Zioła w doniczkach!

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Zapewne miał zasoloną ziemie nawozem i po prostu wymagał przepłukania. :wink:
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

W tamtym roku na moim balkoniku wyhodowałam sobie trochę zi?łek w doniczkach - miałam miętę, melisę, pietruszkę,koperek,bazylię (3 ostatnie siane, reszta rozmnoźona) Szczypiorek oczywiście z cebulek,no i w długiej doniczce mialam wysiany mix zielony do podskubywania czyli liscie buraka,szpinaku,kilka rodzaj?w sałat, koperek. Do tego w moich doniczkach rosła sobie papryka i pomidorki,także podjadanie było na całego. Miałam też balkonową pokrzywę,ale szybko się zużyła;)
Balkonowe zioła bardzo mi pasują,w tym roku to chcę powt?rzyć. Zrezygnowałam z mięty i melisy,bo ta dobrze sprawuje się na działce,za to zostaję przy bazylii,koperku i pietruszce,dorzucam do tego truskawkę,ale brakuje mi czegoś jeszcze. Przeczytałam wątek z nadzieją,że wychwycę jakąś cudowną nazwę ale p?ki co nie znalazlam inspiracji.
Taki balkonowy zielnik szalenie mi pasuje,bo często te same rośliny na grządce nie mają szans,a w doniczkach udają się super. No i jeszcze jak obdarują kwiatkiem i da się zebrać nasionka to już całkiem bajka.

Zastanawiam się jeszcze nad czosnkiem - co myślicie?
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Do uprawy doniczkowej nadadzą się też: cząber górski, majeranek, tymianek (oprócz tego tradycyjnego jest niezliczona ilość innych gatunków różniących się walorami smakowymi; mastyksowy, różany, cytrynowy, sosnowy, lawendowy, imbirowy, bergamotowy, pomarańczowy, kminkowy), werbena cytrynowa i pomarańczowa, szałwie: lekarska, porzeczkowa, ananasowa i cleveland, paczula, różne gatunki oregano nie zimujące w gruncie w polskich warunkach, np. oregano kreteńskie, syryjskie. Oraz zioła lecznicze, np. czystek, gojnik, gynostemma. W wiszących pojemnikach można uprawiać np. miętę indiańską (Satureja douglassi), płożący rozmaryn, gotu kola, kalamintę kreteńską.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

Ooo dość dużo niepospolitych nazw wymieniłaś ,super.
Muszę je wygoglować i poczytać jakie są w smaku,bo lubię raczej 'rześkie' zioła,bez jakichś ciężkich aromat?w. Nie przepadam za tymiankiem także odpada w przedbiegach,ale za to porwałabym się na czystek.
Z prostych jeszcze chętnie lubczyk,bo nałogowo dodaję do zup.
Muszę więc porozglądać się za nasionami :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Zioła w doniczkach!

Post »

W tym roku i ja pobawię się w uprawę ziół z czego większość pójdzie do donic i skrzynek. Na razie kombinuję jakie rozsady wyprodukować i jak je skomponować. Rozważam następujące rośliny: bazylia zielona/czerwona, pietruszka naciowa, szczypiorek, szczypiorek czosnkowy, tymianek, majeranek, koper (niski), melisa lekarska, bylica estragon, kolendra siewna, hyzop lekarski, lubczyk ogrodowy, cząber ogrodowy, oregano, rozmaryn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”