Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Mój rozwar posadzony 3 lata temu malutki teraz rozrósł się bardzo. Dopiero zaczął kwitnąć

Obrazek
Pozdrawiam Ela
Azigj
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 26 lip 2018, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Selli7 bardzo dziękuję za odpowiedź.Przelanie rzeczywiście mi się zdarzyło,jedna część już zgnila..bardzo chciałam mieć co w domu i nie sprawdziłam,że się nie nadaje..nie będę meczyc roslinki i przesadze do ogrodka mamy.Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za informacje.

-
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Kupiłam dziś kłącze w kapersie w Biedronce, rozpakowałam i okazuje się, że to kawałeczek cienkiego patyczka o długości ok 7 cm i nie kiełkuje jeszcze (nie dało się dojrzeć w sklepie, bo "starannie" zapakowane - teraz wiem dlaczego) - jak powinnam wsadzić to do ziemi, bo za bardzo nie wiem gdzie góra gdzie dół - położyć na płasko i przysypać ziemią (wiem, że rozwar ma korzeń palowy, ale co w tym przypadku zrobić)? Kupiłam 2szt., ale w tej drugiej puszcza kiełek i wszystko jasne jest jak wsadzić.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Czy tak wyglądają liście rozwaru? W powyższym poście pisałam o nowym zakupie i pojawił się wreszcie nad ziemią, ale czy to na pewno on - Wasze rozwary mają chyba inne liście.

Obrazek
Awatar użytkownika
kubus2015
200p
200p
Posty: 411
Od: 26 sty 2009, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnie Mazowsze

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Nie mam zdjęcia dla potwierdzenia ale to na pewno nie jest rozwar.
Jeśli to roślina z kapersa to pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy to gipsówka.
Kuba
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Poczekaj jeszcze trochę, bo rozwar późno wschodzi.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

kubus2015 pisze:Nie mam zdjęcia dla potwierdzenia ale to na pewno nie jest rozwar.
Jeśli to roślina z kapersa to pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy to gipsówka.
Też pomyślałam o gipsówce, ale jak na złość ją też kupiłam a nawet w zeszłym roku siałam, no i rozwar był o wiele droższy od gipsówki (a kupiłam w sumie 4 opakowania: 2 białe i 2 fioletowe). To już kolejna pomyłka! - kupiłam w tym roku również malwy w kapersie w Biedronce a wyrosły...łubiny. Rozumiem, by nie zgadzał się kolor, ale w ogóle dać coś innego do kapersa??? No i wsadziłam ten "niby rozwar" na przód rabaty. Zaczekam jeszcze ze dwa tygodnie, pokażę w tym wątku i jeśli potwierdzicie, że to gipsówka - to trzeba będzie przesadzić. A tak się napaliłam na ten rozwar ;:145 , już w wyobraźni widziałam jak u mnie kwitnie - a tu ;:222 ;:145 .
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Bardzo często widzę rozwar w sprzedaży (był już w zeszłym tygodniu) w postaci sadzonek, łatwo, szybko i bez pomyłek wprowadzisz go do ogrodu.Bywają też odmiany pełnokwiatowe, ale słabiej się rozrastają.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

A gdzie można kupić gotowe sadzonki, czy bywają może też w marketach?, jeśli tak to w jakich, bo u mnie jeszcze nie widziałam ani na ryneczku ani w żadnym markecie (no chyba, że w moim mieście jest kiepskie zaopatrzenie) - ale będę się rozglądać jeszcze mimo wszystko.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Ja widziałam na rynku oraz w jakiś delikatesach (delikatesy centrum). Już kwitnące. Białe i niebieskie.
Kamil73
50p
50p
Posty: 58
Od: 8 wrz 2018, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Rozwary są w stałej ofercie Castoramy
Zakupiłem tam swoje białe i niebieskie które już wyłażą z ziemi
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Często widziałam w OBI.Ja swoje ok.5-6 letnie w zeszłym roku jesienią przesadzałam, choć podobno starsze tego nie lubią.Jednak zniosły chyba dobrze, bo wyłażą z ziemi jakby nigdy nic.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozwar wielkokwiatowy (Platycodon )

Post »

Akurat do Obi i Castoramy mam 50 km to chyba na razie sobie daruję, ale będę rozglądać się po rynku - może trafię. Tą "gipsówkę" (biały rozwar) przesadziłam dziś po południu na tył rabaty - na 99% to ona. Natomiast fioletowy rozwar jeszcze nie wychodzi z ziemi, więc - może jednak wyjdzie z niego "coś" na co czekam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”