Kłącza bylin sadzenie

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
tomass
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 21 maja 2009, o 11:30

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

tak jak myślałem więc to ta sama , niechciałbym jednak przesądzać niczego.Swoje wsadziłem tydzien temu a ty dziś prawie zima za oknem sypie śniegiem , dobrze ze mrozu niema no to zobaczymy.
Jachu
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 19 wrz 2009, o 19:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: kłącza bylin

Post »

Według mnie - jeżeli mówimy o nawożeniu - to bywa ono istotne w przypadku niektórych bylin (Host to tyczy również, chociaż nie w tak wielkim stopniu jak niektórych innych grup). Tylko to też trzeba robić z głową, tzn. na początku samym sezonu nie dawać ogromnych ilości, pod koniec sezonu w ogóle "odłożyć" takie praktyki, a najwięcej nawozić w okresie najbardziuej intensywnego wzrostu. Trzeba również uważać - świetny zresztą! - nawozów typu Osmocote w drugiej części sezonu, aby nie okazało się, że typ nawozu, który został przez nas użyty będzie działać również po zakończeniu wegetacji (np. w listopadzie) - to mogłoby oznaczać koniec roślin.

Pozdrawiam świątecznie,
Janek
Janek
andziora
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 mar 2010, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: drawsko pom

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

dziś dkładnie obejrzałam hosty skiełkowały4 a 1 nadgnita ,a taki pozytywy na alle.. ;:162
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

andziora pisze:dziś dkładnie obejrzałam hosty skiełkowały4 a 1 nadgnita ,a taki pozytywy na alle.. ;:162
Trudno, aby hosty nie były "skiełkowane" , jak to piszesz. O tej porze roku , trzeba by je trzymać w lodówce a o taką raczej trudno, choćby podczas transportu. Rzadko która roślina w kapersie dojdzie do nadawcy nieskiełkowana. Nie wiem, jak wygląda to " nadgnicie", o którym piszesz, ale zrób zdjęcia i reklamuj.
Kupując rośliny w kapersach ( jest to masówka) , trzeba się liczyć z takim ryzykiem, zwłaszcza,że nawet na hostowisku wiele roślin już pokazało kły. ;:7
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

Kłącza moich roślinek już wszystkie w gruncie. Dziś posadziłam Lilie :) Przymrozki niewielkie u nas były, ale jakoś na szczęście roślinkom nie zaszkodziły ...
andziora
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 mar 2010, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: drawsko pom

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

może nie było by tak źle gdyby przez tydzień nie leżały -przerzucane przez kuriera ale maje nieustanne tel.kończyły się obietnicami że już jutro na pewno będą a przyszły po tygodniu nawet trudno mieć pretensje do nadawcy .Kurierzy mówią aby pisać na opakowniu że to rośliny.A te hosty to juz wysadzić
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Kłącza bylin

Post »

Czy mozna już nawozić młode bylinki posadzone latem? A te które posadzę w tym roku to od kiedy zacząć nawozić?
tomgroch
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 364
Od: 11 lut 2009, o 14:00
Lokalizacja: Radków
Kontakt:

Re: Kłącza bylin

Post »

Można nawozić już wszystko :)
Świeżo sadzone kłacza też, ale rozsądną dawką (jeśli brak wprawy to lepiej poczekać 2-3 tygodnie)
Ja nawożę ogród 3 razy - pierwsza dawka w kwietniu, druga początek czerwca i trzecia około połowy lipca. Jedynie rośliny jednoroczne karmię do oporu.
Raz na 2-3 lata jesienią stosuję nawozy fosforowo-potasowe. Wapna nie używam, bo nie widze potrzeby, no i nie mam warzywniaka
Tomek
andziora
50p
50p
Posty: 79
Od: 19 mar 2010, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: drawsko pom

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

reklamacja została uwzględniona dziś doszły stan bardzo dobry :heja jednak firma się postarała-tym razem poczta nie kurier
ugot
100p
100p
Posty: 143
Od: 21 mar 2008, o 01:52
Lokalizacja: Książ Wielki

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

Dzisiaj odebrałam przesyłkę z bylinami.Wszystkie popakowane w woreczkach.naokoło 40 roślin tylko jedna bulwka irysa nie ruszyła z zieloną czupryną.Problemem jest jest jednak jeden irys bródkowy ,którego liście są zgniłe i mają ostry rybi zapach.Nieraz ma się do czynienia z gnijącymi roślinami,ale nie przypominam sobie takiego zapachu.Może wiecie,czy to jakaś choroba i trzeba profilaktycznie tą roślinę spalić,czy wystarczy wyciąć te zgniłe liście i zasypać np.węglem takim z apteki.Po drugiej stronie kłącza jest zdrowy kiełek irysa (nie gnije).
Ulka
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

Nie pamiętam jak się to nazywa, ale już z tą chorobą się spotkałam. Odkrój zgniłą część aż do zdrowej tkanki, ranę można zabezpieczyć posypując, na przykład rozgniecionym węglem leczniczym takim z apteki. ;) Profilaktycznie można podsuszyć to kłącze lekko, a potem posadzić i obserwować co się dzieje, jeśli odkroiło się wszystkie zgniłe kawałki to kłącze powinno odpuścić ;)
ugot
100p
100p
Posty: 143
Od: 21 mar 2008, o 01:52
Lokalizacja: Książ Wielki

Re: Kłącza bylin w woreczkach

Post »

Galadriela,dziękuję za odpowiedź.Nie chciałabym wprowadzić sobie na ogródek jakiegoś paskudztwa.Dziwię się tylko,że znana duża firma handlująca roślinami wciska klientom takie dziadostwo.
Ulka
Awatar użytkownika
KASIA
200p
200p
Posty: 210
Od: 4 cze 2005, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontakt:

Co można uprawiać...

Post »

Witam , z góry przepraszam jeżeli nie ten dział.
Miałam problem z decyzja , gdzie go umieścić.
Przechodzac do tematu :

Co można uprawiać z bulw , klaczy ew nasion , warzyw , owocow dostępnych w supermarketach jako towar gotowy do sprzedazy ? Np , imbir jako klacze ?
Primum non nocere
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”