Kolejność prac po oprysku.

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Syko25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 maja 2024, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kolejność prac po oprysku.

Post »

Witam,

Przychodzę do państwa po poradę.
A mianowicie mój trawnik wygląda tragicznie, jest strasznie zachwaszczony i miejscami pousychany, wiec postanowiłem coś z nim zrobić, powierzchnia jego to ok 350m2, jakieś tydzień temu skosiłem trawę z koszem i na tyle ile mogłem wszystko po koszeniu wygrabiłem wrecz trawnik wyczesałem. Dziś postanowiłem spryskac trawnik herbicydem firmy Target, czy po nim chwast uschnie i będę musial jego sam usunac? Wiem że nie powinienem kosić trawy przez jakieś 5-7dni, i tak naprawdę na etapie spryskania stanąłem i nie wiem co powinienem wykonać dalej, w planach jest nakucie trawnika, zapiaskowanie, dostanie równomierne trawy, nawożenie i solidne podlewanie. Nie mam sprzętu typu areatory, wertykulatory, nie chce tez wydawac nie wiadomo jakiej kasy. Chcę po prostu aby był ładny trawniczek że względu iż po ogródku biegają dziecki, a chce aby mogła pobiegać boso.

Proszę abyście państwo powstrzymali się od śmiechu i nic niewnoszących komentarzy.

Pozdrawiam i dziękuję za porady.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21771
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Kolejność prac po oprysku.

Post »

Pokaż proszę jak wygląda ten Twój trawnik....
To stary czy młody trawnik? Jakiego rodzaju chwasty w nim rosną?
Może wystarczy tylko regularne jego koszenie i wtedy chwasty same znikną, nie potrzebna będzie chemia...
Czy konieczne jest dosiewanie trawy?
Poczytaj może wątki dot. trawnika. To wcale nie jest łatwa 'uprawa"
viewtopic.php?f=32&t=59868
Spis tematów:
viewtopic.php?t=10197
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”