Rabata bylinowa- dobór roślin

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rabata bylinowa

Post »

Dodam jeszcze chabry górskie - kwitną dwa razy w sezonie. Bergenia - ozdobna z liści po wiosennym kwitnieniu. Rogownica kutnerowata (ekspansywna). Czyściec wełnisty o srebrnych liściach, ładny cały rok. Firletka kwiecista (omszona) - ale po kwitnieniu marnie wygląda. Liliowce też powinny sobie poradzić. Przegorzany.
Pozdrawiam
Agneska
pomidor7
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 lut 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Golub-Dobrzyń woj. kujawsko-pomorskie

Re: Rabata bylinowa

Post »

Zimowity też, kwitną we wrześniu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabata bylinowa

Post »

Dziękuję za te propozycje, choć gdy tak sobie pooglądałam, większość chyba kwiatuszków jest różowawa. Wiem, że wybrzydzam, ale po prostu nie lubię tego koloru. No, wyjątkowo, jakiś kwiat różowy mi się podoba, tak więc bywam niekonsekwentna. Ale najbardziej odpowiadałyby mi kwiaty czerwone, żółte, pomarańczowe, białe.
Na coś z podanych propozycji się oczywiście zdecyduję. Musze wszystko zaplanować od nowa, bo kret i burza jeszcze bardziej popsuła mi szyki.
pomidor7
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 lut 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Golub-Dobrzyń woj. kujawsko-pomorskie

Re: Rabata bylinowa

Post »

Piwonie także pasują jest wiele odmian i kolorów. Teraz jest najlepszy czas na sadzenie.
Pozdrawiam
aleksandras77
200p
200p
Posty: 244
Od: 9 maja 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rabata bylinowa

Post »

A może jakieś trawy ozdobne?
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabata bylinowa

Post »

Tak :) właśnie zakupiłam trawy - Dmuszek jajowaty - nasionka, więc wysieję wiosną dopiero, a doraźnie zasadziłam Turzycę Morrowa 'Ice Dance' i Hakonechloa 'All Gold' :) Szczególnie ta druga bardzo mi się podoba :)
Awatar użytkownika
sawczenko
200p
200p
Posty: 236
Od: 12 lip 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rabata bylinowa

Post »

Ponieważ sieję dmuszka i drżączkę, to podpowiadam, że one bardzo krótko są atrakcyjne. Jak nie kwitną, to wyglądają jak kiełkujące zboże, a potem jak już są ozdobne, to nie trwa to zbyt długo. Łatwo niszczy je deszcz, a i chętnie obsiada je mszyca i przędziorki. Dość szybko przysychają im liście, do jesieni nie dotrwają. Ja mam je do suchych bukiecików.
Awatar użytkownika
Arvenaa
200p
200p
Posty: 242
Od: 31 lip 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rabata bylinowa

Post »

Dziękuję za informację. W takim razie dmuszkowi znajdę jakieś mniej eksponowane miejsce niż planowałam.
Awatar użytkownika
sawczenko
200p
200p
Posty: 236
Od: 12 lip 2013, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rabata bylinowa

Post »

Wielki plus dmuszka i innych jednorocznych jest taki, że gdy inne trawy się budzą, a ten już szaleje :wink:
Teraz pięknie kwitną rozplenice, a po dmuszku mam wspomnienia w suchym bukieciku ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”