Zioła w skrzynkach,donicach...

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Zosia 2405
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 29 sty 2013, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Mój rozmaryn cały w drobnych robaczkach i został na mrozie, ciekawe czy przeżyje. :roll:
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Witam, planuje sobie zakupić miętę, bazylię i melisse z Tesco, czy to dobry pomysł ? Niektóre wyglądają jak by miały zdechnąć a inne się jeszcze trzymają ale korzenie wyrastają spod doniczki, i jak już miałbym kupić to czy od razu przesadzić do ziemi uniwersalnej i czy to im nie zaszkodzi o tej porze roku?
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Hmh, wiesz, kupowanie ziół w centrum handlowym to generalnie nie jest najlepszy pomysł, szczególnie jeśli ma się ochotę przesadzenia ich i normalnej uprawy :( Najlepiej wstrzymać się z tym do wiosny i kupić świeże zioła w sklepie ogrodniczym.
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

No wiem że zawsze lepiej ale problem w tym że u mnie nie ma blisko jakiejś szkółki czy ogrodniczego i ciężko było by z dojazdem czy znalezieniem czegoś takiego.
Ale nadawała by się do uprawy czy raczej myślisz że zdechnie?
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Rozumiem. Cóż, jeśli uprawa ziół z hipermarketu to ostateczność to warto spróbować. Oczywiście mamy zimę, więc rośliny będą rosły słabiej, poza tym będą miały mniej wyczuwalny aromat. Na pewno będzie trzeba uważać z podlewaniem. Poza tym nie trzymaj ich w tych foliach, w które włożone są doniczki, ale myślę, że wiesz o tym fakcie :)
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Ja tak ale moja mama nie xd nie chce tych folii zdjąć a u mnie by kot te zioła zjadł xd
Zosia 2405
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 29 sty 2013, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Spokojnie można przesadzić do ziemi, melisa i mięta jak chwast powinny dać radę, a co do bazylii to wątpię, ale w foli i sklepowych doniczkach długo nie przeżyją.
Ripdem
50p
50p
Posty: 69
Od: 9 paź 2015, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Całą ziemię jaka jest w tej "doniczce" z hipermarketu mam wyrzucić i dać nową uniwersalną? Nie zaszkodzi im to o tej porze roku? A i zapomniałem dodać że nawet korzenie nie mają miejsca i wychodzą z dziurek z tej "doniczki" i to nawet nie co zaczęły tylko widać że przez jakiś czas :)
Zapomniałbym zapytać że jak zdjąłem folie z melisy to ona opadła, to normalne, nic jej nie jest ?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Nie można wyrośniętej roślinie usuwać ziemi, czy torfu z korzeni.Jeśli chcesz przesadzić to z całą bryłą korzeniową do niewiele większej doniczki.Jednak w przypadku wyrośniętych ziół z marketów o tej porze roku jest to bezcelowe, to są rośliny wyprowadzone i sprowadzone na bieżący użytek, raczej nie do dalszej uprawy.Jeśli chcesz posadzić do doniczki to kup wiosną młode, krajowe sadzonki i uprawiaj w sezonie wegetacyjnym, kiedy jest odpowiednia ilość światła i długość dnia.
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Z doświadczenia wiem że te marketowe zioła nie wypalą w donicach marnieją w oczach i klapa.
Kiedyś córcia zima z nudów podjęła się hodowania tego typu ziół i mocno przeżyła porażkę.
Szkoda czasu, zaraz będą świeże sadzonki od naszych rodzimych ogrodników i próbuj na takich uprawę. Wiem z doświadczenia że warto - zioła te pięknie pachną i dają satysfakcję początkującemu ogrodnikowi. ;:333
rosa31
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 mar 2016, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Dokładnie tak, ja już więcej ziół nie kupię z marketu, bo szybko idą na zmarnowanie.
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Nie na zmarnowanie, a do garnka :D A doniczka do recyklingu.
Mów mi Jane! :)
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w skrzynkach,donicach...

Post »

Niestety aromat tych ziół, zwłaszcza bazylii w małych doniczkach jest marny. One się nadają do jedzenia jak pomidory w styczniu - się je bo człowiek tęskni za prawdziwymi..
Jednak najlepiej wysiać swoje, a jak się komuś bardzo spieszy to kupić duże zioła, w dużych donicach - ale to raczej nie w markecie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”