Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
padonis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 24 cze 2019, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum )

Post »

OK sytuacja w miarę opanowana. Sugerowałem się tym, że Macierzanka nie potrzebuje za bardzo wody. Do wykiełkowania i umocnienia się jak najbardziej jej potrzebuje. Jednym słowem zasuszyłem je, sam spryskiwacz nie wystarczy :) . Teraz kiełkują mi nasionka, które jeszcze zalegały w ziemi. Co do pikowania, to Macierzanka nawet ta mała 2-3 cm ma bardzo długi korzeń, nie jest wcale łatwo ją wydłubać i przenieść w inne miejsce i są bardzo delikatne.
daswan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 kwie 2020, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Macierzanka piaskowa (Thymus serpyllum )

Post »

;:138 Zasiałam macierzankę piaskową f. Legutko 3 marca, wzeszła po 4-5 dniach. Siałam w miniszklarence z Lidla ziemia uniwersalna z castoramy, troche jakby zbyt torfowa więc sie martwiłam że nic nie bedzie. Na 4*6 pojemniczków w 4 macierzanki słabo wzeszły i w 3 padły a w 1 były tylko 3 roślinki w pozostałych pojemniczkach były gęste. Mozliwe że padły bo podlewałam nie zraszaczem tylko leciutko z koneweczki a roslinki były b. delikatne. Potem juz nie podlewałam na rośliny tylko delikatnie na łączeniach pojemniczków i woda sie lekko rozlewała dołem.Trzymałam na parapecie, na noc przykrywałam a w dzień odkrywałam, jak były już spore czasem je przesuszyłam lekko. Ok. 1 kwietnia hartowałam na dworze do 10 kwietnia i wtedy wysadziłam do ogrodu po lekkim przesuszeniu żeby było łatwiej wyjąć, pojemniczki ok.4*4*4 cm były prawie całkowicie przerośnięte korzeniami więc łatwo było je wyjąć. Teraz jak jest przymrozek przykrywam włókniną a jak w nocy 4-5 st. zostawiam nieprzykryte. Ciekawe czy będa kwitły i czy im stanowisko pasuje? Piszę to dla tych którzy potrzebują więcej roślin a ja chciałam posadzić w płytach ameba a jedna mała doniczka u ogrodnika to 5 zł. Musiałabym wydac min 100 zł na macierzankę a wydałam na nasiona + ciut ziemi. A ziemię i tak kupowałam do pomidorów
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”