Trawnik wokół drzewek i krzewów.

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Trawnik wokół drzewek i krzewów.

Post »

Ja sadząc młode drzewka i krzewy zostawiałam wokół ziemię (okręgi) bez trawy obsypując je liśćmi korą lub skoszoną trawą.W miarę wzrostu krzewów okręgi się powiększały i 'zazębiały' wskutek czego powstała przestrzeń bez trawy ponieważ uniemożliwia jej wzrost coraz większy cień.Posadziłam później rośliny okrywowe i drobne cebulowe, a na części pod dużymi krzewami liściastymi zagrabiam liście i tak zostawiam.Musi być jednak od początku założenia jakiś plan co będzie robione w miarę wzrostu krzewów i drzew.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Trawnik wokół drzewek i krzewów.

Post »

Selli7 napisał:
W miarę wzrostu krzewów okręgi się powiększały i 'zazębiały' wskutek czego powstała przestrzeń bez trawy
W ten sam sposób powstawały moje rabaty z rosnącymi krzewami i iglakami, W miarę wzrostu roślin i zwiększania wolnej przestrzeni wokół nich powstawały trudności z operowanie kosiarką po trawniku między tymi roślinami, wtedy usunąłem resztki darni trawnika między rosnącymi roślinami , wolną przestrzeń wypełniłem ściółką i w wsadziłem głównie płożące krzewy.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trawnik wokół drzewek i krzewów.

Post »

No cóż- gdyby uznać, że jestem posiadaczką trawnika :;230 , to ja mam takie obrzeża wokół drzewek(wiśnie) :
Obrazek Obrazek
Słabo widać, ale chyba mniej więcej jakiś zarys jest. (Trawnik był świeżo po renowacji, a ta pajęczyna miała zapobiegać wydziobywaniu nasion przez ptaki...).
Obrzeża powstały z przeciętych na pół kostek granitowych- weszłam w darmowe posiadanie :D , zaletą jest łatwość nawożenia i podlewania, łatwość okopczykowania młodzieży. W obrzeżach, Tadeuszu :D niezmiennie robię obwódki z niskich odmiam aksamitek bądz maciejki. Ogródek mam maluśki i każde miejsce, zwłaszcza ukwiecone jest na wagę złota. Jeśli jednak ktoś posiada duży obszar, to wtedy, jak mi się wydaje, rozwiązanie Tadeusza jest najlepsze(najbardziej, nie ukrywajmy tego ergonomiczne). Jedyny, malutki minus- to koszenie. Kosiarka nie łapie miejsc przy kostkach i trzeba wykańczać podkaszarką.
A! I to ogródek przydomowy- wpadamy, podlewamy kwiatki w obwódkach.
Pozdrawiam dodatkowo :wit
Pozdrawiam- Liliana
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”