Byliny - jakie polecacie

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
KontrEkonomiA3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 mar 2021, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysoka roślina

Post »

Wolałbym w tej doniczce bo jest przytwierdzona do podłoża sylikonem. Musiałbym odklejać.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Byliny - jakie polecacie

Post »

A ja Ci bardzo polecam rojniki i niskie rozchodniki - cudnie by wyglądały w takich donicach :) U mnie zimują w donicach, w których latem mieszkają kwiaty, na pocz. kwietnia przeprowadzam je gdzieś tam, ale mogą sobie mieszkać w takich długich niewysokich donicach glinianych cały rok i tylko trzeba je porozsadzać, sprawdzić ziemię, oczyścić z obumierających osobników, dodać jakiś ozdobny kamyk. Na zdjęciu osobniki z dzisiaj z jeszcze nieprzygotowanego do sezonu tarasu, jeszcze nie przesadzone, jeszcze nie oczyszczone, ot w donicy-zimowym mieszkanku :)
W długiej donicy można fajne kompozycje robić. Są odmiany niskich rozchodników, dosłownie na 15 cm nad ziemię wyrastających, o pięknych brązowo-fioletowych grubaśnych i gęstych liściach - zrobiłabym zdjęcie, ale mój się jeszcze po zimie nie obudził, dopiero mu łepeczki wychodzą nad grunt.

Obrazek

ps. cudny Twój nick
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
infantasy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 cze 2015, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Trzeci poziom

Post »

Dzień Dobry, proszę rzucić okiem na zdjęcie. https://drive.google.com/file/d/1zLrwtN ... drive_link
Na samej górze jest malwa drzewiasta (to różowe), poniżej jest słoneczniczek (to żółte). Chętnie zbudowałabym poniżej tych dwóch trzecie niższe piętro (może coś w kolorze czerwonym?) Poszukuję rośliny, która będzie tak samo długo kwitła co malwa i słoneczniczek. Od połowy czerwca do końca września. Jednocześnie nie jest wymagająca co do zapotrzebowania we wodę. Proszę o poradę co można by wsadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”