Zioła w doniczkach!

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Aina75
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 gru 2009, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Rozmaryn jest z sadzonek. W tej doniczce są 4 sadzonki. Posadziłam w kwietniu ubiegłego roku. Wierzchołki ścinam jako przyprawę, więc dlatego pięknie się zagęszcza.
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 155
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Aina75, nie tylko rozmaryn masz przepiękny, ten grubosz obok też jest urodziwy i taki zadbany, gęściutki, brawo :uszy
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
guru302
500p
500p
Posty: 583
Od: 14 lip 2012, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Biskupca woj. Warmińsko - Mazurskie

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Też kiedyś miałam rozmaryna w doniczce , ale nie tak gęstego jak Twój .
pozdrawiam serdecznie Gabrysia
Agnessj
50p
50p
Posty: 62
Od: 16 paź 2012, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tychy

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

A mi każdy rozmaryn padał liście tak jakby usychały i koniec
pafcioo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 kwie 2015, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ładny rozmaryn, gęsty. U mnie niedawno posiany i ma dopiero 3 cm
bobinka102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 lut 2015, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

też lubię rozmaryn, tylko nie bardzo wiem do czego pasuje, póki co dodaję go czasami do kurczaka i mielonej wieprzowiny. Z uprawą w tym roku czekam jeszcze ale zastanawiałam się jeszcze nad uprawą estragonu, czy ktoś ma, próbował jak się udaje?
Awatar użytkownika
ipako
200p
200p
Posty: 331
Od: 11 wrz 2013, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Mi estragon w zeszlym roku z nasionek nie wykielkowal, kupilam sadzonke jedna, ale dalam do gruntu. Bez problemu przezimowal, pieknie ruszyl tej wiosny i nawet nie spodziewałam sie ze ma takie klaczą. Pol metra dalej wyszedl w melisie. Wykopalam 5 takich maluchów i wsadzilam do doniczki. Moze sie ukorzenia :)
Jak na razie w doniczkach mam bazylię, rute, trawę cytrynowa, szalwie muszkatalowa, ale pojda w wiekszosci do gruntu
benia85
100p
100p
Posty: 179
Od: 16 gru 2013, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Hodowla ziół w domu

Post »

Jestem zielona w uprawie ziół i mam w związku z tym pytanie. Jakie zioła mogę teraz zacząć hodować w domu w doniczkach?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

A wszystkie zioła , posiej lubczyk , szczypiorek można sobie posadzić będzie cały czas zielony , masz duże pole do popisu ;:136
Bożena
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Benia85, większość ziół nadaje się do uprawy doniczkowej: tymianek, oregano, majeranek, bazylia, cząber, rozmaryn, melisa, szczypior, kolendra, pietruszka. Niemniej o tej porze roku rośliny mają ograniczony dostęp do światła słonecznego, więc jeśli planujesz siew z nasion, to wstrzymaj się z tym do wiosny. Nasiona co prawda wykiełkują, ale siewki będą bardzo słabe. Teraz lepiej kupić dorosłe rośliny w doniczkach.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Sookie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 lis 2017, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ja rozpoczęłam swoją przygodę z ziołami w doniczkach dosyć skromnie, bo od bazylii kupionej w supermarkecie, którą następnie przesadziłam do większej doniczki i rosła jak szalona na wschodnim parapecie, aż dopadły ją małe białe robaczki... Sąsiadka powiedziała mi, ze to mącznik czy coś takiego i nie umiałam się tego pozbyć, w końcu bazylię wyrzuciłam, ale chciałabym na nowo posadzić jakieś zioła, przeczytałam tutaj link do sklepu usunięto - reg./mod. że bazylia jest jednoroczna, a pietruszka dwuletnia i zastanawiam się czy mogę je posadzić w jednej większej doniczce czy lepiej osobno?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Witaj. :wit

Myśle że można spróbować w takiej doniczce, by jednak nie żyły w ścisku. :) Odniesienie jedno i dwuletnie, odnosi się do czasu w którym roślina kwitnie i wydaje nasiona, a nie ile dana roślina żyje ale sukcesywnie przycinane, będą odbudowywać mase zieloną, co troszkę przyhamuje pójście w kwiat.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Będąc w Castoramie kupiliśmy jakieś tam ziółka z przeceny, m. in. tymianek. Ziółka powędrowały na parapet i fajnie. Nie minął tydzień a tymianek pokazowo usechł! Chciałem wyrzucić, ale moja pani ma niewyczerpane pokłady optymizmu jeśli chodzi o badyle, więc zawiozła na początku września na działkę i wsadziła między rozchodniki na skalniaku. Cały wrzesień straszyła sucha kępa. W październiku był w domu remont więc nie byliśmy na działce ani razu. W ostatnią sobotę wpadłem na działkę, a tu...piękna kępa zielonego tymianku! Dwa razy większa niż kupiona. A w domu usechł!
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”