Trawa niebieska

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
aga_zg
50p
50p
Posty: 89
Od: 27 cze 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona góra

Trawa niebieska

Post »

czy u was też tak się dzieje? A więc o co mi chodzi ,zakupiłam wiosną 10 traw i pieknie sobie rosły do tej pory( nawet były lekko niebieskie) ale teraz zauwazyam że kolor tracą i są jakby suche(ale nie usychają).Jak u was?
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trawa niebieska

Post »

Wszystkie byliny zasychają (całkowicie lub częściowo na zimę), trawy też. Nic nadzwyczajnego się nie dzieje, jest już przecież połowa listopada.
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
aga_zg
50p
50p
Posty: 89
Od: 27 cze 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona góra

Re: Trawa niebieska

Post »

no wsumie tak ale pisali ze jest zimozielona i wlasnie zima miala pieknie wygladac niebieskawo....
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Trawa niebieska

Post »

Bo będzie pięknie wyglądała - jak obsypie ją pierwszy śnieg. Ale to nie znaczy, że będzie wiecznie "świeża".
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
Tala_555
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 21 kwie 2016, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawa niebieska

Post »

odkopuję temat :wit

Mam pytanie odnośnie właśnie trawy niebieskiej, zakupiłam jedną sadzonkę na próbę, w środku jest zielona, na zewnątrz sucha, wyschnięta.
Na opakowaniu napisane jest, że lubi suche podłoże, nie wymaga podlewania ;:218 :?: :?:
Mam też niedźwiedzie futro i im częsniej podlewam tym ładniej się rozrasta, nic nie usycha.... to jak to jest z niebieską ?! podlewać, nie podlewać ?! ja póki co swoją podlewam umiarkowanie
Myślałam, że wszystkie trawy lubią wilgotne podłoże, a przynajmniej większość ... a tu ?
Niech ktoś doradzi jak ją pielęgnować żeby nie zmarniała?

Pozdrawiam Natalia :)
Awatar użytkownika
rosa13
100p
100p
Posty: 196
Od: 17 lip 2015, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Trawa niebieska

Post »

Generalnie trawy nie wymagają podlewania ale to zależy gdzie rosną. Mam niebieską na samym rogu skalniaka, właściwie beton tam jest i muszę ją podlewać a w innym miejscu z lepszą ziemią i wilgotnością radzi sobie sama. Po posadzeniu na pewno trzeba popodlewać. Suche to pozostałość z ubiegłego roku, trzeba usunąć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”