Trawa czy wyrośnie,kiedy wyrośnie ?

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Nie trafia do mnie ten argument. Ja mogę się opierać tylko na moim doświadczeniu: w tym roku założyłem trawnik w dwóch miejscach. W jednym podłoże zwalcowałem a w drugim nie. Finał był taki, że w miejscu gdzie zwalcowałem trawa szybciej wyrosła i momentalnie sie zagęściła.

Pozdrawiam
Zywik
Ministerstwo Książki
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

zywik pisze:Nie trafia do mnie ten argument. Ja mogę się opierać tylko na moim doświadczeniu: w tym roku założyłem trawnik w dwóch miejscach. W jednym podłoże zwalcowałem a w drugim nie. Finał był taki, że w miejscu gdzie zwalcowałem trawa szybciej wyrosła i momentalnie sie zagęściła.

Pozdrawiam
Zywik
Możliwe, że ta argumentacja do Ciebie nie trafia bo założyłeś zaledwie dwa trawniki.
Niech da Ci coś do myślenia konstrukcja siewników i dlaczego nie mają walca gładkiego,
tylko perforowany czy jak kto woli siatkowy.
Może jak będziesz mieć 20 lat doświadczeń w zakładaniu i pielęgnacji darni, to zweryfikujesz swoje poglądy, a argumentacja stanie się transparentna. Wałować możesz walcem gładki przy wysiewie pogłównym, choć i tu mam pewne wątpliwości i raczej unikam takiego zabiegu.

Oczywiście jeżeli trawa lepiej rośnie Tobie po uwałowaniu to trzymaj się tej metody.
No i oczywiście życzę powodzenia w wałowaniu wiechlin, mietlic i innych drobnoziarnistych gatunków.
orbitos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 cze 2012, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Witam,

a ja poproszę o podpowiedz
Jest już trawnik choć posiada miejsca wygniecione (stała kiedyś doniczka) w kilku miejscach trawa jest bardzo rzadka - generalnie trawnik byle jaki (dodam taki zastałem po "starym" właścicielu.

Poradźcie co mam zrobić, aby był piękny jak u innych ? taki jak dywanik zielony i gęsty.
Jaka trawę proponujecie, aby efekt był wspaniały ?

Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam :D
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Recepta jest prosta.
- Podlewać codziennie.
- Na 3 podlewania jedno koszenie
- Na 3 koszenia jedno nawożenie
i tak przez 100 lat, w zasadzie przez 10-15 bo taka jest żywotność trawnika.
tam gdzie stały donice do siewka.
Fudal
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 cze 2012, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

To ja tez mam pytanie do bardziej doswiadczonych. Kilka dni temu posialem trawę (pierwszy raz w zyciu) i mam kilka watpliwosci. Trawe sialem na ziemie ktora okolo tydzien wczesniej byla plantowana i ubijana spycharka wiec nie walowalem jej juz poniewaz byla utwardzona lemieszem spycharki. Nastepnie przed samym siewem przegrabilem delikatnie tak na 1-2 cm i na to posialem nasionka "z reki" . I moje pytanie jest takie, czy to wystarczy , czy powinienem potem przegrabic to jeszcze raz zeby przykryc nasionka . Teraz od kilku dni dosc fajnie pada ale nasiona tak sobie po prostu leżą . Czy jest sens zeby teraz po kilku dniach to przegrabic , czy może dodatkowo obsypac wszystko warstwa ziemi i przytuptac, czy moze po prostu grzecznie czekac ?
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Fudal pisze:To ja też mam pytanie do bardziej doswiadczonych.......?
zaglądnij tutaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=406
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

W tym roku rozpocznę wiosnę wertykulowaniem mojego trawnika. Następnie będę robić dosiewkę trawy+koniczyny i tu moje pytanie:

Jaką proporcję zastosować - trawa/koniczyna (jaki gatunek koniczyny wybrać)
Czy ktoś siał u siebie trawę z mikrokoniczyną?

pozdrawiam
Maciek
Ministerstwo Książki
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

zywik pisze:W tym roku rozpocznę wiosnę wertykulowaniem mojego trawnika. Następnie będę robić dosiewkę trawy+koniczyny i tu moje pytanie:

Jaką proporcję zastosować - trawa/koniczyna (jaki gatunek koniczyny wybrać)
Czy ktoś siał u siebie trawę z mikrokoniczyną?

pozdrawiam
Maciek
Koniczyna w trawniku to chwast, który dominuje nad trawą.
Jest wiele sposobów pozbywania się tego uciążliwego niepożądanego gościa.
Sądzę, że to zły pomysł, no ale jak są takie założenia to wszytko dla wszystkich.
Kup mieszankę z trawy z koniczyną, zrusz wcześniej ziemię, delikatnie przysyp nasiona,
i cierpliwie czekaj koniczyna na pewno wzejdzie :), a z czasem zniknie trawa :) za to
koniczyna będzie wszędzie :)
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Stryj na Warmii ma taki trawnik od 10 lat i pięknie to wygląda, trawa zagęszczona koniczyną, nie zauważyłm u niego "plag egipskich" ;:306 Tylko on nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania bo robi to na tzw "czuja" :idea:

Moje pytanie jest skierowane do ogrodników, którzy prowadzą w ten sposób swój trawnik - jakie są ich spostrzeżenia.
Ministerstwo Książki
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Dzięki ogrod2000!

Postanowione, będę siać trawę z mikrokoniczyną! :tan

Tak właśnie wygląda trawnik u stryja, a zdjęcie poniżej jest poglądowe, zapożyczone od wujka Google.

http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... czyna1.jpg
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trawa czy wyrośnie ?:(

Post »

Lepiej zamień fotkę na link bo jak się właściciel wkurzy to będziesz się tłumaczył przed prokuratorem.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
wiolka2412
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 maja 2013, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawnik nie rośnie - nasiona nie kiełkują

Post »

Witam
Mam problem. Parę dni temu a dokładnie w piątek posadziłam trawę. Oczywiście teren wcześniej wyczyściłam z różnego rodzaju chwastów, korzeni itp. Podlewam codziennie. Ale martwi mnie fakt iż nie przykryłam trawy (niczym) Czy nasiona wykiełkują??? dodam jeszcze że dziś u mnie w mieście pada deszcz. Czy teraz jak minęło parę dni mogę jeszcze te nasiona przykryć???? proszę o pilną odpowiedź
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”