Trawy na balkon

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bonnum
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 mar 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Trawy na balkon

Post »

Witam,
chcę posadzić w donicy na balkonie trawę ozdobną, która (prócz ozdoby) ma spełniać funkcję parawanu (balkon mam szeroki).
Do tej pory miałem na poręczy zawieszoną matę bambusową, ale po zimie bardzo brzydko wygląda.
Trawy ozdobne bardzo mi się podobają, ale nie wiem, czy jakaś przetrwa zimę na balkonie - nawet w drewnianej donicy ocieplonej styropianem.
Czy jakaś trawa się nada?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trawy na balkon

Post »

Jakiej ma być wysokości? Na pewno trzcinniki (np. Calamagrostis 'Karl Foerster'), palczatki (np. Andropogon gerardii), trzęślice (Molinia arundinacea), Sparyna...
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Awatar użytkownika
bonnum
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 11 mar 2012, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawy na balkon

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
Wysokość powinna być taka jak barierek na balkonie, na pewno powyżej 1m
Kate86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lut 2022, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Głupie pytanie poczatkujacej - trawa na balkonie

Post »

Hej,

Ja z takim nietypowym problemem :-)

Mam psa w bloku, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach istnieje potencjalne ryzyko kwarantanny, na której nie można z takim pieskiem wychodzić.

Mam jednak bardzo duży balkon/taras (12m2) i stad pomysl, czy nie kupić na zamówienie kilku donic i nie obsiać trawka - żeby było “w razie W”.

Nigdy nie miałam ogródka, więc możliwe że pomysł jest niesamowicie głupi :D ale mimo to licze na podpowiedź: jak głęboka musiałaby być donica (oczywiście, dla psa im niższa tym lepsza)? Robiłabym na zamówienie, wiéc zakup dokładnie takiej jak trzeba to nie problem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”