Jiaogulan (Gynostemma) - doświadczenia,opinie

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
storczyk79
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 27 gru 2012, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe

Re: Jiaogulan - prośba o doświadczenia, opinie

Post »

Pisałam kilka dni temu ale mój post poszedł chyba w kosmos :( .
Moja roślinka zakupiona w ubiegłym roku została podzielona na dwie części. Jedną wysadziłam do ogrodu, ale widocznie nie odpowiadała jej lokalizacja, bo zamiast piąć sie po postawionej drabince, płożyła się po trawniku. W dodatku bardzo słabo rosła. Zostawiłam ją na przezimowanie w ogrodzie i zobaczę co z niej zostanie. Drugą część tak na wszelki wypadek mam w domu (latem na tarasie) i ta rosła (w dużej donicy) znacznie lepiej. Teraz przycięta, stoi w dosyć chłodnym pokoju. Ta jest zielona. W przyszłym roku chyba znowu zostawię sobie rezerwową , chociaż może się okazać, że ta zimująca na zewnątrz (o ile nie wymarznie) już się "przyzwczai" :D i będzie rosła tak jak "powinna"!
Próbowałam używać jej jako herbatkę . Ale niestety muszę zaparzać ją razem z innymi ziółkami, ponieważ jest (jak dla mnie) bez zapachu a smak ma gorzkawy. Jedynie jej walory zdrowotne przekonują mnie do jej picia ;:304 - Ania
Pozdrawiam - Alicja

Nie istnieje sytuacja aż tak beznadziejna, żeby węglowodany nie mogły jej poprawić. :)
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jiaogulan - prośba o doświadczenia, opinie

Post »

Ja też od roku mam Jiaogulan i potwierdzam, że jest to roślina bezproblemowa. ;:138

Niestety nie mam jeszcze odwagi, aby pić herbatę. Czy zauważyliście u siebie jakieś skutki uboczne? Czy robicie jakieś przerwy w piciu tej herbatki?
Czy ustąpiły jakieś Wasze dolegliwości zdrowotne? Ktoś nagle ozdrowiał! :D
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jiaogulan - prośba o doświadczenia, opinie

Post »

Myślę, że można ją pić na zasadzie: nie pomoże, nie zaszkodzi ;:131 . Ja jak parzę sobie herbatę, to dodaję kilka listków Jiaogulan ;:65
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jiaogulan - prośba o doświadczenia, opinie

Post »

Czyli do odważnych świat należy :D

Muszę poczekać w takim razie jak wypuści nowe pędy i spróbuję!
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jiaogulan - prośba o doświadczenia, opinie

Post »

Muszę wiosną rozejrzeć się za tym cudem.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
Basia86
50p
50p
Posty: 72
Od: 14 kwie 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Gynostemma

Post »

Ja w tym roku będę siać Gynostemmę :) Zamówiłam nasiona z Indii, bo taniej (50szt nasion za ok 30zł już z przesyłką) ;) zebrałam też sporo informacji na jej temat (zastosowanie, uprawa itp.) w postaci artykułu, jak byście mieli ochotę poczytać to zapraszam tutaj: http://www.slonecznybalkon.pl/2013/01/g ... iecznosci/

Już nie mogę się doczekać tej rośliny :) Chyba obdaruję sadzonkami całą rodzinę :D
SlonecznyBalkon.pl - mój blog
reniuszek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 31 sty 2013, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Gynostemma

Post »

Basiu
Ja próbowałam to ziółko rozmnożyć z nasion, ale niestety mi się nie udało, więc kupiłam sadzonkę. Oczywiście przy przesadzaniu podzieliłam na mniejsze :D i mam teraz aż nadto. Gdyby Twoje nasionka jednak nie wypaliły to napisz - chętnie się podzielę sadzonkami

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basia86
50p
50p
Posty: 72
Od: 14 kwie 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Gynostemma

Post »

Super, dziękuję ślicznie za ofertę :) będę pamiętać, choć mam ogromną nadzieję, że uda mi się z nasion - większa satysfakcja będzie :)
SlonecznyBalkon.pl - mój blog
aga+30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 kwie 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gynostemma

Post »

Witam serdecznie ja również zainteresowałam się Gynostemmą kupiłam sadzonki które pięknie rosły ale od kilku dni zauważyłam że listki zaczęły się skręcać i proces ten postępuję ;:202 a w tej chwili wyglądają jakby zaatakowała je mszyca całe listki są zwinięte. Nie widać na ich powierzchni oznak choroby nie ma również widocznych szkodników nie wiem co robić próbowałam szukać informacji niestety bez rezultatu dlatego bardzo proszę o pomoc co robić by ratować moje roślinki. ;:145
Awatar użytkownika
Basia86
50p
50p
Posty: 72
Od: 14 kwie 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Gynostemma

Post »

Możesz obciąć kilka zdrowych pędów i je ukorzenić w wodzie - będziesz miała świeże sadzonki. Podobno się bardzo dobrze tak ukorzenia... Natomiast jeśli chodzi o samą przyczynę to nie mam pojęcia. :(
SlonecznyBalkon.pl - mój blog
aga+30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 21 kwie 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gynostemma

Post »

Dziękuje za podpowiedź zapewne tak zrobię tylko żal mi tych sadzonek mam ich 17 i jak pomyśle że po 2 miesiącach pielęgnacji muszę je wyrzucić to serce pęka ;:185 ;:145 jeszcze poczekam i popróbuję przesadzić bo korzenie mają piękne białe zdrowe może doniczka jest zbyt mała mam je w "9"ok idę działać mam nadzieje, że pomoże.
LoKa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 paź 2011, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gynostemma

Post »

Witam serdecznie ;:7 Czytając ostatnio o ziołach natrafiłam na tę jakże zacną roślinkę jaką jest Gynostemma i zakochałam się. Postawiłam sobie za cel, że muszę ją mieć w swojej kolekcji.
Czy Ktoś z obecnych na forum jest skłonny podzielić się sadzonką tego cuda? Czytałam, że dość łatwo się rozmnaża.

Pozdrawiam serdecznie
Karolina
Just keep smiling :D
Karola
samson
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 cze 2013, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jiaogulan - prośba o doświadczenia, opinie

Post »

Witam, jestem tu nowy i nie jestem obeznany w sprawach ogrodowych więc proszę o wyrozumiałość. Interesuje mnie gynostemma i chcę ją uprawiać w domu, w związku z czym mam pytanie jaką ziemię wybrać (jaki rodzaj, gatunek etc) oraz jaki nawóz do tego (jeśli w ogóle)?. I czy na sam początek po prostu wsypać ziemię do doniczki i zasadzić nasiona i podlać wodą czy jakoś nawozić lub co innego robić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”