Juka karolińska,ogrodowa (Yucca filamentosa )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Będę musiał to zrobić w tym roku, oczywiście zimą. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jukki jak widać przetrwały zimę bez dużych szkód. A jak u Was? Pokażcie zdjęcia.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

U mnie się bardzo rozpłaszczyła...
Timka

Post »

Moje przetrwały zakomicie :!:
a ponieważ były związane to się nie rozpłaszczyły.Mam nadzieję , że mi latem pięknie zakwitną :P
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Juka przekwitła. Wycięłam pęd, który przekwitł. Z karpy wyrosło mi wiele nowych odrostów. Teraz mam dylemat, pozostawić jukę tak jak jest, czy wyciąć odrosty pozostawiając jeden najmocniejszy.
Lila
vojtek9
50p
50p
Posty: 54
Od: 31 sty 2006, o 11:21

Post »

Owocniki z przekwitnietego pedu wystaw gdzies za okno w papierowej torebce (nie plastikowej-beda plesniec). Jak przemarzna w zimie- beda kielkowac dobrze w przyszlym sezonie. Co do innych pytan nie wiem co odpowiedziec, mozesz zrobic tak albo tak -od ciebie zalezy
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Tu już musisz sama podjąć decyzję. Nikt cię w tym nie wyręczy. Zastanów się czy w przyszłym roku chcesz mieć kilka kwiatostanów czy tylko jeden.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Vojtek owocników nie mam bo wyrzuciłam razem z łodygą. Więcej juk nie jest mi potrzebne, ale dziękuję za radę, może przyda się innym.
Basiu, jeżeli juka zakwitła w tym roku, to czy tegoroczne odrosty będą kwitły w następnym? Ponadto, w takim tłoku, to chyba żadna roślina nie będzie ładnie kwitła, więc nie mam problemu z wyborem.
Dzięki Lila.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Lilko, juka wypuszcza tylko jeden kwiatostan. Jak nie usuniesz nowych pędów to możesz mieć "bukiet" kwiatów w następnym roku. Ja nie usuwam.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nemo o to mi chodziło. Dzięki.
Pozdrowienia Lila
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Lila ja mam yuke już 9 lat i nie przesadzałam za to co roku pieknie kwitnie ma olbrzymi bukiet kwiatów
lukasm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 wrz 2006, o 11:43
Lokalizacja: Beskid Niski

Post »

A moja jukka w ogóle nie kwitnie. Miałem w ogrodzie 2 sztuki - jedna kwitła chyba ze dwa razy w życiu - ale musiałem się jej pozbyć, bo nie pasowała mi w miejscu, w którym rosła. Druga pozostała - jeszcze ani razu nie zakwitła, ma dużo odrostów. Wykopując pierwszą roślinę usunąłem też odrosty, które dałem sąsiadowi. I one co roku pięknie kwitną. Czy wie ktoś, co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

JUka,to roslina,która dobrze rośnie,a więc i kwitnie,jeśli wyeksponowana jest w miejscu osłoniętym ale w pełnym słońcu.Lubi glebę piaszczystą,o odczynie lekko zasadowym.
jeśli twoja juka rośnie w takim miejscu i w takich warunkach to wystarczy ,że przed zimą zwiążesz jej liście i obsypiesz liśćmi.Natomiast wczesną wiosną podysp ją azofoską i garścią wapna /wypróbowane przeze mnie to Dolomit/.
Powinna zakwitnąć w lecie.
Dodam tylko,że ja swoich nie związuję,ani nie obsypuję na zimę,rosną od północno-wschodniej częśći domu w tzw.przedogródku,muszą więc być dekoracyjne przez cały rok.Dobrze znoszą zimy,kwitną każdego roku.Po przekwitnięciu ucinam pęd,a reszta pozostaje w ziemi do wiosny następnego roku.Dopiero wtedy "wykręcam "przekwitłą rozetę.W międzyczasie mam mnóstwo przyrostów,które rozdzielam tylko wtedy,gdy mam potrzebę przenieść w inne miejsce,zmniejszyć zbyt rozrośniętą kępę lub komuś podarować sadzonkę.
:lol:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”