Mlecz(Sonchus),Mniszek(Taraxacum )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Beefanta
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 26 lis 2013, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mlecz

Post »

A ja mam pytanie, co robicie z wyrwanym mniszkiem?
Słyszałam, że na kompost można dodać tylko liście...
Mam ten przyrząd do wyrywania chwastów i w sumie jestem z niego bardzo zadowolona. Tylko wyrywa on z dużą ilością ziemi i tak się zastanawiam, czy mogę tą ziemię po przesuszeniu otrzepać i wykorzystać do innych celów (jako normalną ziemię)?
Czy może ktoś mi podpowiedzieć?
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Mlecz

Post »

Tak, ziemia tak- byle nie zawierała fragmentów korzenia głównego.
A liście daję śwince morskiej. Moja cuje je uwielbia!
Nie sądzę też by mlecze-niedmuchawce niosły dojrzałe nasiona... w końcu to nie żółtlica. Można je więc chyba kompostować.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
KASIA
200p
200p
Posty: 210
Od: 4 cze 2005, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Re: Mniszek lekarski kiedy wysiewać nasiona

Post »

Juz wykielkowal ciekawe czy w tym roku zakwitnie.
Primum non nocere
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mniszek lekarski kiedy wysiewać nasiona

Post »

Wysiałem dziś,zanim wiatr rozdmucha,biały,który robi się różowy na drugi dzień.
Awatar użytkownika
KASIA
200p
200p
Posty: 210
Od: 4 cze 2005, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Re: Mniszek lekarski kiedy wysiewać nasiona

Post »

Jak ktos sprzedaje nasiona to zysk duzy 120 zl za hektar.
A po za tym mniszek jest wytrwaly a surowiec cenny.
Primum non nocere
marysia59
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 30 kwie 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mniszek lekarski kiedy wysiewać nasiona

Post »

można przez jakiś czas nie wyrywać mniszka to się od razu rozsieje.......ja naparu z niego nie piję ale za to robię miód z jego kwiatów....najlepsza rzecz pod słońcem, kiedy za oknem plucha a wokół sami prychający i psikający ;:170
ogrodowy Szkodnik
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mniszek lekarski kiedy wysiewać nasiona

Post »

Już wysiałem swój mniszek.
aga111
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1965
Od: 9 sie 2011, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mlecz

Post »

A ja z mniszka co roku robię syropek na przeziębienie dla dziecka :)
U mnie też łany go rosną , ale nie tępię . Tyle , że rośnie w miejscu , gdzie mi nie przeszkadza , z dala od drogi , od jakichkolwiek oprysków , więc syropek w 100% ekologiczny :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Mniszek lekarski kiedy wysiewać nasiona

Post »

Co to za mniszek mirzan?
Kwiat ma ciekawy kolor, ale to pewnie przypadek? :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mniszek lekarski kiedy wysiewać nasiona

Post »

Nie przypadek.Na drugi dzień,kwiatek robi się różowy.Kupiony w Berlinie.
U mnie i tak kwitną tysiące, więc będzie ładnie,jak będą pomieszane,białe,różowe z żółtymi.
lukaszooo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 maja 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Witam, jestem nowy na forum i zarejestrowałem się właśnie przez problem z mleczem. Mam gigantyczny problem z mleczem i stokrotkami, posiadam dość sporą działkę 1800m po odliczeniu domu garażu altany i sporego oczka zostaje ok 1000m. Działka jest zadbana a nawet bardzo zadbana. Trawnik jest juz stary i brzydki więc postanowiłem w tym roku zrobić z nim porządek. Pierwszym mega problemem był mech którego było miejscami więcej niż trawy, dlatego wczesną wiosną cały trawnik został zwertykulowany dwu krotnie, w miejscach zacienionych lub zarośniętych przez duże drzewa, gdzie nie było juz trawy, została dosiana nowa i za ok dwa tygodnie będzie już pierwsze koszenie młodej trawy (problem mchu został pokonany). Na pozostałej części działki mlecz rozsiał sie do granic możliwości a w dwóch miejscach stokrotka zakłóciła w 90% trawę. Dwa dni temu kosiłem trawę aby nie doprowadzić do rozsiania się mleczu (kosiarka obniżona max do dołu), dziś po dwóch dniach mlecze które były malutkie i kosiarka ich nie skosiła już się rozsiewają ........... Nie ma opcji abym pozbył sie tej zarazy ręcznie. Czy mieszanka pana Tadeusza (Mniszek z Chwastoxem) poradzi sobie z taką plagą ???? Post pana Tadka jest z 2011r więc moze ktoś odkrył cos lepszego ?????
Niestety nie mogę wstawić fotek, wstawiałem na fotosiku setki zdjęć a teraz wyskakuje jakiś błąd ........
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Rok temu też miałem na trawniku pełno mniszka i raz w tygodniu pryskałem opryskiem Starane,próbobowałem też Substral Mniszek i był tak samo dobry ale chyba drożej wychodził.
Pryskałem tym wieczorem jak już nie było mocnego słońca i była bez wietrzna pogoda,ważne żeby oprysk robić gdy chwasty po skoszeniu lekko podrosną ale nie zakwitną.
Stosowałem to chyba przez 2-3 miesiące i w tym roku na razie nie mam żadnych mleczy,mniszków czy innych chwastów,pilnuje tylko żeby kosić je zanim zawiążą nasiona.
lukaszooo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 maja 2014, o 15:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się mleczu

Post »

Potrzebuje natychmiastowej pomocy, udałem sie po środek mniszek do osiedlowego sklepu ogrodniczego, pani powiedziała ze nie ma mniszka ale ma taki sam produkt tyle że innej firmy Tajfun 360 SL. Pani w sklepie kazała zrobić roztwór 200ml/1l zrobiłem na próbę 100ml/10l opryskałem całe podwórko i teraz po tygodniu na 90% podwórka wypaliło mi trawe, całe podwórko jest żółte i spalone. Co mam robić i jak uratować trawę, podlewam ją codziennie ale z dnia na dzień jest gorzej ............ POMOCY.


Wyczytałem ze środek Tajfun to odpowiednik Randapu .......... Jak dorwę te tępe babsko to ją chyba uduszę, Co mam zrobić czy dawka 100ml/10L to dużo ????Działka ma 1800m odliczając zabudowania itp trawnika będzie 1000m z czego 80% stara wieloletnia trawa i 20% trawnika po wiosennej renowacji czyli tegoroczna. Jakie środki mam zakupić aby uratować i odbudować trawe ????
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”