Trawnik po zimie cz. 2

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Marcin1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 24 lip 2016, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

oki tak zrobię dosieje trawy i zasilę nawozem. A co z tymi grubymi pędami trawy ??
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Zdecydowanie nawóz i to jak najszybciej efekt będzie i tak dopiero po ok 3 tygodniach. Nigdy nie dopuszczać, żeby trawa zakwitła, czyli niestety koszenie raz w tygodniu; przy suszy i braku podlewania koszenie wysokie lub wcale. Ale myślę, że za miesiąc już trawnik będzie piękny. Możesz przed posypaniem nawozem wykosić jeszcze raz trochę niżej, to usuniesz więcej tego siana.
Ja nawożę trawnik co półtora/dwa miesiące, jak tylko przestaje być soczyście zielony dostaje nawóz.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Marcin1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 24 lip 2016, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Dziękuję bardzo do odpowiedz dostosuje się do zaleceń. A co z ta trawa co zakwitła i ma takie grube łodygi dojdzie do siebie jak będę regularnie kości???
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Muszę przyznać, że tylko jeden raz dopuściłam do tego aby trawa wypuściła kwiatostany, ale nie pamiętam jak długo trwało, że te łodygi kłuły w stopy. Myślę, że jak trawa po nawożeniu zacznie szybko rosnąć a Ty często kosić, to szybko ją zetniesz. Ja corocznie robię wczesną wiosną wertykulację i wtedy już usuwam mnóstwo siana - samymi grabiami nigdy nie jesteś w stanie tyle wygrabić, ile wyrywa wertykulator. Ja w ogóle jestem zwolenniczką bardzo niskiego koszenia, mimo, że trawa tego nie lubi.
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
Marcin1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 24 lip 2016, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

jeszcze raz dziękuje za podpowiedz w takim razie nawożenie później koszenie i mam nadzieje ze będzie się czym pochwalić jak się zregeneruje.
wuszy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 maja 2017, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Witam,

mam pytanie: w sobotę wysiałem trawę, czy dzisiejsze nocne przymrozki (koło -5), mogły zaszkodzić nasionom? Mam nadzieję, że skoro jeszcze trawa nie wzeszła, to raczej nic się jej nie stanie.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Myślę, że nie powinno to mieć większego wpływu jeśli trawa jeszcze nie wzeszła.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

wuszy od soboty myślę jeszcze nie zaczęła kiełkować, bo było chłodno. Nie powinno się jej nic stać.
wuszy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 maja 2017, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Spytam się jeszcze, jeśli można w tym temacie, czy może warto podsypać ziemię jakimś nawozem, nim trawa wzejdzie. Jak sprawdzałem, to pH jest około 7, ziemia jest dość żyzna, poprzedni właściciel nawoził krowimi plackami :) ale od przynajmniej 5 lat nikt o ziemię nie dbał i rosły na niej chaszcze po pas.
Marcin1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 24 lip 2016, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Witam
Od 7 maja kiedy pisałem posta o pomoc już trochę minęło i co widać po zdjęciach jest znaczna poprawa. Od tamtego czasu regularnie kosze trawnik (1-2 razy w tygodniu) i podlewam jak tylko nie pada deszcz. Jednak do ideału jeszcze dużo mu brakuje. Co jeszcze mogę zrobić z trawnikiem żeby wyglądał lepiej??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Dosiewałeś trawę po wertykulacji? Wciąż widać ziemię w niektórych miejscach, więc to na pewno jest do poprawy, ale moim zdaniem trawnik wygląda przyzwoicie.
Marcin1988
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 24 lip 2016, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

witam
trawy nie dosiewałem czy można to jeszcze teraz zrobić??? W maju kiedy wyglądał tragicznie skosiłem go najniżej jak się dało a następnie zasiliłem nawozem florowit dwa razy. Najbardziej denerwują mnie te suche źdźbła trawy pod spodem czy jest jakaś możliwość żeby się tego pozbyć jeszcze w tym sezonie czy dopiero wertykulacja w przyszłym roku???
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trawnik po zimie cz. 2

Post »

Trawę można siać od kwietnia do października z tym, że akurat lato nie jest optymalnym okresem ze względu na wysokie temperatury i susze. Ja bym się wstrzymał z siewem aż do jesieni. Zrób wertykulacje we wrześniu, dosiej trawę (taką jaką masz tam wysianą), przykryj cienką warstwą piasku i podlewaj rano aż do pierwszego koszenia. W kolejnym roku raczej wertykulacja na wiosnę jest nie wskazana, gdyż ta dosiana trawka może być za słaba na taki zabieg.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”