Krwiściąg lekarski (Sanguisorba officinalis )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: krwiściąg lekarski - wysiałem niedawno

Post »

Stopi, rzeczywiście marny ten Twój krwiściąg. Jedną z przyczyn może być zła ziemia. W ostatnim sezonie wysiewów zmarnowało mi się bardzo dużo nasion i siewek. Kupowałam nową ziemię, ratowałam padające maleńkie sieweczki, wysiewałam kolejne porcje nasion i nic, klapa. Kolejną ziemię kupiłam w centrum ogrodniczym, taką z włóknistymi fafroclami i to był strzał w dziesiątkę. Wszystko kiełkuje i pięknie rośnie a krwiściąg wysiany w połowie marca ma dziś 10cm wysokości i 5-6 listków na sztywnych łodyżkach. Inna przyczyna to słabe nasiona. Ja nabywam nasiona u Mirzana. Nie należy nawozić siewek ani świeżo przepikowanych sadzonek, ani też ziemi przed siewem. Kupując ziemię pod wysiewy wybierać taką bez dodatków nawozowych.
stopi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 24 lis 2011, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: krwiściąg lekarski - wysiałem niedawno

Post »

Podlewam teraz krwiściąg substralem dla pomidorów. Ruszył :) Zobaczymy jak długo. Zanosi się jednak, że będzie dobrze.
Only nature...
Awatar użytkownika
Pani_Jagienka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 20 lip 2012, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: krwiściąg lekarski - wysiałem niedawno

Post »

Czy ktoś jeszcze hoduje ten krwiściąg? Bo szukam i szukam tej rośliny i nic. A chciałam zrobić sobie zielony sos frankfurcki :-) Fakt faktem to tam jest krwiściąg mniejszy, więc zamówiłam nasiona przez szwagra na niemieckim ebayu. Może ktoś miał styczność z obiema roślinami i powie czy jest jakaś większa różnica? Zastanawiam się też jak długo trwa rozwój tej roślinki od momentu siewu do stadium w którym możliwy jest zbiór.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: krwiściąg lekarski - wysiałem niedawno

Post »

Nasiona tudzież kawałki kłącza do rozmnożenia można pozyskać z roślin dziko rosnących. Krwiściąg lekarski jest powszechnie występującą rośliną terenów łąkowych, zwłaszcza podmokłych i okresowo zalewanych. Lubi rosnąć w pobliżu rowów melioracyjnych. Spotkać go też można na nieużytkach. Najlepiej rozpocząć poszukiwania późnym latem, gdy kwitnie, bo wtedy jest widoczny z daleka.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Krwiściąg lekarski (Sanguisorba officinalis )

Post »

Tak, najłatwiej szukać w okresie kwitnienia, kwitnący w masie robi spore wrażenie.Można wykopać nawet w okresie kwitnienia, przyciąć kwiatostany i posadzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”