Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Julcik
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 sie 2019, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

Z chęcią przyjmę każdą ilość floksów! :)
Awatar użytkownika
Julcik
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 sie 2019, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

Znalazłam jeszcze trochę nasion kupionych z All.. i stwierdziłam, że spróbuję je podkiełkować. Skoro tamte zniknęły w ziemi, to dałam te na mokry wacik. Niestety przez tydzień zupełny brak reakcji - mimo wilgoci zaczęły się kurczyć i nie zamierzają bynajmniej wypuścić kiełków. Jestem mega rozczarowana, bo naszukałam się nasion wiechowatego w normalnej cenie, a tu takie oszustwo :/

W tym roku sama zbiorę nasiona i będę próbować, zobaczę wtedy czy rozmnażanie z nasion faktycznie jest tak trudne.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

Julcik nie sądzę, żeby było zbyt trudne, skoro u mnie w całym ogrodzie znajduję siewki floksów... Co prawda nie próbowałam wysiewu, bo i tak mam nadmiar tego co samo się wysieje.
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

Może nasiona trzeba przemrozić?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

U mnie wysiewają się same, ale nie wszystkie. Mam takie nn, które dostałam od sąsiadki i już w następnym roku było pełno siewek. Reszta się nie rozsiewa.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

Czy floksy da się pobudzić do kwitnienia? Czy takie młode jednoroczne po prostu nie kwitną? Chociaż na targu widzę takie pojedyncze kwitnące. A u mnie tylko stara karpa kwitnie, a nowe nasadzenia mają tylko liście.
adi39
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 maja 2019, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

Witam

Moje floksy które hoduje w donicy na balkonie zaatakował mączniak, niestety ale był mocno zaawansowany i wszystkie pędy poucinałem ok 3cm nad ziemią jakiś tydzień temu. Czy w tym roku wypuści jeszcze młode pędy?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

Jedyne co mi przyszło do głowy, że to nie floksy. Marcinki, dzielżany mają podobne listki a kwitną poźniej. Ale bez zdjęcia nie potrafię pomóc. Być może nie mam racji ;:7
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

wiridiana pisze:Nie. Raczej mają słońce i to dużo. Rosną obok kępy floksów, która już to była i pięknie kwitnie. Po prostu posadziłam je dalej wzdłuż ściany. Jak kupuję czy widuję na targu to nawet takie z jedną gałązką kwitną, a tutaj wypuściły nawet parę gałązek i tylko jedna odmiana kwitnie.
Dlatego zastanawiam się, czy sadzone w tym roku powinny kwitnąć czy nie? Te sadzonki z doniczek widywane do kupienia, sugerują, że nawet młode sadzonki kwitną.
A jednak się zebrał na kwitnięcie. Okazało się, że mam dwa białe, a co najmniej jeden miał być jasnoróżowy. Nic to. Na targu dokupiłam ciemnofioletowy z oczkiem, a moja córeczka w szkółce obok domu domu do której często zaglądamy zażądała kupna różowego, bo różowy jest to przecież Mama wiesz, że taki piękny, że będzie teraz moim kwiatkiem.

Teraz trzeba ja tylko dosadzić.

A był tylko jeden w ogródku. Nic to widzę, że sąsiadka też ma do nich jakieś uczucie bo również ma sporo kolorów (i to zupełnie niezależnie, żadna z nas nie papugowała) więc pewnie będą dobrze rosły.
szklanek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 wrz 2013, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

Ja mam u siebie floks szydlasty na skalniaki o różowej barwie.
Zapraszamy do naszego regulaminu
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2828
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Floksy,płomyk( Phlox)- uprawa

Post »

:wit
Niskie też mam, wiosną kwitną szydlaste, kanadyjski i rozłogowy. Parę sztuk wiechowatych wypadło, to teraz dokupiłam ponownie Twister, Jade, Blue Paradise, Nicky i parę innych. Duże sadzonki, prawie wszystkie z kwiatami :D Nie mogę się oprzeć floksowej pokusie :wink:
Pozdrawiam Eugenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”