Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
szarotka66
 Tytuł: Re: Chwastnica jednostronna
PostNapisane: 24 sie 2016, o 14:23 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Nie można dopuścić do rozsiania, wiąże bardzo dużo nasion i tylko systematyczne usuwanie może zapobiec inwazji. Jest to dość trudne, bo jeśli nie usunie się całej rośliny z korzeniami to szybko się odradza.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

RychuRychu1
 Tytuł: Re: Chwastnica jednostronna i inne trawy niszczące trawnik
PostNapisane: 3 kwi 2018, o 13:14 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam
W moim przypadku na nowym trawniku chwastnicę jednostronną zwalczyłem środkiem PUMA UNIWERSAL 069EW.
Chwastnicy wraz z trawką wzeszło bardzo dużo (+ inne) bo nie odchwaszczałem przed sianiem a po sąsiedzku pole orne.
Dawka Pumy nieco mniejsza niż zalecana.
Oprysk zrobiłem po kilku pierwszych koszeniach (najpierw próba na 1 m2 - udana). Po oprysku już po kilku dniach większość chwastnicy zaczęło zasychać. Powtórzyłam zabieg po około 3 tygodniach.
Niedobitki już usunąłem ręcznie na około 500 m2. Najlepiej podważać np. nożykiem czy śrubokrętem przy wyrywaniu.
Należy pamiętać żeby oprysku nie robić do słońca bo może poparzyć trawnik, oraz nie przed deszczem czy rosą.
Chwastnica szybko odrasta po koszeniu i wypuszcza pędy poziomo z nasionami które trzeba usuwać, nawet z tych usychających bo się rozsieje.
Na dwuliścienne Chwastox Trio pomógł ale dałem tylko połowę dawki.
Trawnik przeżył te zabiegi bez żadnej szkody.
Na wiele chwastów bardzo pomaga też częste koszenie.
Pozdrawiam.

Piotru26
PostNapisane: 9 kwi 2018, o 10:44 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
W innym wątku:
viewtopic.php?f=7&t=105135

zamieściłem zdjęcie z mojego trawnika i postraszono mnie że mam opisywanego tu chwasta.
Po przejrzeniu wszystkich postów mam wątpliwości i proszę o ich rozwianie.

U mnie to są punktowe zmiany na trawniku - takie kółeczka o średnicy ze 20 cm. 7 czy 8 na 200 metrach trawy.
Opis by się zgadzał ale na zdjęciach prezentowanych przez innych nie wygląda to tak samo.

Wyciąć całe to kółko? Do gołej ziemi?
Nasypać trawy i przykryć piaskiem?

Obrazek

krzychoo900
PostNapisane: 17 maja 2018, o 08:46 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam
Też mam problem z tym chwastkiem u mnie w trawniku, trawa wysiana niecałe 2 tygodnie temu pomału zaczyna się zazieleniać, chyba jeszcze nie zeszły wszystkie gatunki. Trawa barenbrug green universal..... Dodam że w jednej części trawnika tego chwastu mam zdecydownaie za dużo żeby wyrywać go ręcznie, gleba przygotowana była dobrze i nie wiem skąd to się wzięło... Trawy nie zasilałem wcześniej żadnym nawozem, i zastanawiam się czy może teraz powinienem to zrobić? i czy mogę zastosować teraz ten nawóz magnezowo wapienny czy dopiero na jesień??? Czy może zastosować np. nawóz siarkopol który ma w składzie 8% azotu??
Nie wiem czy sobię z tym chwastem poradzę jak widzę że tyle go jest.... Zastanawiałem się czy zakładać trawnik od nowa, ale czy to wyeliminuje ten chwast?? Proszę o podpowiedź co robić już teraz żeby pozbyć się tej chwastnicy??
Pozdrawiam

leszeg
PostNapisane: 17 maja 2018, o 09:59 
100p
100p

więcej niż 1
Ta trawa ze zdjęcia to nie jest chwastnica jednostronna. Można spróbować ją wyciąć lub ewentualnie nanieść roundup pędzelkiem by nie odbiła od korzenia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 89 ]  Idź do strony nr...        1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości