Łubin ogrodowy (Lupinus) uprawa,wymagania

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Martula
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 kwie 2008, o 09:16

Post »

Witam. Widzę, że są tutaj miłośnicy łubinu, więc chciałabym prosić o odpowiedź : Czy to łubin? Zamieściłam foto w dziale identyfikacja, ale mam nadzieję, że nic złego się nie stanie jeśli wkleję foto również tutaj
Obrazek
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

To jedyny wątek jaki znalazłam w wyszukiwarce na temat łubinów.Nie chce na razie zakładać nowego wątku,więc może tu mi się uda dowiedzieć jak i kiedy przesadzać łubiny?
Czytałam gdzieś że łubiny nie lubią przesadzania bo mają system korzeniowy palowy i ciężko je w ogóle wykopać.Czy ktoś może doradzić jak to zrobić?

A oto moje cudeńka :)

Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Witajcie kochani.Bardzo się cieszę,ze jest wątek o łubinach.Trzy lata temu rodzice przywieźli mi z wycieczki z Holandii nasiona łubinu.Zebrali rózne kolory(ponoć były cudnej urody,ktorych u nas sie nie spotyka)Wysiałam nasionka 3 lata temu.Łubiny sobie rosną w kępkach i są coraz wieksze i bardziej,tłuste,,Mam pytanie..jak długo bedę czekała na pierwsze kwiaty????
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Jak akurat kupowałam, ale bardzo małe kępy i tego samego lata podziwiałam piękne kwiaty.
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Łubiny trwałe z nasion kwitną zdaje się w 2 roku łubin krzewiasty kwitnie później o ile rzecz jasna nie przemarznie wcześniej :wink:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Więc mogę się spodziewac w tym roku kwiatów :P Moje łubiny nie przemarzły,mają się świetnie.Dziękuję za poradę.
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ja zamówiłam na allegro 2 łubiny.... przyszły takie małe korzonki praktycznie bez części zielonych.... posadzone...już aż jestem ciekawa czy coś wyrośnie już w tym roku?
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Twoje nie przemarzły bo to łubiny trwale - byliny natomiast lubin krzewiasty jest krzewem http://calphotos.berkeley.edu/imgs/512x ... /0002.jpeg
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

Swagman pisze:Łubiny trwałe z nasion kwitną zdaje się w 2 roku łubin krzewiasty kwitnie później o ile rzecz jasna nie przemarznie wcześniej :wink:
Moje łubiny wysiane w zeszłym roku późną wiosną zakwitły latem tego samego roku.
pozdrawiam
Aneta
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

jak jest dobre stanowisko to jest to możliwe, jednak ogólnie rzecz biorąc kwitną w 2 roku :idea: :wink:
Arllet
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 23 lut 2009, o 18:26

Problem z łubinem

Post »

witam, w ogrodzie mam ogromny łubin, ma ponad 30 gron kwiatowych i jest bardzooo szeroki. Wszystko pięknie tylko, czy już ma owoce a kwiatów prawie wcale. Kiedy go ściąć żeby zakwitł ponownie? i ściąć go cały, czy tylko łodygi z owocami. A z owoce jak przechowywać, żeby pozyskać nasiona?

I jeszcze jedna sprawa, zdaje mi się, że to z powodu jego rozmiarów i ciężaru liści, cały się kładzie na ziemi? Co z tym fantem zrobić?

Dzięki za odpowiedz :wink:
Zolinka
100p
100p
Posty: 124
Od: 23 sty 2009, o 13:12
Lokalizacja: woj. pomorskie

Post »

mam pytanko - czy łubin szybko się rozrasta ???
Awatar użytkownika
ewasz29
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 23 mar 2009, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

To jedyny temat o łubinach jaki znalazłam ,więc postanowiłam się podłączyć i podpytać co mam dalej zrobić ? Posiałam łubin w sierpniu ,ale na rozsadniku ,wyrósł już całkiem ładnie i nie wiem co teraz z nim zrobić .Czy zaryzykować i jeszcze teraz jesienią spróbować go przesadzić ,czy lepiej jednak zaczekać do wiosny ? Niestety nie pamiętam co było napisane na torebce od nasion jak postępować :oops: :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”