych mrówek miałam dookoła.
Pozdrawiam
Ismena
Obrazek
aerinaceus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 wrz 2018, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Dziś kupiłam swoje pierwsze jeżówki: białą i różową, które wyglądają na zwykłe, orange skipper i jeszcze jedną o dziwnym kolorze, ale "normalnym" kwiatku. Mają jeszcze dużo pąków. Jaka jest szansa, że przetrwają zimę, no i co mogę zrobić żeby im pomóc? Czy odmian orange skipper jest wytrzymała?
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

anabuko1 dziękuję ;:167 Butterfly kisses - właśnie w takim stylu bym chciała :)
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Ismena pisze: Ważne żebyś już nie nawoziła, bo wtedy nie zakończą wegetacji i zmarzną . Moje jeżówki na mroznym i wietrznym polu wytrzymją zimy.
One żadnych wspomagaczy nie dostały ani razu nie zasilałam ;:185
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Czy rozsądnym manewrem będzie zadołowanie donic z jeżówkami w zimnej szklarence? Już raz straciłam wszystkie odmianowe po zimie i nie chciałabym to jeszcze raz przeżywać. Część roślin jest jednoroczna, a część dwuletnia. Mam ich ok. 15 odmian, nie licząc tych, które posadziłam latem do gruntu i te zostawię. Nie wiem jak je zabezpieczyć - czy lepiej będzie liśćmi, czy może jedliną?
Ismena
500p
500p
Posty: 706
Od: 5 sty 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Ada pisze:Czy rozsądnym manewrem będzie zadołowanie donic z jeżówkami w zimnej szklarence? Już raz straciłam wszystkie odmianowe po zimie i nie chciałabym to jeszcze raz przeżywać. Część roślin jest jednoroczna, a część dwuletnia. Mam ich ok. 15 odmian, nie licząc tych, które posadziłam latem do gruntu i te zostawię. Nie wiem jak je zabezpieczyć - czy lepiej będzie liśćmi, czy może jedliną?
Witam!
Na pewno lepsza będzie jedlina, świerk, sosna niż liście. Przy łagodnej zimie liscie mogą pleśnieć a igliwie nie. W zimnej szklarni trzeba byłoby zakopać to będzie bezpieczniej a nigdy nie ma pewności jak przeżyją, wszystko zależy od temperatury w zimie. U mnie w namiocie po zimie zawsze jakaś wypadnie ale to jest kilka sztuk. W gruncie przy łagodnej zimie nic nie wypada.
POzdrawiam
Ismena
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Dziękuję. Czy pod folią też jakoś zabezpieczasz? Zastanawiam się nad tekturą falistą. Tam przecież opadów nie ma. No właśnie - czy trzeba je podlewać?
Ismena
500p
500p
Posty: 706
Od: 5 sty 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Ada pisze:Dziękuję. Czy pod folią też jakoś zabezpieczasz? Zastanawiam się nad tekturą falistą. Tam przecież opadów nie ma. No właśnie - czy trzeba je podlewać?
Na zime zawsze trzeba dobrze podlać, obsuszyć listki.. Ja okrywam podwójną agro włóknina białą, wiosenną, podwójnie. Zimowa jest dość gruba i słabo przepuszcza powietrze, mogą rosliny zapleśnieć jeśli będzie ciepła zima. To jest moje doświadczenie na własnych roślinach.
Pozdrawiam
Ismena
Ada
200p
200p
Posty: 233
Od: 12 maja 2007, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Co znaczy obsuszyć listki? Czekać jak same uschną /zżółkną?/ i dopiero obłożyć agrowłókniną?
Ismena
500p
500p
Posty: 706
Od: 5 sty 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Ada pisze:Co znaczy obsuszyć listki? Czekać jak same uschną /zżółkną?/ i dopiero obłożyć agrowłókniną?
Witam!
Chodziło mi o to żeby najpierw dobrze podlac i odczekać żeby wyschły jeśli chciałabyś zaraz przykryć, ale jest tak ciepło , że jeszcze nie myślę o przykrywaniu. Dobrze jest okryć jak będzie na minusie -5. Rosliny nie podlane w namiocie moga szybciej wyschnąć niż zmarznąć.
Pozdrawiam
Ismena
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Wysiewacie już jeżówki? :)
Milena
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Ja wysiałam i wystawiłam na balkon, żeby się przemroziła.

Pozdrawiam Irena
zaklinaczka
200p
200p
Posty: 301
Od: 8 lut 2017, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jeżówka ( Echinacea ) cz. 2

Post »

Irenko dziękuję za odpowiedź, czy wystawiasz na balkon od razu po wysianiu czy dopiero jak zaczną kiełkować?
Milena
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”