Trawnik - koszenie trawy

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Danusiu, poczekaj do marca, rozrzuć nawóz wieloskładnikowy na trawnik gdy tylko śnieg zginie.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Witajcie !

Trawę skoszoną standardowo należy zebrać . Biedzie z tego fajny kompost.
Są w sprzedaży takie kosiarki , które pracują jak młynki do kawy. Mają one dwa noże , jeden wyżej , drugi niżej. Z nich wychodzi trawa drobno zmielona, Takie mokre zielone kuleczki.
To zostawia się na trawniku. Fakt , to doskonały nawóz.

Pozdrawiam.

Khn.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

cd.
Kiedyś ten proces nazywano muldowaniem trawy.
Dzis przeczytałem :

"Dzięki technologi Multiclip drobno posiekane kawałki świeżo skoszonej trawy stanowią naturalny nawóz Twojego trawnika, co oznacza także, że nie musisz już zbierać skoszonej trawy..."

Pozdrawiam.

Khn.
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Post »

A ja się podłącze do tematu, tylko z pytaniem co zrobić jak cały czas albo leje, albo trawa nie zdążyła wyschnąć?
No bo trawka rośnie i przydałoby się ją już skosić, ale ostatnio jak skosiłam mokrą, to niezbyt dobrze jej to zrobiło. Jak Wy robicie?
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Koszenie mokrej trawy to nie najlepszy pomysł. Co jednak zrobić, kiedy w deszczu najbardziej rośnie? Ja czekam, aż choć trochę przeschnie i wtedy koszę. Przecież nie pada cały czas... Ale zgodnie z prawem Murphy'ego akurat wtedy, kiedy przeschnie to nie mam czasu :twisted:

Jeśli jest bardzo zmienna pogoda, to koszę partiami, jednak tak, żeby różnice nie rzucały się zbytnio w oczy. Czyli np. jednego popołudnia skoszę za ogrodzeniem, następnego wśród drzewek, potem w części użytkowej... Chodzi o to, zeby nie zostawić dużej połaci trawnika częściowo skoszonej, bo nie wiadomo, kiedy będzie następna okazja do koszenia.
No i kiedy trawa bardzo powyrasta to koszę na wyższym poziomie. Żeby nie pozostało "ściernisko".
Właśnie mnie to czeka, trawnik sie zapuścił przez ostatni brak czasu :twisted:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

No właśnie, i na tym polega cały urok i atrakcja utrzymania trawnika, zrobić coś, co jest niby niemożliwe.
długi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 cze 2009, o 09:57
Lokalizacja: Michałowice,Mazowsze.

Koszenie trawy/trawnika

Post »

Witam,koszenie mokrej trawy jest uciążliwe,trawa klei się do kosiarki,pozostawienie trawy na trawniku przy takiej pogodzie jak obecnie może doprowadzić do "wypalenia trawnika".Bakterie gnilne zwiększają temperaturę pozostawionej trawy.Gdy dotyka się ściętą,wilgotną trawę jest ciepła i można poczuć zapach kiszonki.By do tego nie dopuścić,przegrabiamy trawę,na mniejszch obszarach grabiami,na większych przetrząsarko-zgrabiarką.Pozdrawiam.
wisiu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 wrz 2011, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Ppierwsze koszenie trawnika.

Post »

Witam

Tydzień temu zasiałem mój pierwszy trawnik i trawa zaczyna już rosnąć więc zastanawiam się nad zakupem kosiarki. Jako ze mój trawnik jest niewielki (35m2) wiec chciałbym używać kosiarki ręcznej bębnowej.Kosiarka która chciałbym zakupić ma maksymalna wysokość koszenia 43 mm. Według opisów trawę powinno się skosić pierwszy raz gdy osiągnie 7-8 cm i ściąć jak najwyżej. Zastanawia mnie to czy 43 mm nie będzie za nisko dla trawy pierwszy raz koszonej, czy ten typ kosiarki nadaje się do pierwszego koszenia?

Pozdrawiam
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ręczna kosiarka a pierwsze koszenie trawnika.

Post »

powiem, że tak ....ja mam taką właśnie kosiarkę i swoją młodziutką trawę jakiś czas temu kosiłam właśnie taką kosiarką i nic się strasznego nie stało - no a poza tym takie kosiarki posiadają regulację wysokości koszenia - takie 2 pokrętła bo obu stronach kosiarki zaraz przy nożach - i wtedy możesz uregulować sobie wysokość na jaką chcesz mieć - wiec problemu nie ma z tym....
wisiu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 wrz 2011, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ręczna kosiarka a pierwsze koszenie trawnika.

Post »

No to fajnie ze nic sie nie dzialo, co do regulacji to ta kosiarka ktora mam na oku ma regulacje pomiedzy 17-43 mm dla tego obawialem sie ze 43 moze byc za nisko.
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Ręczna kosiarka a pierwsze koszenie trawnika.

Post »

Trawa to twarda roślina, nic jej nie będzie gdy skosisz na takiej wysokości.
Pozdrawiam, Maciek.
Ola_P
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 cze 2013, o 23:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

szara kostrzewa - czy bedzie szkodzic jej koszenie?

Post »

Witam wszystkich,
mam pytanie dotyczace kostrzewy. Na mojej działce, która właśnie powoli zaczyna być ogrodem, spora część porośnięta jest kostrzewą. Chcielibysmy zostawic ja w takiej formie w jakiej obecnie jest, niemniej troche meczace jest to ze pomiedzy nia panoszy sie, skondinad piekna, kwietna łaka. Czy kostrzewie moze zaszkodzic koszenie - takie 2 razy w roku?
ogrod12
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 mar 2013, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: szara kostrzewa - czy bedzie szkodzic jej koszenie?

Post »

Moim zdaniem nie powinno zaszkodzić. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”